نسیم گیلان

آخرين مطالب

رئیس سازمان برنامه و بودجه در بازدید از آزادراه و راه آهن گیلان مطرح کرد؛

پروژه های عمرانی متوقف نشده است / با تکمیل قطعه منجیل، کل آزادراه رشت – قزوین به بهره‌ برداری می‌رسد سياسي

  بزرگنمايي:

نسیم گیلان - معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه از اختصاص 31 هزار و 220 میلیارد تومان برای طرح های عمرانی کشور خبر داد و با بیان اینکه هیچ پروژه های عمرانی متوقف نشده است، گفت: با تکمیل قطعه منجیل، کل آزادراه رشت – قزوین به بهره‌ برداری می‌رسد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری گیلان؛ دکتر محمد باقر نوبخت غروب امروز (چهارشنبه) در حاشیه بازدید از پروژه آزادراه رشت - قزوین و راه آهن رشت - انزلی که استاندار گیلان نیز حضور داشت؛ در جمع خبرنگاران با بیان اینکه این بازدید براساس تعهد قبلی، صورت گرفته ، افزود: اعتبارات تمامی پروژه هایی که بر اساس برنامه زمانبندی تا پایان سال 99 به بهره‌برداری برسد از جمله آزادراه رشت - قزوین باید تامین و در موعد مقرر به بهره برداری برسد و هیچ خلف وعده ای انجام نخواهد شد.
وی از شروع تخصیص اعتبارات نقدی برای آزادراه رشت - قزوین در فروردین ماه امسال خبر داد و گفت: برای نخستین بار نه فقط پروژه آزادراه رشت - قزوین بلکه سایر پروژه‌های مهم استان های کشور که برنامه زمانبندی آن‌ها سال 99 است در فروردین ماه امسال اعتبار تخصیص داده شد.
وی ابراز امیدواری کرد : با بهره برداری از پروژه آزاد راه رشت - قزوین براساس برنامه زمان بندی شده، نزد ملت، شرمنده نشده و هموطنان بتوانند بدون مشکل ترافیک از مواهب الهی استان برخوردار شوند.
دکتر نوبخت یادآورشد: با وجود همه دشواری های مالی که در کشور وجود دارد از جمله قیمت نفت و رکود مالیات به دلیل شیوع ویروس کرونا، اهتمام ما بر آن است که تمام پروژه‌های عمرانی برنامه ریزی شده را به انجام برسانیم و هنر آن است که این کار در چنین شرایط سختی انجام شود.
وی با تاکید بر این که با توجه به شرایط، در منابعی که از پیش تعیین شده محدود نمی شویم، خاطرنشان کرد: با نظارت های فنی و کارشناسی، سازمان برنامه و بودجه خود را متعهد می داند که هرچه اعتبار نیاز باشد تامین کند و این مهم نه تنها برای پروژه آزادراه رشت -قزوین بلکه برای تمامی پروژه‌های مهم در کشور که از سوی دولت تعهد شده انجام خواهد شد.
وی با بیان اینکه هیچگاه در تاریخ بودجه ریزی کشور در این زمان( هفتم خرداد ماه) به یاد نداریم که بیش از 31 هزار و 220 میلیارد تومان تخصیص طرح های عمرانی را داده باشیم، افزود: اعتبار طرح هایی که بر اساس زمانبندی، امسال باید به بهره برداری برسند، تامین می شود.
وی با اشاره به اینکه کشور در یکی از پر مضیقه ترین دوران مالی خود مدیریت اجرایی را تجریه می کند، تصریح کرد: هنر ما دولتی ها باید در همین باشد که بتوانیم با اولویت بندی و تخصیص بهینه به گونه ای عمل کنیم که در بخش جاری هر چه می توانیم صرفه جویی کنیم اما نسبت به پرداخت های پرسنلی واقعیت ها را درنظر بگیریم.
وی ادامه داد: به همین دلیل با اینکه در پرداخت های جاری سقف بودجه مان طی سال گذشته و امسال افزایش پیدا نکرده، تلاش کردیم که در این بخش متمرکز شویم و در اعتبارات عمرانی نیز همین وضعیت را داریم.
معاون رئیس جمهوری افزود: در بخش عمرانی نیز طرح های نیمه تمام بسیاری در کشور داریم و در بخش های مختلف آنها را اولویت بندی کردیم و تمامی طرح ها و پروژه های قابل بهره برداری در سال 99 و یا آنهایی که باید مورد بهره برداری قرار بگیرد تا مردم از رفاه لازم برخوردار شوند را تفکیک و اعتبارات آنها را از ابتدا کنار گذاشتیم.
دکتر نوبخت تصریح کرد: حتی سنوات گذشته بخشی از اعتبارات عمرانی مان را به صورت اسناد خزانه و اوراق مالی به پیمانکاران می دادیم اما امسال دولت این اسناد را در بورس و بازارهای سرمایه به ریال تبدیل می کند و پرداخت های ریالی را عمدتا به پیمانکاران می دهیم تا سرعت بیشتری به کار گرفته شود.
رئیس سازمان برنامه و بودجه اظهار کرد: به همین دلیل امروز قبل از ترک تهران 31 هزار و 220 میلیارد تومان را به خزانه ابلاغ کردیم .
وی با اشاره به پروژه های در حال انجام راه آهن در کشور تصریح کرد: همانطور که سال گذشته بر اساس وعده آزاد راه تهران - شمال یا همت به کرج را افتتاح کردیم امسال نیز مردم شاهد و نظاره گر خدمات فرزندان در استان در قوه مجریه خواهند بود و برهمین اساس هر هفته به یک استان سفر می کنم و در همین راستا اعتبارات و نظارت ها برای تکمیل خط های ریلی در برخی استان های کشور براساس برنامه های زمانبندی شده انجام خواهد شد.
رئیس سازمان برنامه و بودجه در ادامه از تکمیل و بهره برداری راه آهن رشت- انزلی تا پایان امسال خبر داد و گفت: از این خط ریلی که در واقع خلیج فارس و دریای عمان به خلیج فارس را وصل می کند فقط 30 کیلومتر باقی مانده است .
وی اضافه کرد: در برنامه زمانبندی باید تا پایان امسال بتوانیم اتصال دریای عمان و خزر را داشته باشیم و طی بازدیدی که از قطعات مختلف شش و هفت این پروژه انجام شد ، شاهد بودیم که فعالیت ها بر اساس برنامه پیش می رود و امیدواریم همچون سایر طرح های در نظر گرفته شده برای پایان سال 1399 این طرح نیز تا قبل از امسال بهره برداری شود.
وی با اشاره به تامین اعتبار مسیر ریلی رشت- انزلی تصریح کرد: برای مسیر ریلی رشت- انزلی تخصیص های لازم داشتیم و از نظر پرداخت ها نه تنها عقب نیستیم بلکه جلوتر هم هستیم و هیچ کاری را در کشور بدلیل بودجه متوقف نکردیم و همه طبق برنامه زمانبندی شده انجام می شود.
سه هزار و 200 متر از مسیر 11 کیلومتر باقی مانده آزادراه رشت - قزوین در دولت یازدهم به بهره برداری رسید؛ عملیات اجرایی هشت کیلومتر باقی مانده نیز از خردادماه سال گذشته آغاز شده است.
همچنین راه آهن رشت - کاسپین- بندر انزلی پروژه ای راهبردی و در مسیر کریدور شمال – جنوب در دست اجراست که اتمام و بهره برداری آن می تواند در حوزه صادرات و گردشگری تحولات خوبی را برای گیلان و ایران رقم بزند.
قطعه 6 راه آهن قزوین – رشت از کیلومتر 185 (جاده جیرده) آغاز و پس از قطع جاده رشت – فومن و با عبور از روستاهای کمسار، پس ویشه و کفترود (نرسیده به جاده پیربازار) خاتمه می یابد. طول این قطعه نزدیک به 17 کیلومتر است و افزون بر 56 درصد پیشرفت فیزیکی دارد. 94 آبرو به طول 312 متر و نیز هشت پل خاص به طول 273 متر در این قطعه کار می شود.
قطعه 7 این خط ریلی نیز در محدوده کیلومتر 210 به سمت منطقه آزاد انزلی جدا می شود و این راه را به بندر کاسپین متصل می کند و طول آن نزدیک به 20 کیلومتر است. تعداد کل آبروهای این قطعه 96 آبرو به طول 285 متر و پل های خاص آن نیز 9 پل به طول 266 متر است.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

تعطیلی یک بانک در گرگان به خاطر کرونا

برترین فیلم های علمی تخیلی سفر به زمان + عکس

بازی Horizon Zero Dawn در چند ساعت پرفروش‌ترین‌ شد

سونی تلویزیون‌های X900H را برای PS5 وارد بازار کرد

ماجراجویی جدید و جذاب اپل

پردازنده ارزان قیمتی از نسل دهم اینتل دیده شد

نامه‌های خصوصی ارنست همینگوی فاش شد!

چطور «مزاح» و «مزاج» و «مذاق» را اشتباه نگیریم؟!

استقرار جوی پایدار در گیلان/ دمای هوا افزایش می یابد

بندرانزلی و ساحل شلوغ/ فاصله گذاری اجتماعی را فراموش نکنیم

انجمن سینمای جوان انزلی به درجه ممتاز ارتقا یافت

احتمال اختصاص یارانه بنزین به خانوار‌ها

بازگشایی گوگل به تعویق افتاد

این کتاب را اصلا برای نوجوان‌تان نخرید!

دو خط کتاب/ موسیقی می‌تواند قفل وجود آدم را باز کند

حضور معاون سازمان محیط‌ زیست در منزل خانواده های جانباختگان حادثه آتش سوزی منطقه بوزین و مرخیل پاوه

حمایت قضایی مهمترین دغدغه محیط بانان

جای خالی محیط‌بانان در تقویم ملی

تولید بیش از 45 هزار تن مرغ در گیلان/ کمبودی نداریم

گیلان جزو پنج استان برتر کشور در حوزه رسانه است

پلیس اروپا با هک گوشی؛ بزرگترین عملیات دستگیری تاریخ را رقم زد

برنامه‌ای که انواع صداها را مدیریت می‌کند

تاریخ انتشار دموی بازی Root Film مشخص شد

تاریخ انتشار بازی Professor Layton and the Lost Future مشخص شد

وان پلاس Nord دوباره رخ نشان داد

تاریخ انتشار بازی Maid of Sker مشخص شد

شاعرانه/ کجا جدا شوم از تو که بعد از آن تو نباشی؟

داستانک/ کفش سیاه؛ ماسک سیاه، کیف سیاه!

سونی هم به جمع تحریم کنندگان فیس‌بوک و اینستاگرام پیوست

تاریخ انتشار نسخه‌ رایانه‌های شخصی Horizon: Zero Dawn اعلام شد

سیروس گرجستانی، هم خانه منوچهر حامدی می شود + جزئیات مراسم تشییع

شارژر شیائومی تاییدیه گرفت

فناوری‌چی‌ها چه جایگاهی در میان ثروتمندان جهان دارند؟

آیا عضو جدیدی به خانواده ایکس باکس اضافه می‌شود؟

کروم 64 بیتی به اندروید 10 می‌آید

بخشی از کتاب/ یک بار برای همیشه اشتباهاتت را ببخش!

پیام تبریک سردار سرتیپ محمد شرفی، به مناسبت فرا رسیدن روز ملی محیط‌بان

اطفای 3 ساعته آتش سوزی فوق سنگین در کوچصفهان

مسابقات EVO Online به‌طور رسمی لغو شد

نینتندو دایرکت جدید برگزار نمی‌کند

کدام پرچم‌داران قدیمی بیشترین افت ارزش را داشته‌اند؟

رقابت جذاب مهمانداران کیش ایر و ایران ایر

دومینیوی تغییر سرمربی در سپیدرود به «نادر دست نشان» رسید

مسابقات بولینگ کاپ آزاد کشور در انزلی برگزار شد

آتش سوزی فروشگاه و انبار لوله و اتصالات در رشت/ حریق مهار شد

اصفهانی ها در رقابت های بولینگ کشور هتریک کردند

25 برابر شارژدهی بیشتر ارمغان حالت ذخیره باتری در MIUI 12

کدام گوشی‌های اقتصادی سامسونگ باتری قوی‌ای دارند؟

غلط ننویسیم؛ «شفای عاجل» یا «شفای آجل»؟!

ربات رزمی تایپ ایکس معرفی شد