نسیم گیلان

آخرين مطالب

10 روش برای افزایش طول عمر باطری لپ‌تاپ علمي

10 روش برای افزایش طول عمر باطری لپ‌تاپ
  بزرگنمايي:

نسیم گیلان - 10 روش برای افزایش طول عمر باطری لپ‌تاپ
سایز متن الف الف
لینک کوتاه در کلیبرد کپی شد! http://akhr.ir/6558141
٠
٠
اقتصادآنلاین / باطری لپتاپ‌ها شاید تنها نکته منفی استفاده از آن‌ها باشد. این باطری‌ها که معمولا قدرت زیادی ندارند پس از استفاده طولانی مدت ضعیف می‌شوند اما راه‌هایی برای محافظت و افزایش طول عمر آن‌ها نیز وجود دارد.
بسیاری از مردم با کمک لپتاپ‌های شخصی و کاری خود زندگی می‌کنند؛ گروهی با لپتاپ‌هایشان به تدوین ویدیوها، ویرایش عکس‌ها و نوشتن درباره موضوعات گوناگون می‌پردازند و گروهی هم از لپتاپ برای تماشای فیلم و سریال، گوش‌دادن به موسیقی و خواندن مطالب موردعلاقه‌شان استفاده می‌کنند. با این حال بسیاری از کاربران لپتاپ‌های ارزان‌قیمت و حتی گران‌قیمت از باطری محصولات محبوب خود شکایت دارند. اگرچه باطری بیشتر لپتاپ‌ها برای استفاده طولانی چندان مناسب نیست اما عادت‌ها و رفتارهای نادرست کاربران هم تضعیف بیشتر این باطری‌ها نقش مهمی دارد.
استفاده از باطری لپتاپ اصول و قواعد خاصی را می‌طلبد که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم اما پیش از هر چیزی لازم است بدانید که این قواعد به معنای افزایش عملکرد باطری لپتاپ شما نیست و تنها طول عمر فعلی آن را افزایش می‌دهد.
از تخلیه کامل باطری لپتاپ جلوگیری کنید
یک باور قدیمی می‌گوید بهتر است برای مراقبت از باطری گجت‌های خود آن‌ها را به صورت کامل شارژ کنید و در ادامه اجازه دهید تا به صورت کامل هم شارژ خود را از دست دهند. متاسفانه این تصور بیش از حد اشتباه است. این حالت به باطری لپتاپ شوک زیادی وارد می‌کند و حتی ممکن است آسیب شدیدی به همراه داشته باشد. بنابراین بهتر است به‌جای رهاکردن باطری تا تخلیه کامل و سپس شارژکردن کامل آن، پس از رسیدن به 20 یا 30 درصد از ظرفیت باطری لپتاپ آن را شارژ کنید و پیش از آن که برای مدتی حتی کوتاه روی 100 درصد ظرفیت بماند، از برق جدا کنید.
از حافظه SSD استفاده کنید
استفاده از درایو حافظه SSD برای لپتاپ به شما کمک می‌کند تا مصرف انرژی لپتاپ خود را به شدت کاهش دهید. نسل جدید حافظه‌های درایوی که با نام SSD شناخته می‌شوند، از فناوری‌های جدید یاری می‌گیرند تا سرعت بیشتر و البته انرژی مصرفی کم‌تری داشته باشند. به همین دلیل شاید بهتر باشد از هارددیسک‌های جدید استفاده کنید. با این حال فراموش نکنید که حافظه‌های SSD قیمت بسیار زیادی دارند.
از شارژکردن سایر گجت‌ها با لپتاپ بپرهیزید
پورت USB لپتاپ برای بسیاری از افراد چیزی فراتر از اتصال حافظه‌های جانبی است. آن‌ها باور دارند که شارژکردن تلفن هوشمند، پاوربانک، هدفون بلوتوث یا سایر گجت‌های همراهشان در شرایطی که پریز برق دیگری وجود ندارد، چندان هم غیرمنطقی نیست. متاسفانه این تصور به شکل عجیبی نادرست و خطرناک است. شارژکردن تلفن هوشمند و سایر گجت‌ها با لپتاپ‌ نه تنها به باطری و سخت‌افزاری این محصولات آسیب‌های جبران ناپذیری وارد می‌کند بلکه انرژی بیشتری از لپتاپ شما می‌گیرد. ضمن این که فراموش نکنید اتصال اسپیکر و ماوس به لپتاپ هم نتیجه مشابهی به دنبال دارد.
هنگام استفاده از شارژر، باطری را از لپتاپ جدا کنید
اتصال دائمی لپتاپ به برق پرسشی است که بسیاری از کاربران لپتاپ‌ها دارند. پاسخ آن اما بستگی به شرایط شما دارد. بسیاری از لپتاپ‌های مدرن و جدید توانایی جدایی باطری را ندارند. بنابراین شما نمی‌توانید درباره اتصال باطری به بدنه لپتاپ یا جداکردن آن تصمیم خاصی بگیرید. با این حال لپتاپ‌هایی هم هستند که باطری آن‌ها جدا می‌شود. اگر مسئولیتی که از لپتاپ خود می‌خواهید فراتر از قدرت معمولی آن است شاید بهتر باشد باطری لپتاپ را از آن جدا کنید. چون وقتی لپتاپ شما به دلیل فشار به سخت‌افزارش داغ شود، می‌تواند آسیب بسیار زیادی به باطری خود وارد کند. اصلا بهتر است بدانید بزرگترین دشمن باطری لپتاپ‌های امروزی گرما و فشار ناشی از آن است که قدرت باطری را به مرور زمان کاش می‌دهد.
اگر در شرایط استاندارد از لپتاپ استفاده نمی‌کنید، باطری را جدا کنید
پیش‌تر به این حقیقت اشاره کردیم که اگر فشاری که به لپتاپ خود وارد می‌کنید باعث افزایش دمای آن می‌شود، باطری لپتاپ را جدا کنید. شاید تصور کنید اگر فشار چندانی به لپتاپ خود وارد نمی‌کنید، جدایی باطری شما تاثیر خاصی هم نداشته باشد. متاسفانه اشتباه فکر می‌کنید. لپتاپ‌ها محصولات همراهی هستند که بسیاری از ما بدون کمک وسایل جانبی مانند خنک‌کننده از آن‌ها استفاده می‌کنیم. استفاده از لپتاپ در چنین شرایطی که معمولا استاندارد هم نیست دمای لپتاپ را افزایش می‌دهد. بنابراین اگر نیازی به جابجایی لپتاپ خود ندارید، باطری آن را جدا کنید.
حافظه موقت (رم) لپتاپ را افزایش دهید
با افزایش رم لپتاپ نیز می‌توانید طول عمر باطری لپتاپ خود را بیشتر کنید. از آن‌جایی که افزایش رم باعث می‌شود به جای اینکه سیستم مرتب از حافظه مجازی استفاده کند، پردازش‌ها را با کمک حافظه موقت انجام دهد می‌توانید انرژی کمتری از باطری لپتاپ برای تامین انرژی آن دریافت کنید که در درازمدت به بهره‌وری بیشتر باطری لپتاپ شما کمک می‌کند.
باورهای قدیمی را فراموش کنید
برخلاف یک باور عمومی، باطری لپتاپ‌های جدید مشکلی با شارژشدن طولانی‌مدت ندارند. در حقیقت پس از تکمیل انرژی باطری، لپتاپ ورود انرژی الکتریسیته را متوقف می‌کند. آن‌چه عمر یک باطری لپتاپ را کاهش می‌دهد نه اتصال دائمی آن به برق بلکه افزایش دمای لپتاپ است. بنابراین بهتر است بیشتر از آن که نگران میزان شارژدهی باطری لپتاپ خود باشید به کاهش دمای آن مشغول شوید. چون در هر صورت این دمای بالای است که باطری لپتاپ را ضعیف می‌کند.
نور صفحه نمایش را مدیریت کنید
کاهش نور صفحه نمایش لپتاپ به معنای کاهش انرژی مصرفی آن است و همین برای کافی فشار وارده به لپتاپ کافی به نظر می‌رسد. شاید به همین دلیل لپتاپ‌های با صفحه نمایش براق بیشتر از هم‌تایان با صفحه نمایش مات خود شارژ باطری را می‌بلعند.
تنظیمات ذخیره انرژی را فراموش نکنید
همه لپتاپ‌ها با کمک تنظیمات ذخیره انرژی سیستم عامل نصبی خود به کاربرشان این اجازه را می‌دهند تا میزان انرژی مصرفی لپتاپ را مدیریت کند. با استفاده از تنظیمات ذخیره انرژی می‌توانید مدت بیشتری از لپتاپ خود استفاده کنید و در عین حال فشار کم‌تری به سخت افزار آن وارد می‌شود. هر چه این تنظیمات را سخت‌گیرانه‌تر کنید، باطری لپتاپ شما هم مدت بیشتری دوام می‌آورد و در نهایت برای طول عمر آن نیز مناسب است.
باطری لپتاپ را کالیبره کنید
متاسفانه با هر تصمیم و هر شرایطی باطری لپتاپ ها در طول زمان ضعیف‌تر می شود و عملکرد نامناسبی را نمایش می‌دهند. به همین دلیل هم به تدریج زمان باطری‌سنج لپتاپ قادر به تشخیص دقیق میزان باقی‌مانده باطری نخواهد بود. بنابراین نباید اهمیت کالیبره‌کردن باطری را فراموش کنید. به هر حال واقعیت این است که با کالیبره‌کردن، طول عمر باتری لپتاپ شما افزایش پیدا نمی‌کند. این روش تنها به باطری‌سنج لپتاپ شما کمک می‌کند تا دقیق‌تر از قبل میزان باقی‌مانده باطری لپتاپ را نشان دهد


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

اینستاگرام Reels چیست و چگونه از آن استفاده کنیم؟

دریافت اولین آپدیت نرم‌افزاری سری گلکسی نوت 20

مشخصاتی که هواوی میت 40 با آنها معرفی می‌شود

شیائومی نسخه‌ای ویژه از رابط کاربری MIUI را برای بازار هند عرضه می‌کند

بازی Suicide Squad رسما توسط خالقان بتمن آرکام تایید شد

HTC Wildfire E2 با سخت‌افزار پایین‌رده به بازار عرضه شد

ثروت مارک زاکربرگ از 100 میلیارد دلار عبور کرد

تیک تاک همچنان پردانلودترین نرم افزار در تمام پلتفرم های موبایلی

اپل گلس می تواند شما را هر کجای این کره خاکی قرار دهد

پیام شریعتمداری به مناسبت عید غدیر؛ باید با توسل به سیره امیرالمومنین در راه خدمتگزاری به مردم گام برداشت

پیام تسلیت غلامحسین مظفری در پی درگذشت حجت الاسلام سید علی سیدین

«الغدیر»؛ تلاشی چهل ساله که هنوز مغفول مانده است

خزر جان دو نوجوان را در آستارا گرفت / تلاش برای یافتن یکی از اجساد

با هک اینتل 20 گیگابایت فایل محرمانه در اینترنت منتشر شد

بهترین ترفندهای ویندوز 10 برای بالا بردن سرعت سیستم

TSMC‌ و فاکسکان به‌دنبال تصاحب بخشی از سهام ARM‌ هستند

شارژر وایرلس جدید سامسونگ را ببینید

بازی Call of Duty 2020 احتمالا دوشنبه هفته آینده معرفی می‌شود

جشن 10 سالگی نرم افزار اپل استور

آمار جان باختگان کرونا از مرز 18000نفر گذشت

راز کتاب‌ها، اسطوره‌هایی از بنی آدم تا بند انگشتی

داستانک/ اگر پولمان را گم کنیم چقدر می ارزیم؟

امدادرسانی به مصدوم تصادف و نجات گردشگران از دریا در آستارا

مایکروسافت «تیک تاک» را توسعه می‌دهد

بازی Hitman 3 از واقعیت مجازی به طور کامل پشتیبانی می‌کند

هدفونی با قابلیت تشخیص لباس کاربر

دو خط کتاب/ دنیا وحشتناک می‌شد اگر همه‌ی ما کپی‌هایی از یکدیگر می‌بودیم

تولید دوربین آیفون 12 به مشکل خورد

شیائومی Mi 10 Extreme ادیشن را ببینید

تلفن همراه چطور کار می کند؟ - قسمت دوم

فروش Final Fantasy 7 Remake از مرز 5 میلیون نسخه عبور کرد

نسخه قرمز رنگ گلکسی نوت 20 راهی بازار کره جنوبی می‌شود

صوت/ مثنوی خوانی- قسمت بیستم- بیان خسارت وزیر

ماه چهره خلیلی درگذشت + علت فوت، بیوگرافی و عکس ها

بی تابی گوهر خیراندیش برای ماه چهره خلیلی + تصاویر

گوگل یک گوشی تاشو معرفی و روانه بازار می کند

گلکسی نوت 20 قرمز رونمایی شد

تریلر جدیدی از بازی Godfall منتشر شد

دارندگان گوشی‌های وان‌پلاس، PUBG را به‌صورت انحصاری تجربه خواهند کرد

خبری خوش برای طرفداران بازی Doom Eternal

نخستین تصاویر گلکسی زد فولد 3 را تماشا کنید

قیمتی‌ترین اطلاعات مسروقه در بازار هکرها

بازی Hitman 3 از پلی‌استیشن وی‌آر پشتیبانی می‌کند

سری گلکسی نوت 20 اولین آپدیت نرم‌افزاری را دریافت کردند

دوال سنس و لوازم جانبی PS5 سونی را در تصاویر 360 درجه رسمی ببینید

ویدیویی منتسب به بخش چندنفره بازی The Last of Us Part II فاش شد

سونی به‌لطف پلی استیشن از طوفان دنیاگیر کرونا نجات می‌یابد

فیسبوک دورکاری کارکنانش را تا تیر 1400 تمدید کرد

نحوه مسدود کردن شماره های ناشناس در اندروید

انتقاد مایکروسافت از اپل در پی عدم انتشار xCloud در اپ استور