پایگاه خبری تحلیلی نسیم گیلان

آخرين مطالب

قهرمانان ورزشی گیلان و سهم شان از مبارزه با کرونا ورزشي

قهرمانان ورزشی گیلان و سهم شان از مبارزه با کرونا
  بزرگنمايي:

نسیم گیلان - رشت - جامعه ورزش گیلان به خصوص قهرمانان و ورزشکاران این استان برای کنترل و ریشه کنی ویروس کرونا این روزها خود را خود را خانه نشین کرده اند و می کوشند با ترغیب مردم به ماندن در منازل در این شرایط سهم خود را در مدیریت بحران کرونا ایفا نمایند.

مدتی است که ویروس کرونا در ایران شیوع یافته و هم اینک اکثر استان های کشور با این مهمان ناخوانده مبارزه می کنند تا هر چه زودتر این بیماری ریشه کن و کنترل شود در این میان گیلان از استان هایی است که کانون این ویروس محسوب می شود و آمار مبتلایان و شیوع و همه گیری بیشتری دارد.
این در حالی است که همه دستگاه ها ، نهادها و ارگان ها برای کنترل و ریشه کنی این بیماری پا پیش گذاشته و به کمک مردم آمده اند تا بتوانند ضمن ارایه خدمت به اقشار مختلف مرم، این بیماری را ریشه کن کنند اما تاکنون آنگونه که باید مردم شهرهای مختلف گیلان به وضعیت حاد این بیماری پی نبرده و واکنش مورد انتظار را نداشته اند.
این بی تفاوتی را می توان در خیابانهای شلوغ و پر ازدحام شاهد بود که نه تنها جمعیت زیادی از مردم در خیابان ها حضور دارند ، بلکه تعداد خودروهای حاضر در سطح شهر به خصوص در رشت بسیار زیاد است در حالی است که مسئولان وزارت بهداشت و مسئولان ارشد استان بارها اعلام کردند که با رعایت اصول بهداشتی و ماندن در خانه، می توان این بیماری را خیلی سریع کنترل و ریشه کن کرد.از این رو تاکید است که مردم جز در موارد ضروری از منزل خارج نشوند.
جامعه ورزش استان گیلان به خصوص ورزشکاران این استان که همانند سایر ورزشکاران عادت به حضور در میادین مسابقه دارند،این روزها خانه نشین شده اند و به مردم هم توصیه کرده و می کنند که در خانه بمانند تا این بیماری را هر چه زودتر ریشه کن نموده و شکست دهند.
گرچه ماندن و قرنطینه کردن ورزشکاران در منزل کاری دشوار است چون آنان به حضور در میادین ورزشی عادت کرده اند اما جامعه ورزش گیلان به موضوع پی برده که در این راستا تعدادی از مسئولان و ورزشکاران این استان از مردم درخواست کرده اند تا با ماندن در خانه، تعداد مبتلایان به بیماری کرونا را کاهش داده تا هرچه زودتر شاهد ریشه کنی کرونا در گیلان و در نهایت کشور باشیم.
در خانه بمانیم تا مصیبت نبینیم
رئیس هیات کونگ فو و هنرهای رزمی گیلان در خصوص مقابله با بیماری کرونا گفت : برای مقابله و پیروزی برابر این بیماری باید در خانه بمانیم تا مصیبت نبینیم چون متاسفانه سرایت بیماری کرونا بسیار زیاد است.
مجید مهروانی افزود: هفته گذشته روز ملی کونگ فو بود که طبق روال عادی چند سال اخیر ما برنامه های خاصی را اجرا می کردیم اما به دلیل شرایط موجود این برنامه را لغو کردیم و هم اینک تمامی جامعه ورزش کونگ فو و هنرهای رزمی گیلان برای مقابله با این بیماری در خانه های خود هستند.
وی که سه نفر از بستگان خود را به دلیل بیماری کرونا از دست داده است ، ادامه داد: من به عنوان یکی از مصیبت دیدگان این بیماری به مردم توصیه می کنم که این بیماری را جدی بگیرند و از آنان خواهش می کنم در خانه بمانند تا این بیماری هرچه سریعتر کنترل شود.
وی بیان کرد: خوشبختانه فعالیت های ورزشی تعطیل شده و اکثر ورزشکاران به خصوص جامعه کونگ فو و هنرهای رزمی استان گیلان در خانه های خود هستند و به جز موارد ضروری از منزل خارج نمی شوند و مهمترین توصیه ما به سایر اقشار مختلف مردم هم ماندن در خانه است.
رئیس هیات کونگ فو و هنرهای رزمی استان گیلان اضافه کرد: من جزو افرادی هستم که در شیوع این بیماری آسیب دیده ام و از هموطنانم تقاضا دارم که علاوه بر رعایت نکات بهداشتی در خانه های خود بمانند چون این مهمترین گام و قدم برای مقابله با بیماری کرونا است .
تعطیلی مسابقات ورزشی بهترین اقدام برای ماندن ورزشکاران در خانه
مدیرعامل باشگاه سپیدرود رشت نیز گفت : با توجه به تعطیلی مسابقات و اماکن ورزشی بهترین شرایط ایجاد شده تا جامعه ورزش به خصوص ورزشکارن برای ریشه کنی بیماری کرونا در خانه بمانند.
افشن ناظمی افزود: از هموطنان به خصوص گیلانیان تقاضا دارم با توجه به شیوع و گسترش بیماری کرونا در این استان با رعایت مسایل پزشکی و بهداشتی و ماندن در خانه ، هرچه سریعتر کرونا را مهار و این بیماری را قهرمانانه شکست دهیم.
وی ادامه داد: به طور حتم با رعایت اصولی بهداشتی و اجرای توصیه ها می توانیم به زودی این بیماری را به زانو درآوریم و دوباره به زندگی روزمره خود بازگردیم اما باید شرایط فعلی را درک و بعضی از موارد مهم را رعایت کنیم از این رو باید همه در کنار هم برای حفظ سلامت خود و خانواده هایمان این توصیه ها را به گوش جان بشنویم و با همدلی و فداکاری از این بحران عبور کنیم.
وی با بیان اینکه شرایط سخت است و بسیاری از مردم برای کارهای آخر سال خود برنامه ریزی کرده بودند ، افزود : این روزها وضعیت دشوار اقتصادی هم مزید برعلت شده اما برای عبور از این بحران مجبوریم در خانه بمانیم .
ناظمی بیان کرد: مشاغل زیادی برای ریشه کن کردن این ویروس در صحنه حضور دارند اما پزشکان ، پرستاران و کلیه زیر مجموعه های بخش درمان در این وضعیت خاص دوری از خانواده و مبارزه رو در رو با خطر را به جان خریده‌ اند و تک تک آنها قهرمانان مردم ایران هستند و بهترین کمک ما به آنان در این وضعیت رعایت نکات بهداشتی و کاهش ترددها و ارتباطات رو در رو است.
وی با تقدیر از تلاش های مسئولان استان گیلان در مقابله با این ویروس افزود: حجم مشکلات بسیار بیشتر از آن است که تصور می‌کنیم اما باید این روزها به مردم امید داده و تزریق شادی کرد تا تحمل این شرایط سخت آسان تر شود.
وی تصریح کرد: حضور نیروهای نظامی و گروه‌های خودجوش مردمی برای کم کردن فشار کار در حوزه درمانی هم قابل تقدیر است که این خود بیانگر اتحاد و همدلی مردم ایران است در حالی است که تمام کشورهای اروپایی و آمریکایی که درگیر این ویروس شده‌ اند با آن همه زیرساختها و امکانات ، دچار چالش شده‌ اند و من شک ندارم که ما با یکدلی و همکاری از این روزهای بحرانی عبور خواهیم کرد.
وی ضمن تبریک سال نو اظهار کرد: هموطنان در این روزهای بحران زده از سفر به شمال خودداری کنند و گرچه مهمان‌ نوازی معروف‌ترین خصوصیت ما شمالی‌ هاست اما این بار شرایط فرق می‌کند و سفرهای نوروزی می‌تواند مانند شمشیر دو لبه هم جان مردم گیلان را به خطر بیندازد و هم دامنه فعالیت ویروس را بیش از پیش توسعه دهد.
پرهیز از رفتن به مسافرت
کاپیتان گیلانی تیم ملی فوتبال ساحلی ایران نیز در این خصوص گفت: هم اینک به دلیل شیوع بیماری کرونا در کشور شاهد شرایط ویژه ای هستیم و به همین دلیل باید دستورات و نکات مهمی را رعایت کنیم که یکی از آنها اجرای صحیح موارد بهداشتی و ماندن در خانه است.
محمد احمدزاده افزود: به همین دلیل از مردم خواهش می کنم این بیماری را جدی گرفته و توصیه های صادره از وزارت بهداشت را به خوبی رعایت کنند و به طور حتم تنها راه شکست بیماری کرونا در خانه ماندن است چون این امر موجب می شود تا این بیماری به سایرین منتقل نشود که این خود یک گام مهم در کنترل و رشه کنی این بیماری محسوب می شود.
وی که به همراه تیم ملی فوتبال ساحلی ایران افتخارات زیادی را کسب کرده است، ادامه داد: همچنین با توجه به در پیش بودن تعطیلات نوروزی از مردم تقاضا دارم که به مسافرت نروند چون باید به هم کمک کنیم تا این بیماری را کنترل شود .
وی بیان کرد: باید به خاطر عزیزان خود این موارد را رعایت کنیم و خوشبختانه هم اینک جامعه ورزش گیلان به خصوص ورزشکاران این موارد را به خوبی عمل می کنند و من نیز هم اینک در خانه هستم و به جز موارد ضروری از منزل بیرون نمی روم وباید مدتی این شرایط را تحمل کنیم.
ماندن در خانه سخت است اما باید بمانیم
کاپیتان و مربی اسبق تیم فوتبال سپیدرود رشت نیز گفت : در این روزهای سخت باید سربلند از این آزمون خارج شویم و قهرمانان و ورزشکاران با رعایت موارد بهداشتی و همچنین ماندن در خانه، گام بزرگی را در کنترل و ریشه کنی ویروس کرونا بردارند.
سهیل حق شناس افزود: گرچه ماندن در خانه به خصوص برای ورزشکاران که همیشه در میادین حضور دارند بسیار سخت است البته برای سایر اقشار مختلف مردم نیز این امر تا حدی مشکل است اما از مردم عزیز ایران به خصوص شهرهایی که بیشتر این بیماری در آن شیوع یافته صمیمانه می خواهم که با همه وجود به سهم خود کمک کنند تا این روزهای سخت را پشت سر بگذاریم.
گلزن اسبق تیم فوتبال سپیدرود رشت بیان کرد: به نظرم در این برهه ، بزرگترین کمک به یکدیگر، رعایت موارد بهداشتی و همچنین ماندن در خانه است که باعث می شود چرخه گسترش و شیوع ویروس شکسته شود.
حق شناس خاطرنشان کرد: گرچه در خانه ماندن بسیار سخت است اما باید این نکات و دستورات را رعایت کرد تا این سختی ها به اتمام رسیده و با ریشه کنی کرونا ، روزهای خوب در کنار هم بودن را داشته باشیم و به طور حتم به زودی این امر اتفاق می افتد.
بهترین سین هفت سین امسال ما سلامتی است
اما یکی دیگر از ملی پوشان گیلانی تیم فوتبال ساحلی ایران نیز با بیان اینکه کرونا دنیا را درگیر کرده و و تنها راه چاره اصلی درش رایط کنونی که راه درمانی و واکسنی برای آن نیست ، عدم خروج از خانه است.
حسن عبدالهی افزود: من خود در خانه هستم و از مردم هم خاضعانه تقاضا دارم در منزل بمانند و از بیرون رفتن غیر ضروری پرهیز کنند تا این بیماری خیلی زود کنترل و ریشه کن شود.
وی که به همراه احمدزاده دیگر ملی پوش گیلانی تیم فوتبال ساحلی ایران افتخارات زیادی را در عرصه های ملی و بین المللی کسب کرده ، ادامه داد: البته با توجه به شیوع بیماری کرونا در ایران که هم اینک اکثر استان ها با آن درگیرند، باید انجام صحیح نکات بهداشتی را جدی بگیریم.
عبدالهی خاطرنشان کرد: به طور حتم مهمترین امر برای ما در زندگی سلامتی عزیزان ماست که تمام تلاش خود را برای آن انجام می دهیم.
بازیکن گیلان تیم ملی فوتبال ساحلی اضافه کرد: همچننین به طور جدی باید از مسافرت در ایام تعطیلات پرهیز کنیم تا بهترین سین هفت سین امسال ما ، سلامتی باشد .
ماندن در خانه بهترین راه کنترل کرونا
آرمین هادی پور تکواندوکار ملی پوش گیلانی که موفق به کسب سهمیه المپیک 2020 شده ، در خصوص بیماری کرونا در مصاحبه با ایرنا گفت : کرونا یک بیماری ویروسی است که ابتلا به آن زیاد است و به همین دلیل باید کاری کرد تا افرادی که مبتلا به آن می شوند را کاهش دهیم که مهمترین آن رعایت دستورات بهداشتی و ماندن در خانه است.
وی که تاکنون مدال های طلای متعدد از جمله مدال طلای گرند پری انگلیس، مدال طلای مسابقات بین المللی اردن ، مدال طلای المپیک آزمایشی ریو، سه مدال طلا یونیورسیاد را کسب کرده ، بیان کرد: باید در خانه بمانیم تا افراد کمتری به این بیماری آلوده شوند و امیدوارم که به زودی خبر ریشه کنی این بیماری در ایران را بشنویم .
وی که حدود سه ماه گذشته موفق به کسب عنوان برترین ورزشکار دانشجویان جهان در بخش مردان شده است ، ادامه داد: البته جامعه ورزش نیز در کنترل و ریشه کنی این بیماری تاثیرگذار هستند چون اکثر ورزشکاران الگوهای بسیار مناسبی هستند و آنان با رعایت اصولی بهداشتی و ماندن در خانه ، به دوستداران خود توصیه کنند که اینگونه عمل کنند.
تعطیلی مسافرت ها؛ کنترل بیماری
اما بانوی قایقران ملی پوش گیلانی نیز اظهار داشت: به عنوان یک فرد از جامعه ورزشی به هموطنان خود توصیه می کنم برای حفظ سلامت خود و خانواده از رفتن به مسافرت پرهیز کنند.
نازنین ملایی افزود: باید به خوبی مسائل بهداشتی را رعایت کنیمو در یک همدلی و همراهی صمیمانه این ویروس را به زودی شکست دهیم.
وی ادامه داد: با توجه به شرایط موجود و شیوع این بیماری در اکثر استان های کشور، به عنوان یک ورزشکار از سایر ورزشکاران و همچنین از اقشار مختلف مردم تقاضا دارم از رفتن به مسافرت خودداری کنند.
پاره کردن زنجیره ویروس کرونا با شعار در خانه می مانیم
مدیرکل اداره ورزش و جوانان استان گیلان نیز در خصوص مبارزه با ویروس کرونا در مصاحبه با ایرنا گفت : با شعار در خانه می مانیم ، می توان زنجیره شیوع و ابتلا به کرونا را پاره کرد .
مریم بخشی افزود: جامعه ورزش نیز در این خصوص نقش موثر و بسزایی دارند و خوشبختانه اکثر ورزشکاران و جامعه ورزشی استان هم اینک برای مهار و کنترل این بیماری در خانه های خود هستند تا بتوانند از شیوع و ابتلا به این بیماری، مصون باشند.
وی ادامه داد: تمام سعی و تلاس مسئولان نیز کنترل و ریشه کنی این بیماری است و ما نیز باید در این مهم به مسئولان کمک کنیم و جز در سایه همراهی همه مردم پیروزی بر این بیماری محقق نمی شود.
مدیرکل اداره ورزش و جوانان گیلان ابراز امیدواری کرد با رعایت این نکات و با شعار در خانه می مانیم و پیوستن به پویش سهم من از مبارزه با کرونا ، این بیماری را شکست خواهیم داد .
بخشی خاطرنشان کرد: البته با تعطیلی مسابقات ورزشی و همچنین تعطیلی اماکن ورزشی ، ورزشکاران و اقشار مختلف مردم نباید از امر ورزش غافل شوند و با حداقل امکاناتی که در منازل خود دارند، به ورزش بپردازند که این خود در سلامتی روح و جسم تاثیر مثبت و بسزایی دارد.
برچسب‌ها
ویروس کرونا رشت فدراسیون های ورزشی گیلان
پروندهٔ خبری
پویش اجتماعیِ سهم من در کرونا کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

برترین بازی‌های رایانه‌ای عرضه شده در سال 98

پیامدهای کرونا بر اقتصاد ایران

سفر با داستان در نوروز/ کاستن از تنش‌های کرونایی با کتابخوانی

سرپرست بیمارستان آستارا معرفی شد

کاهش 85 درصدی ورودی به گیلان

امکان عرضه و خرید اینترنتی تمامی محصولات از طریق سامانه بازارگاه

وعده ساتیا نادلا برای زمان بحران

شمار بیماران کرونا و آنفلوآنزای بهبود یافته در آستارا به 355 نفر رسید

چگونه در دام کلاه‌برداری‌های مجازی نیفتیم؟

فاصله‌گذاری اجتماعی، چگونه و برای چه؟

اپل احتمالا در سال 2021 چندین لپ‌تاپ و رایانه مبتنی‌بر ARM عرضه می‌کند

درمان مبتنی بر واقعیت افزوده برای کودکان مبتلا به اوتیسم تایید می شود؟

غافلگیری بزرگ برای پدافند عربستان در آسمان ریاض

افزایش 30 درصدی خرید تضمینی برگ سبز درجه یک چای برای امسال

کاهش افزون بر 85 درصدی میانگین ورودی به گیلان

486 واحد صنفی در گیلان پلمب شدند

طرح فاصله گذاری اجتماعی مساوی با افزایش سلامتی در جامعه است

استقبال مردم از اجرای طرح کاهش زنجیره انتقال بیماری کرونا

کم‌سن‌ترین بیماران کرونایی کشور در گیلان بهبود یافتند

قدردانی استاندار گیلان از خدمات خیران و گروههای جهادی در مقابله با کرونا

کاهش 80 درصدی تردد در مبادی ورودی گیلان

مردم روز 13 فروردین ماه هم در خانه بمانند / استقبال مردم از اجرای طرح کاهش زنجیره انتقال بیماری کرونا

فرمان های جنگی ترامپ علیه کرونا

بهبودی کم سن ترین بیماران کرونایی کشور در گیلان

بازگشت بالغ بر 100خودروی غیر بومی و پلمب 12 واحد صنفی در 24 ساعت گذشته

محدودیت در تردد خودروها با پلاک‌های بومی

وعده تکراری وزیر ارتباطات: سرعت اینترنت خانگی 4 برابر می‌شود

مرگبارترین سلاح‌های بیولوژیک تاریخ

کارگران آمازون با کار در شرایط بحران سلامت خود را به خطر می‌اندازند

فروش بازی NieR: Automata از مرز 4٫5 میلیون نسخه عبور کرد

از سوی مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی اعلام شد؛ ابطال پرونده سهمیه انسولین بیماران دیابتی صحت ندارد

تامین وسایل حفاظت فردی مورد نیاز کارگران در معرض آسیب کرونا / پرداخت 50 درصد غرامت مزد برای کارگران دارای استراحت پزشکی قبل از بررسی کمیسیون پزشکی توسط سازمان تامین اجتماعی

عضو شورای روابط خارجی آمریکا: بحرین مستعمره عربستان است

فرمان های نظامی ترامپ برای رویارویی با کرونا

عکس‌ها و مشخصات رسمی وان پلاس 8 پرو سبز نعنایی رویت شد

جزیره کیش پیشگام، قرنطینه‌سازی و مبارزه با ویروس کرونا در کشور

جنگ تمام‌عیار به پشتوانه پول‌های نامرئی

جلوگیری از ورود افزون بر ١٠٠ خودرو با پلاک غیربومی به رشت

اپل واچ سری 6 احتمالا به تاچ ID مجهز می‌شود

آپدیت اندروید 10 شیائومی Mi9 پرو 5G رسما ارایه شد

بسته دو تریلیون دلاری کرونا؛ آمریکا این همه پول را از کجا می‌آورد؟

متهم اصلی انتشار ویروس کرونا کیست؟

جلوگیری از ورود افزون بر ١٠٠ خودرو با پلاک غیربومی به شهرستان رشت

تأمین بخشی از زیرساخت‌های درمانی مراکز درگیر کرونا گیلان

بررسی ویدیویی گوشی شیائومی Mi 10

دستورالعمل تولید و بازنشر محتوای کرونا در فضای مجازی صادر شد

اقدامات ضدکرونایی گوگل تشدید شد

آغاز رایزنی ها برای جانشینی لاریجانی

دستور حمله بزرگ

بی احتیاطی پسر در شکار پدر را به کام مرگ برد