پایگاه خبری تحلیلی نسیم گیلان

آخرين مطالب

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران اعلام کرد

افزایش مبتلایان به کرونا به زودی در پایتخت شهرداری تهران

افزایش مبتلایان به کرونا به زودی در پایتخت
  بزرگنمايي:

نسیم گیلان - شهر نوشت: به اعتقاد فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران؛ پایتخت طی هفته‌های آینده با تعداد بیشتر مبتلایان به کرونا  رو برو است و حضور پرشمار شهروندان در سه روز گذشته در تهران آثار خود را 5 تا 9 روز آینده نشان می دهد.

به گزارش شهرنوشت علیرضا زالی، فرمانده مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با حضور در دویست و هفتمین جلسه علنی شورای شهر تهران و بیان اینکه در نخستین روز شکل گیری ستاد، محسن هاشمی رییس شوای شهر تهران نیز حضور داشت، گفت: اقدام های بهنگام و جهادی در سطح شهر تهران اتفاق افتاد و بسیاری از این اقدام ها در مدیریت شهری برای شهروندان رضایت خاطر ایجاد کرد که نقش مدیران خدمات شهری شهرداری تهران پر رنگ بود .
او با بیان اینکه تهران شهر پیچیده ای است که مختصات متفاوتی دارد، اضافه کرد: پیچیدگی شهر تهران آن را از دیگر شهرها متمایز می کند، یکی از موضوعات متفاوت در شهر تهران جمعیت آن است، تراکم جمعیت در مناطق مرکزی و جنوبی این شهر بسیار زیاد است این در حالی است .
زالی با تاکید بر اینکه یکی دیگر از موارد حایز اهمیت در تهران یک میلیون جمعیت شناور در شهر است، عنوان کرد: جمیعت شنار تهران گاهی با جمعیت یک شهر کشور برابری می کند و این موضوع در شرایط عادی هم یک چالش برای مدیریت شهری است .
فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با بیان اینکه یکی دیگر از مشکلات تهران‌،شهرستان های اقماری آن است، گفت: بسیاری از شهرهای اطراف تهران از لحاظ خدمات بهداشتی و پزشکی با مشکل مواجه هستند . که در شرایط اپیدمی به دنبال وحدت رویه تصمیم گیری درون بخشی و برون بخشی باشیم .
زالی در ادامه با توضیح این نکته که در حوزه کرونا پیوستگی حکمرانی را شاهد هستیم، افزود: امروز 25 دستگاه ذی مدخل پیوستگی عملکرد دارند و نکته مهم دیگر استفاده از ظرفیت درمانی پایتخت است هم اکنون 11 هزار و 900 تخت عمومی پزشکی دانشگاهی داریم که در مجموع تعداد تخت ها به 31 هزارو 200 تخت در پایتخت می رسد و 80 درصد تخت های بیمارستانی مورد استفاده از بخش پزشکی و درمانی دانشگاهی است .تمایل ما حرکت به سمت استفاده از تخت های دانشگاهی با توجه به حضور تیم های پزشکی هیات علمی بود .
او با اشاره به استفاده بهینه از تخت های بیمارستانی طی 4 ٨ ساعت گذشته گفت: طی مدت یاد شده مجموع مرگ و میر در شهر تهران دو دهم درصد بود و اگر به کل جمعیت مراجعه کننده به بیمارستان تقسیم کنیم 1/3 دهم درصد می شود که این رقم مطلوب است‌ .
فرمانده ستاد مقابله با کرونادر کلانشهر تهران با بیان اینکه راهبرد اساسی در شهر تهران باید محور اساسی تصمیم گیری ها باشد، افزود: یکی از این تصمیم گیری های راهبردی ترویج فرایند خود مراقبتی و مهمترین راهبرد فاصله گذاری اجتماعی است .
زالی به طرح سوالی مبنی بر اینکه چه زمانی شاهد کاهش شیوع ویروس در پایتخت خواهیم بود، پرداخت و اضافه کرد: این موضوع بستگی به شکل دخالت و عملکرد ما دارد و اگر مداخله ها کم باشد داستان مقابله با کرونا متفاوت خواهد بود . به عنوان یک کارشناس پیش بینی می کنم شکل مداخله ها در پایتخت در حد متوسط بوده و نتوانستیم به شکل سختگیرانه مداخله کنیم .
او یکی دیگر از دغدغه های پیش رو را مشکلات اقتصادی دانست و افزود: یکی دیگر از دغدغه های مردم این است با مداخلات جدید چرخه اقتصادی مردم دچار اخلال شود، این اختلال نارضایتی عمومی ایجاد می کند اما در مورد کرونا هر چه پیک افزایش پیدا کند و زمان آن طولانی تر باشد چرخه اقتصادی اخلال بیشتری را تجربه می کند، اگر همان روزهای اول مداخله ها جدی بود ضربه اقتصادی آن کمتر می شد
زالی با بیان اینکه در شهر تهران همچنان شیب صعودی بیماری کرونا را شاهد هستیم، اضافه کرد: این در حالی است که در برخی از روزها شکل تکانه های سینوسی آمار هستیم، در شهر تهران باید بسیار هوشمندانه عمل شود و تاکید من بر تحلیل آمار مبتلایان به ویروس کروناست .
فرمانده ستاد مقابله با کرونادر کلانشهر تهران با بیان اینکه هرگونه شتابزدگی ما را با بحران جدید مواجه می کند از شورای شهر درخواست کرد در تصمیمات اتخاذ شده شهری مشارکت بیشتری داشته باشند .
زالی با بیان اینکه در هفته‌های آینده با تعداد بیشتر مبتلایان رو به رو هستیم و حضور پر شمار شهروندان در سه روز گذشته در پایتخت آثار خود را نشان خواهد داد، عنوان کرد: حضور پر شمارمردم 5 تا 9 روز آینده مشخص می شود و تلفات آن نیز تا دو هفته آینده مشخص خواهد شد، پس نباید گفت شلوغی دو روز پیش در پایتخت هیچ اثری نداشت. طی روز های گذشته در پایتخت شاهد تردد افرادی بودیم که دغدغه اقتصادی داشتند و تنها راهکار برای حضور پیدا نکردن اقشار کم درآمد حمایت دستگاه ها از این دست افراد هست ‌اما این موضوع نیاز به برنامه راهبردی و جامع داریم .
او با تاکید بر اینکه طی روزهای گذشته شاهد حضور تکان دهنده معتادان متجاهر در سطح خیابان بوده ایم، بیان کرد: معتادان متجاهری که در مراکز ماده 16 نگهداری می شدند به دلیل پایان زمان درمانی شان در سطح شهر تردد می کنند که این تردد و تجمعات‌ آسیب روانی و سلامت به شهر و شهروندان وارد می کنند و باید گفت ما برای شهر تهران نیاز به شارژ حمایتی برای زباله گرد ها و کودکان داریم و این موضوع جز با حمایت دولت امکان پذیر نیست .
فرمانده ستاد مقابله با کرونای استان تهران درمورد اتباع بیگانه که بدون کارت اقامت در شهر تهران حضور دارند، گفت: این افراد ممکن است از ترس نداشتن کارت اقامت از مراجعه به مراکز درمانی خودداری کنند که این یک تهدید بزرگ است اما بنا به تصمیم وزارت بهداشت قرار بر این شد درمان اتباع بیگانه به شکل بشر دوستانه رایگان باشد .
زالی با بیان اینکه در شهر تهران به سازمان امور اجتماعی نیاز داریم تا اقشار خاص را جهت حمایت شناسایی کند، افزود: لازم است راهبر حمایتی در شهر تهران به یک راهبر فعال تبدیل شود و زیرا بسیاری از بسته های حمایتی موجود ( ٢٠٠ تا 6 ٠٠ هزار تومان) تاثیری در زندگی شهروندان ندارد که باید به ان نیز توجه شود .
او در پایان تاکید کرد که امروز برنامه ریزی برای اجرای طرح فاصله گذاری هوشمند انجام شده اما تاکید من این است که باید از تصمیمات عجولانه پرهیز کرد زیرا این شکل تصمیم گیری موجب آسیب بیشتر می شود .


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

گوشی اوپو رینو 4 به زودی از راه می‌رسد

پروژه ها طبق برنامه زمان بندی تا پایان سال به بهره برداری می رسند

نسخه جدید macOS به داد باتری‌ لپ‌تاپ‌ها می‌رسد

تمام بازی‌های نسل هشتم قابل پورت شدن روی نینتندو سوییچ هستند

نوبخت: طرح های زمانبندی شده 1399 تا آخرسال بهره برداری می شود

6 کار خطرناک که هر روز با گوشی موبایل‌ انجام می‌دهید!

آمازون در صدر ارزشمندترین خرده فروشان دنیا

همه وعده های دولت درباره آزادراه رشت- قزوین عملی خواهد شد

بازی ماجراجویی و پلتفرمر Hoa معرفی شد

سامسونگ 80 درصد از سفارشات OLED را برای آیفون‌های 2020 تضمین می‌کند

تاسیس کتابخانه «شهید خرازی» در یک روستای محروم

همه وعده های دولت درباره آزاد راه رشت- قزوین عملی خواهد شد

٨٤٠٠ متر مربع از اراضی محیط زیست تالش رفع تصرف شد

افتتاح کامل آزادراه رشت – قزوین تا پایان سال

تعطیل شدن خط تولید نوکیا در هند به دلیل کرونا

43 کارفرمای متخلف استان سمنان به دستگاه قضا معرفی شدند

شناسایی گونه ای کمیاب از ژله ماهی دکمه آبی برای نخستین بار در شمال غربی جزیره کیش

فراخوان طرح پژوهشی تنظیم سند ارتقای وضعیت زنان منطقه آزاد کیش

الزام رعایت فاصله گذاری اجتماعی در مراکز ورزشی کیش

نایب رئیس فدراسیون تنیس: آماده حضور در مسابقات بین المللی و آسیایی هستیم

محوطه تصفیه‌خانه آب آستارا برای جلوگیری از آلودگی مسدود شد

گیلان رئیس هیات تنیس خود را شناخت

پلمب اصناف بی‌توجه به پروتکل‌های بهداشتی در آستارا ادامه دارد

رویداد Blizzcon 2020 رسما لغو شد

غول چینی 70 میلیارد دلار را صرف فناوری‌های جدید می‌کند

شخصیت و اندیشه های امام خمینی برای نسل جوان تبیین شود

950 بسته معیشتی بین نیازمندان شهرستان رودسر توزیع شد

مرحله پایانی رزمایش مواسات با توزیع 50 هزار بسته معیشتی در گیلان

پیکر یکی از مغروقان سد سپیدرود پیدا شد

نایب رئیس فدراسیون تنیس: آماده حضور در مسابقات مختلف بین المللی و آسیایی هستیم

نگاه به سرمایه گذاری باید تسهیلگرانه باشد

پیدا شدن پیکر یکی از غرق شدگان سپیدرود

اولین مانیتور ردمی رونمایی شد

چطور در بازی Pes 2020 قیچی برگردان بزنیم؟

قیمت کانن EOS R5 کمتر از 4000 دلار خواهد بود

اسپاتیفای یک محدودیت را حذف کرد

آتش سوزی عمدی یک منزل مسکونی/ متهم دستگیر شد

انتقال 19 زندانی ایران در آذربایجان از طریق مرز آستارا

درخواست ابتکار برای بررسی خارج از نوبت لایحه تامین امنیت زنان

2450 بسته معیشتی در شهرستان رودسر توزیع شد

افزایش برخورداری گیلان از تخت  ICU/تلاش برای بازشدن روزنه های توسعه سلامت

ایرپادز آینده اپل احتمالا دارای قابلیت پایش وضعیت سلامتی فرد خواهد بود

ریلمی 6s دویست یورویی معرفی شد

هواوی از نسل جدید آنتن‌های 5G رونمایی کرد

فعال سازی ترجمه خودکار صفحات وب در مرورگر اج مایکروسافت

بازیابی اطلاعات سیم ‌کارت واگذار شده چگونه است؟

عوامل مؤثر بر عمر باتری را بشناسید

گوگل در حال کار روی امکان خرید صوتی به وسیله دستیار خود است

نسخه PSVR بازی Dreams در دست ساخت قرار دارد

سیستم مورد نیاز شبیه ساز پرواز مایکروسافت