نسیم گیلان

آخرين مطالب

در دیدار با آیت الله فلاحتی مطرح شد

روشنگری مسائل به دور از سیاست زدگی اجتماعي

  بزرگنمايي:

نسیم گیلان - رشت- روشنگری در مسائل به دور از سیاست زدگی، عدم جولان سیاسیون در دانشگاه، لزوم توجه به مطالبات مردمی واهمیت احراز صلاحیت ها مهم ترین مسائل بیان شده دانشجویان در دیدار با آیت الله فلاحتی بود.

به گزارش خبرنگار مهر ، احمد رضی پیش از ظهر شنبه در همایش تشکل های دانشجویی گیلان در سالن اجتماعات مصلای امام خمینی (ره) رشت با تاکید بر اینکه مطالبه گیری واقعی از جمله فعالیت‌های دانشجویی است که در سال‌های اخیر از ویژگی‌های خاصی برخوردار است، اظهار کرد: دانشجویان به اتفاقات گذشته توجه می‌کنند و از آن درس می‌گیرند و این واقع‌گرایی سبب شده تا مسئله‌ محور نگاه کنند.
رئیس دانشگاه گیلان با بیان اینکه دانشجویان سعی دارند ایده‌ای برای حل مشکلات ارائه دهند و با نگاه خیرخواهانه به حل آن کمک کنند، گفت: ریشه مطالبه‌گری واقع‌گرایانه غلبه عقلانیت بر شور و احساسات است و در سال‌های اخیر دانشجویان با نگاه به گذشته و اتخاذ عقلانیت عملکرد بهتری داشتند.
رضی با اشاره به افزایش تعداد دانشجویان تحصیلات تکمیلی در سال‌های اخیر، گفت: این دانشجویان علاوه بر استفاده از تجربیات گذشته خود برای ساختن آینده بهتر، می توانند این تجربیات را به آیندگان نیز منتقل می‌کنند.
روشنگری در مسائل مختلف جامعه بدون سیاست زدگی
نماینده هیات های دانشگاه های گیلان با اشاره به نقش دانشجویان در راستای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب ، اظهار کرد: هیات های دانشجویی با وجود تمام اختلاف نظرها باید بدنبال روشنگری در مسائل اجتماعی، فرهنگی و علمی و سیاسی بدون سیاست گذاری باشند.
دانیال گلشنی با تاکید بر اهمیت اخلاق محوری، ادامه داد: دانشجویان همواره نقش پررنگی در فعالیت های جهادی دارند و عملکرد مثبت هیات های دانشجویی منجر به جامعه سازی می شود.
مشکلات داخل دانشگاه باید بدون دخالت و نظارت سیاسی حل شود
نماینده تشکل انجمن اسلامی دانشگاه های گیلان با اشاره به برخی سیاست های نادرست سیاسیون در ارتباط با انجمن های اسلامی، اظهار کرد: به دانشگاه نباید دید امنیتی داشت زیرا منجر به ایجاد تنش می شود.
مهران فتاحی با اشاره به وجود حراست در دانشگاه، افزود: تمام مشکلات دانشجویان باید داخل دانشگاه بدون نظارت و دخالت های سلیقه ای حل شود.
وی با اشاره به اغتشاشات اخیر به بهانه گرانی بنزین، گفت: گرانی بنزین نشان داد نمایندگان مردم در مجلس عملا در راس امور مهم جامعه نیستند و این سبب ناامیدی مردم برای شرکت در انتخابات مجلس در اسفند ماه امسال شده است.
فتاحی با تاکید بر اینکه باید از از ورود افراد نالایق و دادن تایید صلاحیت به چنین افرادی جلوگیری شود، افزود: شورای نگهبان باید با نظارت هرچه بیشتر مانع خرید رأی اقشار ضعیف توسط نامزدهای نالایق با پول شوند.
وی ادامه داد: امروز مردم درگیر مشکلات بسیار زیادی هستند و مسئولین نه باید تنها بصورت مناسبتی در میزهای خدمت در بین مردم حضور پیدا کنند.
دانشگاه عرصه جولان های سیاسیون نیست
دانشجوی دانشگاه فرهنگیان با تاکید بر اینکه علم فروشی در بازار علم ایران نشانی آشکار از ضعف سیاست گذاری علمی در کشور است، اظهار کرد: سیاست گذاران حوزه علم باید مفهوم رشد علمی را با تعداد مقالات افراد مشخص کنند.
مریم‌ حبیب پور با بیان اینکه انجمن علمی دانشجویی حلقه و نهاد واسط بین دانشگاه و جامعه است، بیان کرد: عدم توجه و حمایت از دانشجویان فعال و خلاق این انجمن سبب شده که دانشگاه‌ها مطرح ایران تبدیل به فرودگاه و ترمینالی برای خروج نخبگان و دانشجویان خلاق و متکبر شود.
حبیب پور نسل جوان موتور محرک تحولات اجتماعی و سیاسی دانست و افزود: محیط دانشگاه نباید عرصه ای برای جولان سیاسیون باشد.
فساد، رشوه و بی عدالتی مسئولین منکرات امروز جامعه
نماینده بسیج دانشجویی نیز در ادامه این دیدار با تاکید بر اینکه تریبون نمازجمعه باید مکانی برای بیان مطالبات مردم باشد، اظهار کرد: عدم توجه و نبود مکانی برای بیان مطالبات به حق مردم سبب سواستفاده دشمنان و تبدیل این مطالبات به اغتشاشات شده است.
محمدجواد حسن پور با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر علاوه بر اینکه در بحث حجاب امری ضروری است، افزود: فساد، رشوه و بی عدالتی مسئولین در بطن جامعه از جمله منکراتی است که باید مورد توجه قرار گیرد.
حسن پور با اشاره به اهمیت احراز صلاحیت کاندیدا، گفت: کاندیدا باید به مبانی انسانی و اخلاقی معتقد باشد تا خسارت های جبران ناپذیری مانند برجام، FATF، گرانی بنزین و سایر موارد بر زندگی مردم ایجاد نشود.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield