نسیم گیلان

آخرين مطالب

دفاع مقدس یادآور دلاوری و رشادت های مردان بی ادعا اجتماعي

دفاع مقدس یادآور دلاوری و رشادت های مردان بی ادعا
  بزرگنمايي:

نسیم گیلان - رشت – ایرنا – هفته دفاع مقدس یادآور دلاورمردی ها و رشادت های سلحشورانی است که بی ادعا در جبهه های نبرد حق علیه باطل حضور یافتند و برگ های زرینی بر کتاب قطور و پرافتخار ایران اسلامی افزودند.

پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران، دشمنان نظام ترفندهای زیادی را بکار بستند تا باعث شکست این انقلاب شوند اما اقشار مختلف مردم با تمام وجود خود، پای این انقلاب ایستادند و با جانفشانی های خود نه تنها تمامی نیرنگ های دشمنان را نقش بر آب کردند، بلکه باعث قدرتمند تر شدن این نظام شدند.
هنوز عرق پیروزی این انقلاب خشک نشده بود و مردم در شور و شوق این پیروزی بودند که رژیم بعث عراق با حمایت کشورهای استکباری به خاک پاک ایران اسلامی حمله کرد و مدعی شد طی چند روز ایران را فتح می کند.
اما جوانان ما در قالب نیروهای ارتشی ، سپاهی و بسیجی چنان در جبهه های نبرد حق علیه باطل جنگیدند و همچنین مردم نیز پشت جبهه، با حمایت همه جانبه از سربازان خود حماسه بی نظیری آفریدند تا نقشه دشمنان در این بخش نیز نقش بر آب شود.
این رشادت ها به گونه ای بود که حدود هشت سال رزمندگان اسلام با نیروهای بعثی عراق که از حمایت همه جهان برخوردار بودند، مقابله کرده و جنگیدند که در نهایت نه تنها یک وجب از خاک ایران اسلامی را به دشمن ندادند، بلکه این دلاوریها باعث شد تا ایران اسلامی پیروز این جنگ تحمیلی شود.
البته دلاوری ها و رشادت های سربازان گمنام اسلام شامل خاطرات تلخ و شیرینی است که به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس، خاطرات یکی از رزمندگان اسلام را مرور می کنیم که به طور حتم شنیدن این خاطرات خالی از لطف نیست.
سیدحسین پیشوایی مسئول امور ایثارگران اداره ورزش و جوانان گیلان یکی از همین دلاورمردان جبهه های نبرد حق علیه باطل بود که هم اینک در سنگر دیگری مشغول به خدمت است.
وی که هم اینک 56 سال سن دارد و در رشته ورزشی دارت نیز، یکی از قهرمانان گیلان و کشور بشمار می رود، از سال 61 تا سال 65 چند بار به عنوان نیروی بسیجی در جبهه های حق علیه باطل حضور یافت و به افتخار جانبازی نیز نائل آمد.
عملیات کربلای پنج به کربلای بندرانزلی مشهور شد
سیدحسین پیشوایی که ظاهری آرام و مگو دارد، چندان رغبتی به مصاحبه نداشت اما سرانجام لب به سخن گشود و خاطراتی را از عملیات کربلای پنج بازگو کرد.
وی یادآور شد: دی ماه سال 65 و در عملیات کربلای پنج با گردان سلمان که متشکل از نیروهای شهرستان بندرانزلی گیلان بود و با فرماندهی شهید غلامرضا با مروت از فرماندهان بسیار شجاع و دلیر دفاع مقدس در عملیات حضور یافتم.
وی افزود: با توجه به اینکه این عملیات در خاک عراق انجام می شد، لازم بود که مرحله به مرحله رزمندگان به خط مقدم افزوده شوند و ما نیز به فرماندهی شهید بامروت در این عملیات حضور یافتیم که شاهد شجاعت های بی نظیر این فرمانده در حین عملیات بودیم.
وی ادامه داد: البته حجم آتش دشمن به حدی بود که در همان مراحل اولیه بخشی از نیروهای گردان سلمان به شهادت رسیده و یا مجروح شدند که یکی از شهدای این عملیات نیز، فرمانده سلحشور شهید بامروت بود و یکی از جانبازان نیز، عمران پورعسگرپرست بوده که در هیات قایقرانی گیلان فعالیت داشت.
پیشوایی بیان کرد: به دلیل اینکه نفرات گردان سلمان از شهرستان بندرانزلی بودند و همچنین چند گردان دیگر از سایر شهرهای گیلان در این عملیات حضور داشتند، این عملیات برای گیلان و به خصوص برای مردم شهرستان بندرانزلی بسیار مهم بود.
این جانباز بسیجی خاطرنشان کرد: گرچه در این عملیات توانستیم به پیروزی های ارزشمندی دست یابیم اما به دلیل شهادت 15 رزمنده و همچنین شهادت شهید بامروت فرمانده شجاع و بی باک این گردان، شب تلخی برای ما رقم خورد.
وی اضافه کرد: هنگام تشییع پیکر این شهدای گرانقدر نیز اکثر قریب به اتفاق مردم بندرانزلی حضور یافتند و به همین دلیل عملیات کربلای پنج با توجه به رشادت های رزمندگان گردان سلمان و شهادت تعدادی از رزمندگان و حضور همه جانبه مردم در مراسم تشییع، این عملیات به کربلای بندرانزلی مشهور شد.
حضور رزمندگان اسلام در جبهه ها با توسل به ائمه اطهار
سیدحسین پیشوایی در ادامه به تفاوت حضور و عقیده رزمندگان سلحشور ایران اسلامی با نیروهای بعثی اشاره و بیان کرد: در عملیات هایی که انجام می شد، رزمندگان با توسل به ائمه اطهار در میادین نبرد حضور می یافتند و به همین دلیل با اعتقادی راسخ در جبهه حضور می یافتیم و به همین دلیل توانستیم برابر دشمن تا دندان مسلح پیروز شویم.
وی در ادامه گفت: حتی زمان انجام عملیات ما نیز طبق روایات و احادیث انجام می شد به طور مثال طبق حدیثی از مولای متقیان که فرموده بودند بهترین زمان برای نبرد با دشمنان هنگام شب است ، اکثر عملیات های ما شبانه انجام می شد و رزمندگان با این روحیه و با شور حسینی در نبردها حضور می یافتند. 
وی ادامه داد: رزمندگان ما از معنویت خاصی برخوردار بودند و قبل از حضور در عملیات با توسل به ائمه اطهار و با برپایی مراسم های سینه زنی در نبردها شرکت می کردند و با یک معنویت خاصی در عملیات ها حاضر می شدیم.
وی تصریح کرد: اما فضای سربازان بعثی عراق با ما تفاوت زیادی داشت و تعلقات دنیوی آنان زیاد بود ،حتی مواقعی که فاصله ما با این نیروها به کمتر از 600 متر می رسید، مشاهده می کردیم که آنان با چه روحیه و چگونه در نبردها حضور می یابند که تفاوت زیادی با ما داشتند و آنان یک مسیر مادی را دنبال می کردند و به همین دلیل با کوچکترین هجومی از سوی نیروهای ایرانی، متفرق شده و شکست را قبول می کردند.
دیدار با دختر شهید بامروت و تجدید خاطرات فرمانده شجاع
پیشوایی پس از لحظاتی از خاطرات جنگ خارج و به خاطره ای شیرین که پس از چند سال از اتمام جنگ اشاره و اظهار کرد: روزی در محل کارم حضور داشتم که یک دختر حدود 15 ساله به همراه برادر حدود 10 ساله خود برای ثبت نام شنا آمده بودند.
وی اضافه کرد: این دختر که بسیار نیز مودب بود برای ثبت نام برادرش در رشته شنا آمده بود که هنگام ثبت نام متوجه شدم که نام فامیلی آنان بامروت است و به همین دلیل کنجکاو شدم و از وی سوال کردم که آیا شهید بامروت را می شناسد؟
وی ادامه داد: این دختر پس از چند لحظه مکث گفت که شهید بامروت پدرم بود و من دختر این شهید بزرگوار هستم که من نیز از شنیدن این گفته بسیار خوشحال شدم که پس از چند سال توانستم دختر فرمانده دلاور و شجاع خود را ببینم.
وی افزود: پس از آن نیز خاطراتی را از این شهید بزرگوار بازگو کردم و دختر شهید بامروت نیز خاطراتی را از زبان مادرش از دلاوری های پدرش شنیده بود را برایم بازگو کرد که شنیدن این خاطرات برایم بسیار جالب بود و این امر باعث شد تا یک روز خاطره انگیز برایم رقم زده شود.
احترام به پدر و مادر سرلوحه کار جوانان باشد
این بسیجی دلاور در ادامه به وضعیت جوانان امروز اشاره و بیان کرد: خوشبختانه ما پیرو دین اسلام هستیم و پیامبر ما نیز خاتم انبیاست که به همین دلیل ما کامل ترین دین را در اختیار داریم که یکی از تاکیدات مهم آن ، احترام به پدر و مادر و استاد است.
پیشوایی خاطرنشان کرد: البته شرایط کنونی با شرایط جوانی دوران ما تفاوت زیادی دارد و با پیشرفتی که در بخشهای مختلف جوامع جهانی ایجاد شده ، به طور حتم طرز تفکرات نیز تغییر یافته است.
وی ادامه داد: با این وجود و با توجه به خدعه ها ی دشمنان که این حربه ها نیز تغییر یافته و هر روز رنگ و بوی جدیدی دارد، نسل جوان ما بایدبا گوش دادن و عمل به دستورات دین مبین اسلام با این نیرنگ ها مقابله کند.
رزمندگان در طول هشت سال دفاع مقدس با کمترین امکانات و در شرایط حساس با دشمنی که از سوی کشورهای استعمارگر حمایت می شد با ایمان ، خودباوری و خلوص ایستادگی کردند ، راهی که اکنون نیز در دوره سازندگی می تواند ملت خداجوی ایران را به سر منزل مقصود برساند.
برچسب‌ها
رشت دفاع مقدس گیلان


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

زلزله 5.2 ریشتری بهاباد یزد را لرزاند

بخش چند نفره Ghost of Tsushima: Legends معرفی شد

معرفی نسل جدید ایرفون بی‌سیم LG با قابلیت ضدعفونی خودکار

معرفی 10 گوشی برتر این هفته

شایعه‌ لو رفتن تصاویری از محیط بازی GTA VI تکذیب شد

نمایشگر سرامیکی آیفون 12 هم از خراشیدگی مصون نیست

تخلیه و بارگیری در بنادر گیلان 56 درصد افزایش یافت

تخلیه و بارگیری کالا در بنادر گیلان 56 درصد افزایش یافت

36 هزار کودک امسال در گیلان تحت غربالگری بینایی قرار گرفتند

جشنواره هنرهای تجسمی فجر میدانی برای رقابت 300 هنرمند گیلانی

دانش آموزان گیلان برای شرکت در پرسش مهر 21 دعوت شدند

صفحه اول روزنامه های گیلان سه‌شنبه 6 آبان

افتتاح کلاس درس تربیت‌بدنی در مدرسه بنت‌الهدی صومعه‌سرا

طرح آمران سلامت در بندر آستارا آغاز شد

7 دانشجوی گیلانی مشکوک به کرونا/ ارتباط تنگاتنگ دانشجویان حوزه سلامت با بیماران کرونایی

قدردانی مدیرعامل سازمان انتقال خون از شریعتمداری برای راه اندازی پویش اهدای پلاسمای خون

ماجرای پَرهای حاشیه‌ساز سیمرغ چیست؟

روایتی جذاب از همسر شهید خلبان علی یاسینی در «آسمان»

بازدید مدیر کل دفتر شهردار از تجهیزات خدمات شهری

دانش آموزان گیلان برای شرکت در "پرسش مهر 21 " دعوت شدند

تخلیه و بارگیری کالا در بنادر گیلان 56 درصد افزایش یافت

تشکیل شعب قضایی امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر در گیلان

رده‌بندی پردرآمدترین شرکت‌های فعال در حوزه بازی‌های ویدیویی

آسفالت 9 و بازی‌های دیگر را ازطریق فیسبوک تجربه کنید

بازی انحصاری پلی‌استیشن 5 تاخیر خورد

اپل،‌ گوگل و قراردادی که اینترنت را کنترل می‌کند

5 افزونه کاربردی مرورگر مایکروسافت اج

کورنینگ با کانکتورهای کوچک سرعت استقرار شبکه 5G را افزایش می‌دهد

هرآنچه باید از One UI 3.0 سامسونگ بدانید

بازی تدارکاتی استقلال و شهرداری آستارا

امر به معروف و نهی از منکر زیربنای تمام واجبات الهی است

جلوگیری از تولید زباله در 15 روستای رشت با مشارکت مردم

تب سنج لیزری دارای استاندارد CA و FDA

میز غذاخوری یا پیشخوان داروخانه؟!

تازه های نشر/ گره دریایی

بخشی از کتاب/ درد کشیدن از هیچ بودن بهتره

می‌خواستم بدانم اگر برق همه‌جا قطع شود چه اتفاقی می‌افتد؟

اجتماع بزرگ مردمی بیعت با امام عصر(عج) در ماسال

موافقت با آزادی مرد همسرکش 13سال بعد از قتل

استقرار گشت ارشاد ماسک از سوی سپاه

جدول پخش مدرسه تلویزیونی سه شنبه 6 آبان در تمام مقاطع تحصیلی

بهترین فیلم های هالیوودی با موضوع انتخابات + عکس

پتنت جدید موبایل تاشوی سامسونگ را ببینید

عناوین ماه نوامبر سرویس گیم‌پس مشخص شدند

عرضه جهانی گوشی‌های ساده نوکیا با فناوری 4G

تصاویر جدیدی از بازی Quantum Error منتشر شد

نسخه‌های لاکچری آیفون 12 پرو و پرو مکس معرفی شدند

افزایش ارزش سهام سامسونگ پس از مرگ رئیس هیئت مدیره

آثار اجتماعی وقف را به مردم اطلاع رسانی کنیم

آغاز امامت امام زمان(عج)/ مساجد گیلان میزبان عاشقان مهدی موعود(عج)