پایگاه خبری تحلیلی نسیم گیلان

آخرين مطالب

آغاز عملیات امدادی در مناطق حادثه‌دیده از باران شدید گیلان اجتماعي

آغاز عملیات امدادی در مناطق حادثه‌دیده از باران شدید گیلان
  بزرگنمايي:

نسیم گیلان - رشت - بارش شدید باران که از غروب دیروز (شنبه) در گیلان آغاز شده؛ خسارت‌هایی به مناطقی از استان و به عمده مناطق روستایی، وارد آمده و گاز و برق برخی خانوارها قطع شده ولی نیروهای امدادی از صبح امروز، در نواحی حادثه‌دیده حضور یافته و فعالیت‌های امدادی خود را آغاز کرده‌اند.

علی اوسط اکبری مقدم معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان ظهر یکشنبه  گفت: بر اثر بارندگی هایی که از عصر دیروز از غرب استان آغاز شد؛ به ترتیب شهرستان های تالش ، املش و رودسر به دلیل شکستگی پل ، بیشترین خسارت را دیده اند.
وی ادامه داد: همچنین بیشترین میزان بارش در املش با 237 میلیمتر ، رودسر با 200 میلیمتر و در غرب استان نیز رضوانشهر 127میلیمتر و تالش 120 میلیمتر بوده که در مدت کمتر از 24 ساعت اتفاق افتاده است.
اکبری مقدم با بیان اینکه شدت بارندگی ها به برخی جاده های روستایی در دیگر شهرستان ها نیز خساراتی وارد کرده، افزود: 9 شهرستان رودسر، ماسال، املش، شفت، فومن، لنگرود، تالش، رضوانشهر و صومعه سرا دچار بارندگی شدید و آب گرفتگی شده اند.
وی با اشاره به اینکه راه ارتباطی هشت روستا در رودسر، شفت و صومعه سرا به دلیل طغیان مسدود شده بود، خاطرنشان کرد: هم اکنون نیروهای امدادی در روستاهای حادثه دیده حضور دارند و فعالیت امدادی خود را آغاز کرده اند.
به گفته معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان ، هنوز آمار دقیقی از میزان خسارت ها اعلام نشده و با کاهش بارش ها و بررسی های لازم از سوی ستاد مدیریت بحران استان میزان خسارت ها اعلام می شود.
دستور استاندار گیلان برای رسیدگی به وضعیت مردم مناطق خسارت‌دیده
ارسلان زارع استاندار گیلان به معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، دستور داد با فوریت، به وضعیت مردم مناطق خسارت‌دیده ناشی از بارش شدید باران رسیدگی، از مناطق یادشده به‌صورت میدانی بازدید و اقدامات انجام‌گرفته را به وی گزارش کند.
وی صبح یکشنبه به دنبال بارندگی های به نسبت شدیدی که از شب گذشته آغاز شده و خسارت هایی به مناطقی از استان وارد آورده، به معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری دستور داد هرچه سریع تر پیگیری های لازم برای رفع مشکلات ناشی از تخریب پل ها و نیز برقراری شرایط عادی را انجام دهد و همچنین به صورت میدانی، از مناطق خسارت دیده همچون تالش، بازدید کند.
زارع از ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان گیلان نیز خواست مدیریت هماهنگی اقدامات بین دستگاه های اجرایی، هلال احمر و شهرداری ها را عهده دار شود و به فرمانداران و بخشداران نیز تاکید کرد از تمامی ظرفیت ها برای رفع مشکلات بوجود آمده، استفاده کنند.
امدادرسانی هلال‌احمر گیلان در هفت شهر به دلیل بارندگی
مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان نیز گفت: در پی بارندگی های شدید، امدادرسانی امدادگران و نجاتگران این جمعیت از شب گذشته در هفت شهر، آغاز شده و در حال حاضر نیز ادامه دارد.
مهدی ولی پور در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از روز گذشته بر اساس هشدارهای هواشناسی، 17 پایگاه جمعیت هلال احمر گیلان و 16 شعبه این جمعیت در سطح استان آماده باش بودند که با توجه به بارندگی های شدید از شب گذشته برای انجام ماموریت وارد عمل شدند.
وی با اشاره به امدادرسانی جمعیت هلال احمر استان گیلان در هفت شهر و 36 روستا بر اثر بارندگی های شدید از شب گذشته تاکنون خاطر نشان کرد: امدادرسانی از شب گذشته در تالش آغاز شد و در شهرهای صومعه سرا، رودسر، املش و شلمان لنگرود ادامه یافت که در زمان حاضر در رودسر و صومعه سراست.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان عمده امدادرسانی ها را در موضوع آبگرفتگی منازل و معابر عنوان و اظهار کرد: امدادرسانی به ساکنان 40 واحد مسکونی و انتقال آنها به مکان امن از جمله اقدامات این جمعیت است که در مجموع به حدود یکصد و 50 نفر امدادرسانی شد.
وی درباره گرفتار شدن دو موتورسوار در ساعت چهار بامداد امروز در گوراب زرمیخ صومعه سرا به دلیل سیلاب تصریح کرد: امدادگران جمعیت هلال احمر گیلان یک نفر را زنده پیدا کردند اما، جسد یک نفر دیگر ساعتی پیش پیدا شد.
وی با بیان این که 15 تیم امدادی جمعیت هلال احمر استان گیلان در این امدادرسانی ها حضور داشتند، اظهار کرد: 80 امدادگر، همکار و ... در این امدادرسانی ها مشارکت کردند که در این رابطه سه فروند قایق و 14 خودروی امدادی به کار گرفته شد ضمن این که 80 خودروی امدادی و 10 فروند قایق امدادی آماده باش بودند.
تخریب چند دستگاه پل در مناطقی از گیلان
رضا اسلامی مدیرکل بحران استانداری گیلان نیز ظهر یکشنبه به ایرنا گفت: براثر بارش باران پل روستای شبخوسلات املش تخریب شده و یک پل در حال ساخت نیز در تنیان صومعه سرا زیر آب رفته است .
به گفته مدیرکل ستاد مدیریت بحران استانداری گیلان، براساس گزارش هایی که تاکنون از استان دریافت شده در تاسکوه ماسال به سمت ییلاق اولسبلانگاه، آبگرفتگی داریم که موجب مسدود شدن راه شده است.
وی با اشاره به شدت بارش ها در شرق گیلان یادآور شد: در محور لنگرود - چمخاله و در حوزه شهری هم به مسافت یک و نیم کیلومتر ، آبگرفتگی داریم.
فرماندار تالش نیز گفت: به دنبال بارندگی های شب گذشته، در شهر چوبر تالش 70 متر از خیابان شهید زردپور، دو نقطه از جاده روستای دهنه طولارود، یک نقطه از جاده روستای پی سرا و یک نقطه از جاده سراه گاه بخش مرکزی تخریب شد.
سید عیسی مهدوی افزود: براثر بارش شدید باران و تخریب قسمتی از جاده روستای دهنه طولارود، گاز 10 خانوار این روستا و در خیابان شهید زردپور چوبر برق 130 خانوار و گاز 50 خانوار قطع شده و قسمتی از جاده انبوه مشایخ خطبه سرا رانش کرده ولی دستگاه های خدمات رسان از صبح مشغول وصل گاز و برق خانوارهای روستاهایی هستند و تا آخر وقت امروز، جریانات گاز و برق وصل خواهد شد.
بازگشایی یکی از محورهای فرعی شهرستان شفت
مدیرکل راهداری گیلان که صبح امروز به خبرنگار ایرنا گفته بود راه فرعی کپورچال - آبکنار در انزلی، ماسال - شاندرمن و چوبر - امام‌زاده ابراهیم شهرستان شفت بر اثر آبگرفتگی ناشی از باران شدید بسته شده، در آخرین گفت و گوی خود با ایرنا تصریح کرد که با تلاش عوامل راهداری، محور چوبر- امام زاده ابراهیم بازگشایی و تردد عادی و روان در آن برقرار شد.
محمدرضا نازک کار ادامه داد: براثر آبگرفتگی ناشی از باران شدید در چند صد متر از بزرگراه رودسر - کلاچای، تردد در این محور به کندی انجام می شود و راهداران در تلاشند تا هر چه سریعتر ، ترددی روان را برقرار سازند .
وی یادآور شد: طبق آخرین گزارش های دریافت شده، علاوه بر بسته بودن دو راه فرعی و یک مسیر روستایی، یک پل داخل شهر اسالم نیز نشست کرده است.
آمادگی نیروهای امدادرسان لاهیجان برای مقابله با مشکلات احتمالی
بارش 63 میلیمتر باران در شهر لاهیجان ثبت و با آمادگی نیروهای امدادرسان، تاکنون خسارتی گزارش نشده است .
بنا به گزارش اداره هواشناسی از عصر روز گذشته (شنبه) تا ساعت 9 امروز (یکشنبه) 63 میلیمتر بارندگی در لاهیجان ثبت شده و دمای این شهر نیز با هفت درجه کاهش طی شب گذشته، صبح امروز به 17 درجه سلسیوس رسید .
شهردار لاهیجان اعلام کرد: ستاد بحران این شهرداری آماده و تدابیر لازم برای جلوگیری از آبگرفتگی و مسدود شدن کانال ها و آبراه های سطح شهر اندیشیده شده است .
مسعود کاظمی افزود: با توجه به هشدار هواشناسی و نقشه راه شهرداری ، قبل از بارش ها دریچه های خروجی آب های سطحی شهر لاهیجان باز و از انباشت آب در خیابان ها جلوگیری می شود و این شهرداری با جمع آوری برگ های خشک و خاشاک، از انباشت و جمع شدن آب پشت دریچه ها و آبگرفتگی خیابان ها جلوگیری کرده است .
طبق اعلام اداره کل هواشناسی گیلان؛ نقشه های هواشناسی نشان دهنده تضعیف تدریجی سامانه بارشی در منطقه است بنابراین امروز بتدریج از سمت غرب استان، کاهش ناپایداری و ابر پیش بینی می شود و از فردا (دوشنبه) با استقرار جوی پایدار ، روند کاهش ابر و افزایش دما تا پایان هفته مورد انتظار است بر این اساس آسمان فردا در استان صاف تا نیمه ابری، افزایش دما، گاهی افزایش ابر و وزش باد، احتمال بارش پراکنده خواهد بود.
گیلان افزون بر 11 هزار و 150 کیلومتر راه دارد که از این میزان، حدود 68 کیلومتر آزادراه اصلی، 477 کیلومتر بزرگراه، نزدیک به 308 کیلومتر راه اصلی، افزون بر یک هزار و 51 کیلومتر راه فرعی و بیش از 9 هزار و 246 کیلومتر راه روستایی دارد .
7296/2007/


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

رشت فاقد المان‌های ورودی/ فراخوان تا روزهای آینده منتشر می شود

آیین عمامه گذاری 5 نفر از طلاب حوزه علمیه آستارا

گیلان نایب قهرمان مسابقات کاراته دختران سبک وادوریو شد

آغاز چهارمین جشنواره کدو در پیاده راه رشت

شهروندان لاهیجانی به کتابخانه های عمومی کتاب هدیه دهند

برد شیرین تیم فوتبال شهرداری آستارا برابر خیبر خرم آباد

آغاز المپیاد ورزشی مدارس آستارا

غلبه تیم فوتبال شهرداری آستارا بر خیبر خرم‌آباد

تمرین مهار آتش در جایگاه سوخت و ایستگاه گاز آستارا

دستگیری سارقان تجهیزات ریل قطار در رودبار

مطالعات در فضای مجازی باید جهت دهی شود

16 برگزیده بیست و هفتمین دوره «هفته کتاب» گیلان تجلیل شدند

آگاهی مردم از گسترش سنبل آبی جلوگیری می‌کند

کشف 7100 کیلو شکر احتکار شده در گیلان

فعالیت 3520 کتابخانه عمومی در کشور

454 برنامه فرهنگی هفته کتاب در گیلان اجرای می شود

امکان استفاده از بن های نمایشگاه کتاب گیلان در 16 کتاب فروشی

امدادرسانی آتش نشانان رشت در پی حریق و محبوس شدن راننده

حضور 2 میلیون ایرانی در برنامه های فرهنگی نهاد کتابخانه ها

23 مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی در گیلان تعطیل شد

ظرفیت عملکرد بندر آستارا به 4 میلیون تن افزایش یافت

تجمع 10 هزار نفری بسیجیان در پیاده راه فرهنگی رشت

ضرورت تشکیل شعبه ویژه رسیدگی به قاچاق در حوزه غذا و دارو

بالغ بر 3500 باب کتابخانه عمومی در کشور فعال است

700 واحد مسکونی مددجویی در گیلان در دست ساخت است

کلاسی در آستارا فاقد معلم نیست

کشف بیش از 7 هزار کیلوگرم شکر احتکار شده در گیلان

امنیت کشور مرهون بصیرت مردم و هدایت روحانیت است

پرنده اماراتی در طبیعت تالش رها شد

توزیع چهار هزار کلاه ایمنی رایگان در گیلان

عدم درک درست مفاهیم اسلام زمینه شبهه افکنی دشمن را فراهم می کند

زلزله آسیبی به بناهای تاریخی وارد نکرده است

جوانان فریب شبکه‌های همسر و دوست‌یابی را نخورند

شهرستان تالش نماد وحدت شیعه و سنی است

تشکیل تیم واکنش به آنفلوانزای پرندگان در آستارا

احداث 37 مسکن محرومان در آستانه اشرفیه

تشکیل ستاد بحران در بهزیستی استان گیلان

گل ریحان با شکست سپیدرود صدرنشین شد

آسمانی آفتابی و وزش باد در گیلان تا اواخر هفته

درگیری تماشاگران با بازیکنان سپیدرود و وقفه حدود 30 دقیقه ای بازی

صعود مس رفسنجان و بازگشت ملوان به قعر جدول/ گل ریحان صدرنشین شد

جنجال در رشت و قطع بازی سپیدرود مقابل گل ریحان

ثبت نام هجدهمین دوره آزمون قرآن و عترت در گیلان آغاز شد

توانمندسازی بانوان در فعالیت های دریانوردی در دستور کار قرار دارد

30 اثر میراث صنعتی استان گیلان شناسایی شد

سهم اندک ایران از دریانوردی جهان/آموزشگاه های دریانوردی تقویت شود

ثبت‌نام فعالیت داوطلبی در المپیاد ورزشی دانشگاه‌های کشور

13 محصول غذایی و آشامیدنی غیرمجاز اعلام شد

13 محصول غذایی و آشامیدنی در گیلان غیر مجاز اعلام شد

میراث فرهنگی مانعی در جذب سرمایه گذاران در پارک های جنگی گیلان