نسیم گیلان

آخرين مطالب

"بازیچه و فریب خورده"؛ حمله "جهان نیوز" به وریا غفوری مقالات

  بزرگنمايي:

نسیم گیلان - "بازیچه و فریب خورده"؛ حمله "جهان نیوز" به وریا غفوری
٨٨
٠
لینک کوتاه در کلیبرد کپی شد! http://akhr.ir/5887811
-->
جهان / متن پیش رو در جهان نیوز منتشر شده و انتشار آن در آخرین خبر به معنای تایید تمام یا بخشی از آن نیست
سیدمحمد موسوی‌نیا| دفاع راست تیم ملی که لباس زرد سپاهان را در لیگ برتر بر تن می‌کرد توانست با درخشش در این تیم پیشنهادات زیادی را برای خود دست و پا کند و نهایتا به جمع آبی های پایتخت بپیوندد. اما ظاهرا این کسب شهرت به خاطر بازی در یکی از تیم های پر طرفدار تهران باعث شده تا این بازیکن از حالت بازیکنی خارج شود و اصطلاحا خودش را گم کند!
جدا از جنجال خداحافظی سرمربی استقلال که به بحث داغ این روزهای فوتبال ایران تبدیل شده است، غفوری دایره انتقادات خود را به مدیریت و یا سرمربی این تیم محدود نکرده و با انتشار پستی در فضای مجازی، نحوه مدیریت در کشور را مورد انتقاد قرار داده است.
در ماه‌های گذشته هم که داستان «دخترآبی» پیش آمد، وریا غفوری خود را وارد ماجرا کرد و به مسئله ورود بانوان در ورزشگاه واکنش نشان داد. همان طور که قابل پیش بینی بود این کار او مورد حمایت چند سلبریتی هم قرار گرفت که به عنوان نمونه می توان به پست مهناز افشار در فضای مجازی اشاره کرد.
به نظر می رسد بازیکن استقلال خواسته یا ناخواسته بازیچه دست چند سلبریتی شده و شاید هم به این کار علاقمند است!
اما ماجرای صحبت های کاپیتان استقلال فقط به دختر آبی ختم نشد. در جریان تحریم های ظالمانه آمریکا بازیکن استقلال با انتشار پست تندی علیه وزیر امور خارجه، پا را فراتر گذاشت و با حمله مضحکانه و عوام فریبانه به سیاست های منطقه ای ایران، این موضوع را دستخوش تخریب قرار داد که مردم تاوان این هزینه را می دهند!
وریای استقلال در چند روز اخیر هم که با استعفای استراماچونی سرمربی فوتبال ایران همراه بود باز هم در فضای مجازی سرو صدا زیادی به پاکرد و با به کارگیری کلیدواژه «خس و خاشاک» به انتقاد از نحوه مدیریت کشور پرداخت.
اما در مورد این بازیکن و دیگر بازیکنانی که قبل او هم در این جریانات دخالت داشته اند باید گفت که شما در قبال بعض از اتفاقات مسئولیتی ندارید و بهتر است برای نتیجه گیری استقلال در زمین بجنگید و نه در فضای مجازی.
در آخرین مورد رفتارهای خاص کاپیتان 32 ساله استقلال، غفوری روز گذشته، پس از بازی با پیکان که استقلال بدون سرمربی به نتیجه تساوی دست یافت، خطاب به خبرنگار صداوسیما گفت دوربین را خاموش کن و من با تلویزیون(صداو سیما) مصاحبه نمی کنم. اتفاقا این حرکت هم به سریعا مورد تائید سلبریتی خارج نشین یعنی مهناز افشار قرار گرفت. درباره این حرکت خاص وریا غفوری که ظاهر در حمایت از کمپین «تحریم صداوسیما» انجام شده باید گفت که همین آنتن های صداوسیما بوده اند که وریا را به وریا تبدیل کرده اند وگرنه او همان بازیکن ناشناس باقی می ماند و دیگر خبری هم از این حاشیه سازی ها و گستاخی ها نبود. و البته اینکه بزرگ‌ترهایی از غفوری هم بعد از تحریم صداوسیما کاسه چه کنم چه کنم به دست گرفتند.
اما در نگاه کلی به رفتارهای وریا غفوری که روز به روز تندتر، ساختارشکنانه تر و بیشتر مورد پسند یک قشر خاص قرار می گیرد، باید گفت ظاهرا کاپیتان استقلال که نهایتا تا چندسال دیگر می تواند در دنیای فوتبالی خود ادامه کار دهد تصمیم گرفته تا مانند دیگر سلبریتی ها خودش را وارد حواشی بکند تا بعد از خداحافظی از دنیای بازی هم بتواند در افکار عمومی مردم زنده بماند.
خوب است مسئولان نظارتی فوتبال کشور از وظایف خود غافل نشوند و حد و حدود یک بازیکن فوتبال را به وی یادآوری کنند. اگر کسی به صرف شهرت و چند تشویق نفهمد کجا ایستاده است این وظیفه دیگران است تا وی را متوجه کنند که حرف زدن بدون هزینه نیست و قرار نیست در دنیای سلبریتی بازی یک اقلیت به اصطلاح هنرمند یا ورزشکار سیر مراعات‌ها ادامه دار باشد.
ای کاش وریا غفوری قدر خود و جایگاهی که ایستاده را بداند و فریب جایگاه پوچ و پوشالی چند سلبریتی را نخورد تا او هم به اشتباه مقصد خود را ناکجاآباد قرار دهد. بزرگان و پیشکسوتان استقلال هم در این زمینه می توانند ایفای نقش کنند تا جوانان تیم‌شان در این دنیای شلوغ مجازی و حقیقی مملو از شوق ثروت و شهرت راهی بیراهه نشوند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield