پایگاه خبری تحلیلی نسیم گیلان

آخرين مطالب

کرونا در گیلان و انتقادها و اعتراض ها به برگزاری مسابقات فوتبال اجتماعي

کرونا در گیلان و انتقادها و اعتراض ها به برگزاری مسابقات فوتبال
  بزرگنمايي:

نسیم گیلان - رشت - با توجه به شیوع بیماری کرونا ، مسئولان فوتبال در خصوص برگزاری مسابقات فوتبال تصمیمات منطقی و انسانی اتخاذ کنند.

بیش از یک هفته از مشاهده بیماری کرونا در چند استان کشور سپری می شود که در این مدت تعدادی از هموطنان دچار این بیماری شده و متاسفانه تعدادی نیز جان خود را از دست داده اند که طبق شواهد بیشترین افراد مبتلا به این بیماری در استانهای قم و گیلان مشاهده شده است.
با توجه به شیوع بیماری کرونا و کنترل و ریشه کنی آن ، مسئولان ارشد کشور دستور به تعطیلی مدارس و دانشگاه ها را دادند تا از شیوع این بیماری جلوگیری کنند اما در این بین ، مسابقات فوتبال برگزار می شود ولی به دستور مسئولان سازمان لیگ، این رقابت ها بدون حضور تماشاگر برگزار می شود.
این امر باعث شده تا صدای اعتراض بسیاری از مسئولان تیمها و بازیکنان نیز شنیده شود ، از اعتراض فرهاد مجیدی سرمربی تیم فوتبال استقلال تهران گرفته تا اعتراض مسئولان باشگاه سپیدرود ، داماش و ملوان بندرانزلی که خواهان لغو بازی ها تا کنترل و ریشه کنی این بیماری هستند.
البته دستور برگزاری مسابقات فوتبال بدون حضور تماشاگر از سوی مسئولان فوتبال کشور نیز بسیار عجیب و منحصر به فرد است چون آنان فکر می کنند که کرونا به بازیکنان ، عوامل اجرایی مسابقات ، خبرنگاران ، کادر فنی تیمها و سایر عوامل اجرایی کاری ندارد و فقط ویروس کرونا در بین تماشاگران پرسه می زند تا فقط طرفداران فوتبال مبتلا به این بیماری شوند.
در این راستا مسئولان هیات فوتبال استان گیلان، مسئولان باشگاه های گیلانی حاضر در لیگ دسته اول از مسئولان فدراسوین فوتبال درخواست داشته اند که بازی ها لیگ دسته اول تعطیل شود تا این بیماری به طور کامل کنترل و ریشه کن شود.
اما مسئولان فوتبال توجه ای به این درخواست ها نداشته و دستور به برگزاری رقابتها را داده اند که نمونه بارز آن برگزاری امروز رقابت های لیگ برتر و انجام مسابقات لیگ دسته اول طی روز جمعه می باشد که این مسابقات در شهرهای متخلف و بدون حضور تماشاگر برگزار خواهد شد.
مسئولان فوتبال شرایط حاد گیلان را درک نمی کنند
دبیر هیات فوتبال استان گیلان نیز در این خصوص به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با توجه به شرایط موجود در استان و مشکلات پیش آمده در تیمهای گیلانی، معتقدم سازمان لیگ حداقل باید بازی های نمایندگان گیلان را یکی ،دو هفته به تعویق می انداخت.
فرزاد سیری افزود: با توجه به اینکه تعدادی از بازیکنان و عوامل اجرایی سپیدرود دچار بیماری شده که تعدادی نیز مشکوک به ویروس کرونا هستند، نامه ای از سوی مدیرعامل این باشگاه نسبت به تعویق بازی این تیم برابر آرمان گهر به فدراسیون فوتبال ارسال شد که قرار است این بازی روز جمعه (فردا) برگزار شود.
وی ادامه داد: اما مسئولان فدراسیون فوتبال و مسئولان سازمان لیگ از تعویق این بازی خودداری و تهدید کردند که اگر بازی برگزار نشود، جریمه های سنگینی را برای تیم سپیدرود درنظر خواهند گرفت که این جواب نشان می دهد مسئولان فوتبال و سازمان لیگ شرایط این استان را درک نکرده اند.
وی بیان کرد: به هرحال تیمهای ما لطمات زیادی می بینند چون به دستور مسئولان ارشد استان و اداره ورزش گیلان، تمامی اماکن ورزشی تعطیل شده و تیمها مکانی برای تمرینات ندارند و از سوی دیگر بازی ها به دلیل بیماری کرونا بدون حضور تماشاگر انجام می شود که این عوامل در روند بازی های تیمهای گیلانی تاثیر منفی خواهد گذاشت.
دبیر هیات فوتبال استان گیلان خاطرنشان کرد: از طرف دیگر تیم پاس گیلان که به اردبیل سفر کرده بود، به دلیل وجود کرونا در گیلان به اعضای این تیم هتل ندادند و این تیم دچار مشکلات فراوانی شد که البته باید به آنان نیز حق داد چون باید این بیماری را کنترل کرد و این مشکل نیز برای ملوان وجود دارد که باید روز جمعه در اهواز برابر استقلال خوزستان قرار گیرد.
سیری تصریح کرد: همچنین اعضای تیم آرمان گهر سیرجان نیز باید به رشت سفر کنند و به احتمال فراوان امروز وارد رشت می شوند و اگر یکی از این افراد دچار این ویروس شود، این بیماری در استان کرمان نیز شیوع می یابد و باید در این خصوص فکر و تصمیم عاقلانه ای را اتخاذ کرد.
وی در ادامه اظهار کرد: اتنظار آن بود که برای کنترل و ریشه کنی این بیماری حداقل مسابقات لیگ دسته اول به مدت دو هفته تعطیل شود چون این تیمها فقط باید در این لیگ حضور یابند و اگر بازی ها به تعویق بیافتد ، مشکلی پیش نخواهد آمد اما اصرار مسئولان سازمان لیگ به برگزاری این مسابقات به هیچ وجه منطقی نیست.
مسئولان فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ تصمیمی منطقی و انسانی اتخاذ کنند
مدیرعامل باشگاه سپیدرود رشت نیز در این خصوص در مصاحبه با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از مسئولان فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ درخواست دارم بازی‌های لیگ را تعطیل کنند چون وضعیت به طور جدی خطرناک است و جای هیچ سهل انگاری وجود ندارد.
افشین ناظمی افزود: قرار است روز جمعه بازی سپیدرود و آرمان گهر سیرجان در ورزشگاه سردارجنگل رشت از هفته بیست و ششم رقابتهای لیگ دسته اول برگزار شود و تیم آرمان گهر سیرجان در زمین ما بازی کند اما شرایط طوری نیست که ما بتوانیم سلامت آنها را تضمین کنیم و امیدوارم مسئولان یک تصمیم عقلانی در این باره بگیرند.
وی به وضعیت بازیکنانش اشاره و بیان کرد: البته 10 نفر از اعضای سپیدرود آنفولانزا گرفتند که چهار نفر در وضعیت حادی قرار دارند و خودم نیز به علت آنفولانزا چند روز در خانه ماندم و این مشکل در دو تیم دیگر ملوان و داماش نیز وجود دارد.
وی ادامه داد: قبل از رفتن به شهر بابل به منظور انجام بازی مقابل رایکا، یک نفر از اعضای کادر اجرایی تیم ما دچار سرماخوردگی شده بود و کسالتش به حدی بود که نتوانستیم او را در این سفر با خود همراه کنیم و پس از آن با وجود اینکه باید اقدامات لازم را انجام می‌دادیم اما به دلیل زندگی اردویی تیم، اعضای دیگر هم به این بیماری مبتلا شدند و درحال حاضر 10 نفر از اعضای سپیدرود آنفولانزا گرفته اند و تعدادی از آنها مشکوک به کرونا هستند و درحال مداوا می باشند.
مدیرعامل باشگاه سپیدرود رشت اضافه کرد : البته من اطلاعاتی از پزشکی ندارم اما با وجود اینکه علائم بالینی کرونا و آنفولانزا شبیه هم می باشد و نمی توان نوع بیماری را تشخیص داد اما تعدادی از بازیکنان علائم اولیه را دارند و مشکوک به این بیماری هستند و درحال حاضر زیر نظر پزشک تحت درمان هستند.
ناظمی اظهار کرد: دکتر عرب، رئیس پیشین بیمارستان ولیعصر و پزشک تیم سپیدرود، این بازیکنان را زیر نظر گرفته و به آنان استراحت مطلق داده و امیدوارم که سایر بازیکنان به این بیماری مبتلا نشوند و این 10 بازیکن نیز هرچه سریع تر سلامتی و بهبودی خود را کسب کنند.
وی در ادامه گفت : با توجه به شرایط موجود و برای حفظ سلامتی اعضای تیم مهمان و میزبان، داوران، مسئولان برگزاری مسابقه و خبرنگاران و به منظور جلوگیری از شیوع این بیماری در بین جامعه ورزش کشور، از مسئولان برگزاری مسابقات درخواست کردیم که همگام با سایر اعضای جامعه برگزاری مسابقات فوتبال را تا ریشه کن شدن و کنترل این بیماری به حالت تعلیق درآورند و به طور حتم همه به خوبی می دانیم هدف والا و اصلی ورزش کمک به شور، نشاط و حفظ سلامتی جامعه است و اگر ما باعث به خطر افتادن امنیت روانی و سلامت شهروندان شویم بدون شک از اصول و روح ورزش فاصله گرفته ایم.
وی تصریح کرد: با توجه به این امر و شرایط موجود، نامه ای را با همین مضمون به مسئولان سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال ارسال کردیم تا حداقل بازی های تیم فوتبال سپیدرود رشت تا ریشه کن شدن بیماری کرونا و کنترل آن، لغو و به زمان دیگری موکول شود اما متاسفانه تاکنون به این امر توجه ای نشده ولی امیدواریم که مسئولان تصمیم منطقی و انسانی را اتخاذ کنند.
اصرار عجیب و بی دلیل مسئولان به برگزاری مسابقات فوتبال
مسئول روابط عمومی هیات فوتبال استان گیلان نیز در این خصوص در مصاحبه با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: اصرار عجیب و بی دلیل مسئولان فوتبال و سازمان لیگ نیز به برگزاری رقابتهای فوتبال به خصوص لیگ دسته اول نیز بسیار عجیب است.
علیرضا وهابی افزود: متاسفانه تیمهای ما به دلیل وجود آنفولانزای شدید و ویروس کرونا در گیلان ، با مشکلات زیادی روبرو هستند و مشکلات زیادی نیز دارند اما همچنان سازمان لیگ دستور به برگزاری تمامی مسابقات لیگ دسته اول را داده است.
وی ادامه داد: تعدادی از بازیکنان و عوامل اجرایی سه تیم سپیدرود ، داماش و ملوان دچار بیماری هستند که این بیماری در بین بازیکنان سپیدرود رشت بیشتر است اما سازمان لیگ تصمیم به لغو بازی این تیم برابر آرمان گهر را نداده و حتی تهدید کرده که اگر بازی برگزار نشود، به شدت تیم سپیدرود را محروم می کنیم.
وی که خود دچار بیماری و در خانه تحت مداوا می باشد، بیان کرد: به هرحال من به دلیل بیماری در بازی روز جمعه نمی توانم به ورزشگاه بروم اما اگر مسئولان فدراسیون و سازمان لیگ زحمت بکشند و برای تماشای این دیدار ( سپیدرود - آرمان گهر) به رشت سفر کنند به طور حتم به ورزشگاه خواهم آمد تا میزبان خوبی برای آنان باشیم.
تصمیم و پافشاری عجیب سازمان لیگ به برگزاری مسابقات فوتبال بودن تماشاگر
اما مسئول روابط عمومی باشگاه سپیدرود رشت نیز در این خصوص در مصاحبه با ایرنا اظهار داشت: تصمیم و پافشاری عجیب مسئولان سازمان لیگ برای برگزاری مسابقات فوتبال آن هم بدون حضور تماشاگران بسیار عجیب و قابل تامل است و باید مسئولان ارشد کشور در این خصوص ورود و اظهارنظر کنند.
رادنی دیدار افزود: این در حالی است که هم اینک وضعیت تیم سپیدرود به دلیل بیماری بازیکنان و سایر اعضای این تیم بحرانی است و علاوه بر اینکه مدیر عامل باشگاه چند روز به دلیل آنفلوآنزای شدید در خانه بستری بود، 10 بازیکن نیز دچار آنفلوآنزا شده که از این تعداد چند بازیکن مشکوک به ویروس کرونا هستند.
وی ادامه داد: از این تعداد 6 بازیکن سپیدرود پس از معاینه مرخص شده و در حال استراحت می باشند اما مهیار نوری، میثم کرمی و ساسان شیرمردی سه بازیکن این تیم به همراه محمد جهانگیری از اعضای روابط عمومی باشگاه نیز مشکوک به ویروس کرونا هستند که مهیار نوری وخیم‌ ترین شرایط را بین بازیکنان داشته و به دستور پزشک باشگاه در خانه استراحت می‌کند.
وی بیان کرد: با توجه به شرایط موجود اصرار سازمان لیگ به برگزاری بازی های لیگ یک مشخص نیست و گویا سازمان لیگ علاقه‌ مند به برگزاری دیدارهای لیگ بدون حضور هوادار بوده و تیم فوتبال سپیدرود نیز تاکنون سه دیدار مقابل داماش، مس کرمان و رایکا بابل را بدون حضور تماشاگران برگزار کرده است.
مسئول روابط عمومی باشگاه سپیدرود رشت اضافه کرد: فشردگی مسابقات توجیه مناسبی برای برگزاری بازی های لیگ دسته یک نیست چون بازیکنان لیگ دسته اول همانند بازیکنان لیگ برتری عضو تیم ملی فوتبال نبوده و در لیگ قهرمان آسیا نیز بازی نمی‌کنند و چه اشکالی دارد بازی های لیگ چند هفته دیرتر از موعد مقرر به اتمام برسد؟
دیدار خاطرنشان کد: متاسفانه شهر رشت دومین مرکز ویروس کرونا در کشور است و این در حالی است که حضور اعضای تیم آرمان‌گهر در شهر رشت خطرناک بوده و اگر به این ویروس مبتلا شوند، کرونا به استان کرمان نیز سرایت پیدا می‌کند و اگر آقایان بهاروند و محمودزاده مسئولان فوتبال و سازمان لیگ شرایط شهر رشت را درک نمی‌کنند، خواهشمندیم روز جمعه در بازی سپیدرود مقابل آرمان‌گهر در رشت حاضرشده و در این بازی مهمان باشگاه سپیدرود باشند.
برچسب‌ها
فوتبال رشت فدراسیون های ورزشی گیلان
پروندهٔ خبری
کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

برنامه‌های مایکروسافت برای قسمت اول Inside Xbox اعلام شد

کشف بدافزار استخراج بیت کوین که روزانه به هزاران هدف حمله می‌کند

مشخصات جدید هدفون Bullets Wireless Z وان پلاس فاش شد

وقتی هواوی میت Xs سکوی پرتاب آیفون می‌شود!

تولید بیش‌از 40 هزار ماسک سهم مشارکت آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای سیستان و بلوچستان

استفاده از ظرفیت مشاغل خانگی در ایلام برای مقابله با بیماری کرونا

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد: صرفه جویی 50 میلیون دلاری با تولید 30 داروی جدید در هلدینگ دارویی تامین+فیلم

رشد 2 برابری سرمایه گذاری در گیلان/ 1600میلیارد سرمایه گذاری شد

تمدید اعتبار دفترچه های بیمه سلامت در گیلان تا اول تیرماه

پوشش 100 درصدی جمعیت آستانه اشرفیه در طرح مبارزه با کرونا

پویش خیرات نان نذر ظهور به مناسبت نیمه شعبان در گیلان

بازگشایی مدارس و دانشگاهها فرصتی برای جولان ویروس کروناست

بارش برف بهاری در ارتفاعات املش

هشدار مسئولان تالش به فعالیت غیربهداشتی سردخانه‌ها

لایروبی رودخانه ویرمونی آستارا پس از 30 سال

SK Hynix در حال آماده‌شدن برای تولید انبوه حافظه DDR5-8400 است

قابلیت جدید واتس‌اپ برای مقابله با شایعات مربوط به کرونا

هوش مصنوعی ترددهای غیر ضروری در دوبی را ردیابی می‌کند

اختصاص تسهیلات سرمایه‌درگردش جهت افزایش سه برابری تولید لوازم بهداشتی در اردبیل

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان خبر داد : بیش از 700 مورد بازرسی واحد تولیدی در یک ماه گذشته توسط بازرسین کار استان گیلان

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان: مشارکت و نقش آفرینی جامعه هدف وزارت کار در مبارزه با کرونا ستودنی است

گیلان ظرفیت تولید برق از انرژی خورشیدی را دارد

سرریز استخر و قطع راه روستا در آستارا

5 دلیل برای اینکه بدانید به یک گوشی پرچمدار با قیمت گزاف نیازی ندارید!

وضعیت گیمرها در صورت بروز قحطی قرنطینه و پایان دنیا

ژاپن مراسم فارغ التحصیلی آنلاین را با کمک رباتها برگزار کرد

جدیدترین ساعت هوشمند شیائومی با قابلیت شارژدهی 30 روزه معرفی شد

قدرتمندترین ابررایانه های جهان با کرونا مقابله می کنند

آیین رونمایی از 30 محصول جدید دارویی تولید شده برای نخستین بار در کشور و معرفی بیش از 100 محصول جدید دارویی تی پی کو با حضور شریعتمداری+عکس

کرونا اول

مبارزه ایرانیزه با کرونا

گسترش شکاف در اردوگاه اصولگرایان

کرونا از آنفلوآنزا مرگبارتر است

افزایش مبتلایان به کرونا به زودی در پایتخت

گردنه حیران آستارا سفیدپوش شد

زنی 74 ساله در آستارا بر کرونا غلبه کرد

چگونه در آیفون و مک پوشه‌های iCloud Drive را به اشتراک بگذاریم؟

انتشار آپدیت اندروید 10 با MIUI 11 برای گوشی‌های قدیمی‌تر شیائومی

رویدادهای مایکروسافت به صورت دیجیتالی برگزار خواهد شد

5 کسب و کار موفق که کارشان را از پارکینگ شروع کردند - قسمت اول

قابلیت SameSite گوگل کروم موقتا غیرفعال شد

شوخی تلخ

آقای ترامپ! به جای لاف زدن به داد مردم کشورت برس

ظهور منجی موعود زندگی نجات بخش برای بشریت را محقق می کند

آغاز خزانه گیری برنج در آستانه اشرفیه

خزانه گیری شالیزارهای گیلان براساس تقویم زراعی آغاز شد

چرا «ماندن در خانه» یک هدف مقدس است؟

اهدای بیش از یک میلیارد ریال تجهیزات به بیمارستان های گیلان

رشد دو برابری سرمایه گذاری صنعت گیلان در سال رونق تولید

هک بیت کوین توسط مهندس سابق گوگل