نسیم گیلان

آخرين مطالب

امامان جمعه: حرکت عظیم مردم توطئه بزرگ دشمنان را خنثی کرد سياسي

  بزرگنمايي:

نسیم گیلان - استان ها - امامان جمعه مراکز استانی در خطبه‌های این هفته نمازجمعه اظهارداشتند: ملت ایران در حوادث اخیر با حضور پررنگ و پرشور خود در صحنه توطئه بزرگ دشمنان را خنثی و وظیفه خود را در مورد حفظ نظام و انقلاب به خوبی ادا کردند.

به گزارش خبرنگاران ایرنا از مراکز استان‌ها،خطیبان جمعه در بخش‌هایی از خطبه های نمازجمعه، با اشاره به حوادث 2 هفته گذشته کشور و آشوب ها و اغتشاشات پس از اصلاح قیمت بنزین، گفتند: حوادث و اغتشاشات اخیر فتنه برنامه‌ریزی شده دشمنان نظام‌ اسلامی بود اما به خواست خدا از قالب تهدید به فرصتی برای نظام اسلامی بدل شد.
آنان افزودند: این فتنه از بین رفت و این تهدید به فرصتی تاریخی بدل شد تا ملت ایران بار دیگر بیعت خود را با ولایت تحکیم کند و سرمایه حضور مردم را که بزرگترین سرمایه است دیدیم و باید قدر آن را بدانیم.
آنان با تاکید بر اینکه دغدغه‌مندی نسبت به مشکلات اقتصادی به عنوان حق مردم نباید مورد سوءاستفاده قرار گیرد،خاطر نشان کردند: هدف دشمنان از کینه‌توزی‌های اخیر ساقط کردن نظام جمهوری اسلامی بود، اما مردم با راهپیمایی بزرگ نشان دادند که در خط ولایت حرکت می‌کنند.
امامان جمعه پیروی از توصیه‌های رهبر معظم ا نقلاب، مسوولان و نخبگان سیاسی کشور را رمز پیروزی در برابر دشمن دانستند و اضافه کردند: همه باید برای رونق تولید و توسعه اقتصادی تلاش کنیم و این کار جز با تعامل، دلسوزی و پرهیز از تفرقه و تشتت آرا امکان‌پذیر نیست.
آنان همچنین تعرض به کنسولگری ایران در نجف اشرف را که باعث تخریب و آسیب به برخی از فضای این کنسولگری شد را محکوم کردند و گفتند: اعمال داعشیان بی ثمر خواهد ماند و محبت مردم ایران و عراق نیز بیشتر خواهد شد.
خطیبان جمعه افزودند: بدون شک این اتفاقات نقشه شوم انگلیس، آمریکا، اسرائیل و آل سعود است و ملت عراق باید با فرمانبرداری از مراجع خود نسبت به خنثی سازی توطئه‌های دشمنان شیعه متحد شوند.
امامان جمعه به همزمانی آغاز ثبت نام نامزدهای انتخابات و سالروز شهادت آیت الله مدارس اشاره کردند و گفتند: مجلس شورای اسلامی قویترین قدرت قانونگذاری کشور و ریل گذار راهبردی قوانین در نظام است و باید افراد شایسته وارد مجلس شوند.
آنان در جمع نمازگزاران اظهار داشتند: مردم باید با انتخاب افراد شایسته و کارآمد مجلس قوی تشکیل دهند و افراد توانمند نیز که توان حضور در مجلس را دارند با سلایق مختلف خود را در معرض انتخاب مردم قرار دهند.
آنان بابیان اینکه تمامی‎ ظرفیت کشور از جمله بسیج برای تبدیل تهدیدهای دشمنان به فرصت بکارگیری شود، افزودند: در عرصه تهدیدهای امنیتی بسیج باید این مهم را با تدبیر به اقتدار نظام تبدیل کند و در حوزه‎های نرم و سخت حضور داشته و همواره در میدان نقش آفرین باشد.
امامان جمعه با گرامیداشت هفت آذر روز نیروی دریایی ارتش یاد و خاطر شهدای این نیرو را نیز گرامی داشتند وگفتند: نیروی دریایی مایه عزت و اقتدار نظام است و یک نیروی راهبردی قوی در حوزه صف و ستاد است که در عرصه تولید سخت افزارها و نرم افزارها نظامی پیشرفته بویژه در حوزه تولیدات و تجهیزات است.
چکیده خطبه‌های نمازجمعه مراکز استان‌ها در پی می‌آید:
سمنان
نماینده ولی فقیه در استان و امام‌جمعه سمنان گفت: اتفاق‌های اخیر کشور بالاتر از فتنه بود و مردم با حضور هوشیارانه خود آن را خنثی کردند.
آیت الله سیدمحمد شاهچراغی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته سمنان بابیان اینکه دغدغه‌مندی نسبت به مشکلات اقتصادی به عنوان حق مردم نباید مورد سوءاستفاده قرار گیرد، افزود:هدف دشمنان از کینه‌توزی‌های اخیر ساقط کردن نظام جمهوری اسلامی بود، اما مردم با راهپیمایی بزرگ نشان دادند که در خط ولایت حرکت می‌کنند.
قم
خطیب نماز جمعه قم گفت: موج جدیدی برای درهم شکستن قدرت محور مقاومت در ایران و سایر کشورهای محور مقاومت به جریان افتاده است و آمریکا در این توطئه هم راه به‌جایی نخواهد برد.
آیت‌الله علی‌رضا اعرافی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه قم افزود: آمریکا برای ضربه زدن به قدرت محور مقاومت در ایران، عراق، لبنان و سوریه نقشه جدیدی طراحی کرده است و دراین‌بین حوادث اخیر ایران بهانه‌ای بیش نبود، خط استکبار در این 4 کشور مشترک است.
قزوین
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین گفت: بصیرت و آگاهی مردم نقشه دشمنان را که با ایجاد فتنه در آشوب های اخیر برای اندازی نظام تلاش می کردند خنثی کرد.
آیت الله عبدالکریم عابدینی در خطبه های نماز جمعه این هفته قزوین افزود: دشمنان نظام با متوسل شدن به روش های مختلف نتوانستند کاری از پیش ببرند و تصمیم گرفتند با ایجاد فتنه به ملت ایران ضربه بزنند.
بوشهر
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: تمامی‎ ظرفیت کشور از جمله بسیج برای تبدیل تهدیدهای دشمنان به فرصت بکارگیری شود.
آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری در خطبه‎های نماز جمعه این هفته شهر بوشهر افزود: در عرصه تهدیدهای امنیتی بسیج باید این مهم را با تدبیر به اقتدار نظام تبدیل کند و در حوزه‎های نرم و سخت حضور داشته و همواره در میدان نقش آفرین باشد.
وی بیان کرد: مدیریت اسلام عدالت پایه است و به دنبال آزادی صحیح بشر است دشمنان اسلام به دنبال سلطه و ظلم هستند و به هیچ صورت دست از کشور خواهان عدالت و آزادی برنمی‎دارند و با آن می‎جنگندند.
خراسان شمالی
نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی و امام جمعه بجنورد گفت: حوادث و اغتشاشات اخیر فتنه برنامه‌ریزی شده دشمنان نظام‌ اسلامی بود اما به خواست خدا از قالب تهدید به فرصتی برای نظام اسلامی بدل شد.
حجت الاسلام و المسلمین ابوالقاسم یعقوبی در خطبه های آیین عبادی و سیاسی نماز جمعه بجنورد با اشاره به حوادث 2 هفته گذشته کشور و آشوب ها و اغتشاشات پس از اصلاح قیمت بنزین، اظهار داشت: دشمن برای این حوادث سرمایه گذاری کلانی کرده بود و بر این باورم که در 48 ساعتی که آشوبگران دست به اغتشاش زدند به اندازه 8 ماه فتنه سال 88 به کشور صدمه و ضربه زدند.
ایلام
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام با تاکید بر اینکه مجلس شورای اسلامی قویترین قدرت قانونگذاری کشور است، گفت: مجلس ریل گذار راهبردی قوانین در نظام است و باید افراد شایسته وارد مجلس شوند.
حجت الاسلام و المسلمین اله نور کریمی تبار در جمع نمازگزاران ایلامی اظهار داشت: مردم باید با انتخاب افراد شایسته و کارآمد مجلس قوی تشکیل دهند و افراد توانمند نیز که توان حضور در مجلس را دارند با سلایق مختلف خود را در معرض انتخاب مردم قرار دهند.
فارس
نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز با اشاره به دشواری‌های معیشت اقشار محروم از سازمان بهزیستی، کمیته امداد امام خمینی (ره) و خیران درخواست کرد که با در نظر گرفتن اولویت‌ها، کمک‌ها را به دست مردم برسانند تا فضای رأفت در جامعه شکل گیرد.
آیت‌الله لطف‌الله دژکام در خطبه‌های نماز جمعه با اشاره به اینکه بسیاری از اقشار مردم در فشار معیشتی قرار دارند، عنوان کرد: آنکس که خداوند به او لطف کرده و بهره‌مند تر است باید این حق را ادا کند.
وی بیان داشت: حرف زمانی خریدار دارد که قدرتمند باشیم، اگر در این فضا ایران اسلامی حرفی برای گفتن دارد با اتکا به قدرتش است.
کردستان
امام جمعه سنندج گفت: اتحاد و انسجام بین اقشار مختلف مردم کشورهای اسلامی، موجب سردرگمی دشمنان و همچنین مانع عملی شدن توطئه و فتنه‌ انگیزی آنها علیه مسلمانان می‌شود.
ماموستا عبدالرحمن خدایی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته سنندج اظهار داشت: دشمن همواره قصد دارد با طرح فتنه‌های مختلف، در جامعه اسلامی و بین مسلمانان تفرقه و اختلاف انداخته و مانع پیشرفت این کشورها و افزایش اسلام گرایی در جهان شود.
کرمان
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان با بیان اینکه فتنه آبان 98 با تیزهوشی و گذشت مردم خاموش شد گفت: این اتفاق نشان داد که ایجاد شبکه ملی اطلاعات از ضروروت‌ها است و باید هر چه زودتر توسط دولت تکمیل شود.
حجت الاسلام حسن علیدادی سلیمانی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر کرمان افزود: با گسترش و توسعه این شبکه، کشور از آنچه که از خارج تحمیل می شود، بی نیاز می شود و ایجاد زیرساخت این شبکه در همه نقاط، نیاز کشور است.
وی ادامه داد: مشکلات، تحریم، بحران، جنگ، تهدیدها و غیره با رهبری شجاعانه ولایت فقیه خنثی شد و امروز ایران به یک کشور پیشرو در دنیا تبدیل شده است.
سیستان وبلوچستان
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: ملت ایران در حوادث اخیر با حضور پررنگ و پرشور خود در صحنه توطئه بزرگ دشمنان را خنثی و وظیفه خود را در مورد حفظ نظام و انقلاب به خوبی ادا کردند.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین مصطفی محامی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه اظهار داشت: یکی از راه‌های تحصیل تقوا تلاش در جهت مبانی فکری و اعتقادی مردم جامعه است.
وی گفت: دشمن همواره درصدد است تا از ضعف فکری و علمی افراد سوء استفاده کند و برهمین اساس انسان‌های ضعیف‌النفس را پیدا کرده تا برای ایجاد تفرقه در جامعه اسلامی از آنها استفاده کند و در این راه شیعه و سنی برای آنها فرقی نمی‌کند.
زنجان
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان گفت: بسیجیان و مردم ولایتمدار این استان همواره فتنه‌های مختلف دشمنان ایران اسلامی را دفع و خنثی کرده‌اند.
حجت الاسلام علی خاتمی در خطبه های نماز جمعه زنجان با بیان اینکه سخنان ولی امر مسلمین در حضور بسیجیان کشور رهگشا و امیدوار کننده بود، افزود: این قشر ولایتمدار جان برکف 40 سال در همه صحنه ها حاضر بوده، خدمت و جهاد کرده اند.
وی تاکید کرد: بسیجیان در صحنه هایی که لازم و ضروری بوده سینه سپر کرده ان