نسیم گیلان

آخرين مطالب

استاندار گیلان در دیدار مدیران خانواده صنعت و معدن و نیز مسئولان بخش‌های صنفی صمت استان مطرح کرد؛

برای تحقق راهبرد اقتصاد مقاومتی، نیازمند تلاش ملی هستیم / جهش تولید را فراتر از اقدامات معمول، معنا ببخشیم / همه بخش‌های دولتی و خصوصی برای شتاب در توسعه استان به میدان بیایند / فرایند ورود به بازار کسب وکار، تسهیل شود سياسي

برای تحقق راهبرد اقتصاد مقاومتی، نیازمند تلاش ملی هستیم / جهش تولید را فراتر از اقدامات معمول، معنا ببخشیم / همه بخش‌های دولتی و خصوصی برای شتاب در توسعه استان به میدان بیایند / فرایند ورود به بازار کسب وکار، تسهیل شود
  بزرگنمايي:

نسیم گیلان - استاندار گیلان تحقق راهبرد اقتصاد مقاومتی را نیازمند شکل‌گیری تلاش ملی دانست و تسهیل فرآیندهای ورود به بازار کسب‌وکار و کاهش زمان دسترسی به مجوزها با کمک دولت الکترونیک را یکی از الزامات حصول جهش تولید عنوان کرد و گفت: برای شتاب در توسعه استان ، همه بخش های دولتی و خصوصی در تعامل و هم افزایی با هم ، باید به میدان بیایند.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری گیلان ؛ دکتر ارسلان زارع در دیدار مدیران خانواده صنعت و معدن استان و نیز مسئولان بخش‌های صنفی صمت که به مناسبت دهم تیرماه روز صنعت و معدن برگزار شد؛ با قدردانی از تلاش‌های فعالان این بخش افزود: بسیاری، گیلان را با قابلیت‌های کشاورزی و گردشگری می‌شناسند در حالیکه صنعت، مکمل و پیش‌برنده حوزه کشاورزی و خدمات گردشگری است.
وی با اشاره به رفع موانع پیش روی صنعت و گسترش آن که با توسعه صنایع پاک و تبدیلی حوزه های کشاورزی، بهداشت و درمان صورت گرفت، ادامه داد: امروز در عین حالی‌که می توانیم از محیط زیست خدادادی در طبیعت گیلان حفاظت کنیم، باید از صنعت به واسطه ضریب نفوذ و اثرگذاری بیشتر در ارتقاء رفاه، معیشت و اشتغال مردم به عنوان یک ظرفیت ارزشمند بهره ببریم.
استاندار گیلان با بیان اینکه در ایام شیوع کرونا فعالان عرصه تولید و صنعت فداکارانه و جهادگرانه پابه پای کادر درمان خدمت کردند و عامل مهمی در مقابله با این بیماری بودند، افزود: در جریان بازدیدهایی که در آن ایام از برخی واحدهایی که اقدام به تولید محصولات بهداشتی کرده یا خطوط تولید قبلی را متوقف و این اقلام را تولید نمودند، به وضوح شاهد تلاش‌های آنان بودم که موجب افتخار شدند.
دکتر زارع با اشاره به بهبود بسیاری از شاخص‌ها در گیلان طی سال 98 نسبت به سال 97 و نیز ارتقاء جایگاه استان در حوزه‌های مرتبط با صمت گفت: به واسطه شیوع کرونا آسیب هایی به مردم و فعالان بخش های مختلف اقتصادی وارد شد و دولت نیز با درک بهنگام این مسئله، تمهیداتی در جهت کنترل این عوارض و جبران قسمتی از خسارت های وارده به بخش های صنعتی و تولیدی اندیشیده که پیگیر گسترده‌تر شدن پوشش و افزایش اعتبار تسهیلات، هستیم.
وی به تحریم‌های غیرقانونی استکبار جهانی علیه ملت ایران اشاره و اضافه کرد: باید اقتصاد مقاومتی را راهبرد توسعه کشور در همه ایام بویژه شرایط دشوار تحریم ، و جهش تولید را هدفگذاری هوشمند برای رسیدن به رشد اقتصادی مطلوب بدانیم و مبتنی بر این نقشه راه ، تمامی دستگاه‌ها ظرفیت کامل خود را برای تحقق این مهم به کار گیرند.
دکتر زارع خاطرنشان ساخت: انتظار است شاهد ارائه راه حل‌های کاربردی و عملیاتی برای سرعت بخشی به برنامه های حصول راهبرد اقتصاد مقاومتی در قالب یک تلاش ملی باشیم و مفهوم جهش را فراتر از اقدامات معمول، معنا ببخشیم چراکه این موضوع تنها توسط یک بخش محقق نمی‌شود.
وی با یادآوری این تأکید خود مبنی بر آنکه عرصه امروز مدیریت کشور برای حل مشکلات اقتصادی طبق بیان رئیس جمهوری عرصه مدیریت جهادی است، گفت: یکی از الزامات این امر، اهتمام همه بخش های دولتی و خصوصی به توسعه است و در دوران شیوع کرونا ، با تلاش بی‌وقفه فعالان اقتصادی، حتی یک روز هم فرآیند صادرات از استان تعطیل نشدکه این موضوع، افتخاری‌ست که باید استمرار یابد.
نماینده عالی دولت در گیلان بر ضرورت فعال‌ کردن واحدهای تولیدی راکد و نیمه راکد و اتمام طرح‌های نیمه تمام در سطح استان نیز تأکید و تصریح کرد: اتحادیه اقتصادی اوراسیا و موقعیت سوق الجیشی گیلان، فرصت کم نظیری در اختیار استان قرار داده تا زمینه رونق صادرات را فراهم آوریم.
وی با اشاره به وجود امکان استفاده از ظرفیت دو یا سه شیفته کردن تولید در برخی واحدهای صنعتی استان اظهار داشت: امسال بیش از هر زمان دیگری نیازمند تولید باکیفیت محصولات هستیم که در این راستا همراهی بیشتر دستگاه‌های اجرایی، قضایی، نظارتی، امنیتی و بانک‌ها را می‌طلبد.
دکتر زارع ادامه داد: هدفگذاری صادرات استان تا حجم 500 میلیون دلار طی سال گذشته با موفقیت همراه بود و شاهد رشد صادرات و کسب درآمد 580 میلیون دلاری از این طریق بودیم و امسال صادرات غیرنفتی را 600 میلیون دلار هدفگذاری کرده ایم.
استاندار گیلان در ادامه سخنانش بر لزوم گسترش ارتباط صنعت، علم و دانشگاه در جهت کسب موفقیت‌های بیشتر با مشارکت بخش‌های علمی و تحقیقاتی تأکید و اضافه کرد: دولت تدبیر و امید به این موضوع اعتقادی راسخ دارد و این مهم باید در استان با بهره‌گیری از اعتبارات پژوهشی، بیش از گذشته تقویت شود.
وی موضوعات اقتصادی را اولویت اول استان و جزو دغدغه‌های مدیران در پیگیری‌های ملی عنوان کرد و گفت: با عنایت به هدفگذاری انجام شده در استان برای تک رقمی کردن نرخ بیکاری تا پایان دوره دولت دوازدهم ، باید طرح های اشتغال زا در حوزه اقتصاد مقاومتی و نیز جهش تولید در گیلان ، با شتاب و جدیت تکمیل و در دستور کار قرار گیرد.
وی افزود: معتقدم اشتغال پایدار از بخش صنعت ، دست یافتنی است و آسیب‌پذیری این حوزه نسبت به بخش خدمات ، کمتر است و در این راستا باید با جدیت از تغییر کاربری اراضی صنعتی مگر در موارد ضروری توسعه‌ای ، جلوگیری به عمل آید.
استاندار گیلان مشارکت، همدلی، انسجام و همکاری مردم را اثربخش ترین عامل در مسیر مقابله با تنگناهای اقتصادی دانست و گفت: باید با همیاری بخش خصوصی و بخش های اجرایی دولتی، جهش تولید را محقق کنیم.
دکتر زارع تسهیل فرآیندهای ورود به بازار کسب و کار و کاهش زمان دسترسی به مجوزها با کمک دولت الکترونیک را یکی از الزامات تحقق جهش تولید عنوان و خاطرنشان کرد: توسعه دولت الکترونیک، به توسعه اقتصاد دیجیتال نیز کمک می کند و این زنجیره، به رشد اقتصاد ملی می‌انجامد و انتظار دارم برنامه ریزی های لازم برای رسیدن به این نتیجه، به طور جدی انجام شود.
در این جلسه علاوه بر رئیس سازمان صمت استان و مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی گیلان؛ رئیس خانه صنعت و معدن استان، رئیس خانه معدن استان، رئیس سازمان نظام مهندسی معدن استان، مدیرکل زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی، رئیس کانون کارفرمایان استان، رئیس مرکز آموزش بازرگانی گیلان و نیز رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان مطالبی بیان داشتند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

مسیر حرکت دولت ، ارتقای روستا و افزایش اختیار دهیاران است

دریافت وجه هنگام ثبت‌نام در مدارس دولتی ممنوع است

استاندار گیلان: روستاییان نقش بسزایی در تحقق جهش تولید دارند

واتس اپ قابلیت اضافه‌کردن مخاطب با QR را عرضه کرد

سفارش 80 میلیون تراشه A14 توسط اپل

تغییرات جدید در راه اینستاگرام

روایت‌های طنز محمدرضا شهبازی؛ حیف تک تک درخت‌های گیلاس!

بخشی از کتاب/ چیز ارزشمندی نداشتم که از دست بدهم!

منتظر رونمایی از ردمی K30 اولترا با یک ویژگی متفاوت باشید

انویدیا قابلیت فیلتر بازی Freestyle را برای GeForce Now عرضه کرد

«مهدی پاشازاده» سرمربی جدید سپیدرود رشت شد

شاعرانه/ "هرچند که هرگز نرسیدم به وصالت" از فاضل نظری

کتابی درباره طولانی‌ترین گروگانگیری قرن اخیر

گیلان 1834 دهیاری دارد/ دهیاران آسیب کرونا را به حداقل برسانند

روستاها به کانون کسب و کار تبدیل شوند/ لزوم مستندسازی آثار فرهنگی و مدنی روستاهای گیلان

مصرف روزانه 50 تا 200 هزار عدد ماسک در گیلان

افزایش بسترهای کسب درآمد پایدار در روستاها اولویت دولت است

مشخصات شیائومی Poco M2 Pro فاش شد

بخشی از کتاب/ بحث کردن با آدم ها بی فایده است

نقش روستاییان در تحقق اقتصاد مقاومتی غیر قابل انکار است

ازدواج پیمان قاسم خانی با میترا ابراهیمی + بیوگرافی و تصاویر

امیر جعفری با گریمی دیدنی در رقصنده + عکس

واکنش زاکربرگ به تحریم از سوی 530 شرکت

سیستم مورد نیاز بازی Horizon Zero Dawn روی کامپیوتر مشخص شد

صوت/ مثنوی خوانی- قسمت سوم- عاشق شدن پادشاه بر کنیزک رنجور

قلم زرین به برگزیدگان اهدا شد

نماینده رضوانشهر:سوء مدیریت در چوکا آن را به یک بنگاه زیان ده تبدیل کرده است

کار روز عقیم به فاحشه ها و جاسوس ها رسید !!

موبایل پرچمدار شارپ عرضه شد

نصب به‌روزرسانی اپلیکیشن‌های مک در Bis Sur سریع‌‌تر می‌شود

ادبیات داستانی چه تأثیری در شکل‌گیری دیکتاتوری رضا‌خانی داشت؟

نگاهی به کتاب «گزارش یک مرگ» نوشته گابریل گارسیا مارکز

دیدار استاندار گیلان با خانواده شهیدان انصاری و نورانی

مجسمه فردوسی در دهکده گردشگری حیران آستارا نصب شد

فالوئرهای واقعی اینستاگرام را بشناسید

هواوی برگ برنده پرچمدارانش را رو کرد

ثروت جف بزوس کل بازار بیت‌کوین را در جیب می‌گذارد

با یکی از منعطف‌ترین هدفون‌های جهان آشنا شوید

گوشی بخرید تا قیمت آن برای شما پیامک شود

تازه های نشر/ «قطار سفید» شمس لنگرودی منتشر شد

شاعرانه/"من گُلی ناچیدنی دیدم چُنان خورشید او را" از محمد علی بهمنی

داستانک/ "تاکسی نوشت" از سروش صحت

اداره میراث فرهنگی آستارا سرمایه‌گذاران را به توسعه آبگرم‌ها فراخواند

دست اندازی به منابع دهیاری ها فساد را به همراه دارد

استاندار گیلان:نبود یا کمبود ماسک در فروشگاه‌ها پذیرفته نیست

پاشازاده: مهمترین هدف حفظ سپیدرود در لیگ دسته اول است

فرماندار رشت:بافت روستا باید با نماهای روستایی حفظ شود

فاطمه گودرزی، افسانه بایگان، ابوالفضل پورعرب و سایر هنرمندان در مراسم تشییع سیروس گرجستانی + عکس

پیاده‌سازی 5G در کشور نمایشی نیست

پارچه رباتیک با قابلیت تغییر شکل ساخته شد