پایگاه خبری تحلیلی نسیم گیلان

آخرين مطالب

طی 4 سال گذشته؛

آزادی 411 زندانی جرائم غیر عمد در گیلان/750 زندانی چشم انتظار کمک اجتماعي

آزادی 411 زندانی جرائم غیر عمد در گیلان/750 زندانی چشم انتظار کمک
  بزرگنمايي:

نسیم گیلان - رشت- رئیس ستاد دیه گیلان با اشاره به آزادی 411 زندانی جرائم غیر عمد در این استان طی چهار سال گذشته، گفت: در حال حاضر 750 زندانی جرائم غیر عمد در زندان های گیلان حضور دارند.

علیرضا یزدانی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه در حال حاضر 750 زندانی جرایم غیر عمد در زندان‌های گیلان حضور دارند، اظهار کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا و لزوم رعایت فاصله گذاری اجتماعی به 50 درصد این زندانیان به مرخصی داده شد.
رئیس ستاد دیه گیلان با بیان اینکه وضعیت زندانیان از نظر ابتلاء به ویروس کرونا نیز به صورت مستمر بررسی شده است، افزود: در این مدت چهار مورد مشکوک به کرونا شناسایی و از سوی اداره کل زندان‌های استان گیلان اقدامات لازم در این زمینه انجام شد.
وی با اشاره به برگزاری جشن گلریزان در ایام ماه مبارک رمضان برای آزادی زندانیان جرایم غیر عمد، گفت: با توجه به شیوع این ویروس امسال این جشن برگزار نشده است.
یزدانی با بیان اینکه طی چهار سال گذشته 411 زندانی جرایم غیر عمد از زندان‌های استان گیلان آزاد شده و به آغوش خانواده‌ها باز گشته‌اند، تصریح کرد: بدهی این تعداد زندانی 175 میلیارد تومان بوده است.
رئیس ستاد دیه گیلان با اشاره به اهدا کمک نقدی اعضای هیأت مدیره مجمع خیرین گیلان افزود: امسال در هیأت مدیره مدیره مجمع خیرین گیلان با کمک نقدی 250 میلیون ریالی آزادی 5 نفر از زندانیان جرایم غیر عمد را فراهم آوردند.
وی در ادامه به دریافت کمک‌های خیرین و نیکوکاران استان گیلان و کشور اشاره کرد و گفت: در حال حاضر کمک‌های نقدی از سوی ستاد دیه گیلان جمع آوری و جهت آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد برنامه ریزی می‌شود.
رئیس ستاد دیه گیلان با اشاره به اهدای زکات فطریه مردم جهت آزادسازی زندانیان، تصریح کرد: بر اساس فتوای مراجع تقلید، زکات فطریه می‌تواند برای زندانیان جرایم غیرعمد اختصاص یابد.
عضو هیأت مدیره مجمع خیرین گیلان خاطرنشان کرد: گیلانیان می‌توانند زکات فطریه خود را با وارد کردن شماره #7777013* و یا شماره کارت 5859837000516498 بنام ستاد دیه گیلان در جهت آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد واریز کنند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield