نسیم گیلان

آخرين مطالب

نسخه جدید فتوشاپ با تغییراتی مهم و کاربردی منتشر شد علمي

نسخه جدید فتوشاپ با تغییراتی مهم و کاربردی منتشر شد
  بزرگنمايي:

نسیم گیلان -

برای دیدن این کلیپ لطفا امکان استفاده از جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال نمایید،و از مرورگر خود را بروزرسانی نمایید

سایز متن الف الف
لینک کوتاه در کلیبرد کپی شد! http://akhr.ir/6932189
٨
٠
زومیت / ادوبی از اضافه شدن قابلیت‌های جدیدی نظیر Neural Filters و Sky Replacement و Refine Hair به فتوشاپ خبر می‌دهد که همگی از هوش مصنوعی نشأت می‌گیرند.
ادوبی به‌تازگی به‌روزرسانی بسیار مهمی در فتوشاپ (Adobe Photoshop) اعمال کرده است. یکی از مهم‌ترین تغییرات نسخه‌ی جدید فتوشاپ، بهره‌مندی از مجموعه‌ی جدیدی از قابلیت‌ها است که همگی از هوش مصنوعی (AI) نشأت می‌گیرند و دقت بالایی دارند. قابلیت‌های یادشده‌ی مبتنی‌ بر هوش مصنوعی شامل مواردی مثل فیلترهای عصبی (Neural Filters) و جایگزینی آسمان (Sky Replacement) و اصلاح مو (Refine Hair) و موارد دیگر می‌شود.
ادوبی یک فریم‌ورک پیشرفته‌ی مبتنی ‌بر هوش مصنوعی و یادگیری ماشین با نام ادوبی سنسی (Adobe Sensei) دارد که منبع اصلی قابلیت‌های هوش مصنوعی سرویس‌های ادوبی محسوب می‌شود. قابلیت‌های جدید فتوشاپ به ‌لطف فریم‌ورک ادوبی سنسی طراحی شده‌اند. این قابلیت‌ها قطعا برای توسعه‌دهند‌ی اپلیکیشن Luminar AI یعنی شرکت Skylum زنگ خطر محسوب می‌شوند. ادوبی برخلاف Skylum قصد ندارد از بازی با کلمات برای توصیف قابلیت‌های مبتنی برهوش مصنوعی‌ فتوشاپ یاد کند.
ادوبی جدیدترین ادعای خود را به‌صراحت مطرح کرد؛ طبق گفته‌ی این شرکت، پس از به‌روزرسانی جدید، فتوشاپ «پیشرفته‌ترین اپلیکیشن هوش مصنوعی دنیا برای نوآوران» است. ادوبی هدف مشخصی از مطرح کردن این ادعا دنبال می‌کند؛ همان‌طور که اشاره کردیم، اکثر قابلیت‌های جدید و بهبودهایی که در فتوشاپ اعمال شده‌اند از فریم‌ورک هوش مصنوعی ادوبی سنسی نشأت می‌گیرند و روی هوش مصنوعی و یادگیری ماشین تأکید زیادی دارند.
در ادامه نگاهی به بهبودهای فتوشاپ می‌اندازیم.
Neural Filters
بزرگ‌ترین به‌روزرسانی اعمال‌شده در فتوشاپ قابلیتی است که ادوبی از آن به‌عنوان «دستاوردی عظیم در نوآوریِ نشأت‌گرفته از هوش مصنوعی» یاد می‌کند. این قابلیت که Neural Filters نامیده می‌شود شامل مجموعه‌ای از فیلترهای مبتنی ‌بر هوش مصنوعی است که در بخش اختصاصی خودشان حضور دارند و در مواردی خاص کاربرد پیدا می‌کنند. فیلترهای قابلیت Neural Filters فتوشاپ برای کسانی که طی چند سال اخیر به پیشرفت‌های حاصل‌شده در حوزه‌ی ویرایش تصویر با استفاده از یادگیری ماشین توجه کرده باشند آشنا به ‌نظر می‌رسند.
ادوبی می‌گوید فتوشاپ قرار است در ابتدا شامل 6 فیلتر ویژه و دو فیلتر آزمایشی باشد که شامل صاف ‌کردن پوست (Skin Smoothing) و تغییر سبک تصویر (Style Transfer) و گزینه‌هایی برای رنگی کردن تصاویر و حذف آرتیفکت‌های JPEG و فیلتر پرتره‌ی هوشمند (Smart Portrait) می‌شود. پرتره‌ی هوشمند به شما امکان می‌دهد روی معیارهای مختلفی از تصویر نظیر ویژگی‌های چهره، جهت نگاه، حالت کلی چهره و حتی سن سوژه کنترل داشته باشید. اگر تمایل داشته باشید، حتی می‌توانید نحوه‌ی نورپردازی روی سوژه را به‌ظرافت تغییر دهید. 
با مراجعه به این لینک در وب‌سایت رسمی ادوبی می‌توانید اطلاعات جامع‌تری درباره‌ی فیلترها و نحوه‌ی کارکرد آن‌ها کسب کنید؛ ادوبی در وب‌سایت رسمی خود گفته است شماری از این فیلترها فعلا دردسترس قرار ندارند و «به‌زودی» منتشر می‌شوند. البته بهترین راه برای دانستن نحوه‌ی کارکرد فیلترها این است که مستقیما با آن‌ها کار کنید. به‌همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم برای امتحان کردن فیلترها همین حالا فتوشاپ خود را به‌روزرسانی کنید. 
Sky Replacement
قابلیت دوم، جایگزینی آسمان یا Sky Replacement است که ادوبی در اوایل سال جاری میلادی به‌صورت مختصر به آن اشاره کرده بود. با استفاده از این قابلیت می‌توانید به‌سادگی آسمان را در تصویر به‌صورت خودکار انتخاب کنید (Auto Select). سپس می‌توانید با استفاده از گزینه‌ی Sky Replacement، آسمان جدیدی در دیتابیس تصاویر ادوبی انتخاب کنید. این تصویر جدید به‌سادگی روی تصویر اصلی قرار می‌گیرد و آسمان اصلی با آسمان جدید جایگزین می‌شود. 
فریم‌ورک ادوبی سنسی تمامی پردازش‌های مربوط به اضافه کردن آسمان به پس‌زمینه را به‌دقت انجام می‌دهد. طبق گفته‌ی ادوبی، «الگوریتم‌هایی انقلابی» به‌منظور «متناسب کردن سوژه‌ی اصلی با آسمانِ پس‌زمینه» مورد استفاده قرار می‌گیرند تا اگر در پی اعمال تغییراتی عمده بودید، نورپردازی آسمان با سوژه‌ی اصلی چندان متفاوت نباشد و عکس، طبیعی به ‌نظر برسد. نخستین نسخه‌ی قابلیت Sky Replacement دارای 25 آسمان است که می‌توانید به‌سادگی آن‌ها را برای تصاویر خود انتخاب کنید. شماری از آسمان‌ها دیتابیس ادوبی بسیار جذاب به ‌نظر می‌رسند. 
همچون قابلیت Neural filters، می‌توانید برای کسب جزئیات دقیق‌تر و جامع‌تر درباره‌ی Sky Replacement وارد این لینک در وب‌سایت رسمی ادوبی شوید. مجددا به ‌شما پیشنهاد می‌کنیم برای کسب دقیق‌تر اطلاعات درباره‌ی نحوه‌ی کارکرد قابلیت،‌ اپلیکیشن فتوشاپ خود را همین حالا به‌روزرسانی کنید.
Refine Hair و Object Aware Refine
دیگر قابلیت جدید فتوشاپ که شاید میزان هیجان‌انگیز بودنش کمتر از قابلیت‌های دیگر باشد، احتمالا کاربرد بسیار بیشتری نسبت ‌به آن‌ها دارد. ادوبی از اضافه شدن دو ابزار جدید به بخش‌های Select و Mask در فتوشاپ خبر می‌دهد که با نام‌های Refine Hair و Object Aware Refine Mode شناخته می‌شوند. 
Refine Hair (اصلاح مو) دقیقا همان قابلیتی است که می‌توانید از نامش برداشت کنید. گزینه‌ی مربوط به Refine Hair که اکنون در در بخش بالای سمت راست Select و Mask Toolbar قرار دارد، کار ابزار Refine Edge را برای شما انجام می‌دهد و در تلاش است که بتواند به‌صورت هوشمندانه موی سر سوژه‌ی شما را انتخاب و جدا کند؛ حتی اگر سوژه در جلوی پس‌زمینه‌ای شلوغ قرار داشته باشد.
ادوبی می‌گوید هدف اصلی قابلیت Refine Hair این است که قابلیت‌های جداسازی موی سر به‌حدی بهبود پیدا کند که بتوان موی سر هر فرد را صرف ‌نظر از نوع تصویر با صرفا دو کلیک انتخاب کرد: انتخاب سوژه و کلیک روی Refine Hair.
دومین به‌روزرسانی این بخش، حالتی تحت عنوان Object Aware Refine Mode است که به‌صورت ویژه برای جداسازی جزئیات اصلی تصویر از جزئیاتی مشابه در پس‌زمینه طراحی شده است. گزینه‌ی جدید Object Aware شما را وارد حالت ویژه‌ای از Refine Edge می‌کند که به شما امکان می‌دهد روی تصویر براش بزنید و جزئیات مد نظر را با دقتی بسیار زیاد انتخاب کنید. بر اساس گفته‌های ادوبی، شیری که در تصویر زیر می‌بینید در صرفا چند ثانیه‌ انتخاب شده است.
به ‌منظور انتخاب این شیر، ابتدا از ابزار Select Subject برای دریافت طرح کلی و سپس براش Object-Aware Refine Edge برای انتخاب یال شیر «در تنها چند کلیک» استفاده شده است. 
فروشگاه پلاگین
آخرین به‌روزرسانی فتوشاپ با محوریت ویرایش تصاویر که کاربرد زیادی برای عکاسان دارد، سرویس‌های جدید مربوط به پلاگین (Plugin) است که شامل Plugin Launchpad درون فتوشاپ و Plugin Marketplace در اپلیکیشن دسکتاپ Creative Cloud می‌شوند. درواقع ادوبی به‌نوعی یک فروشگاه آنلاین به فتوشاپ اضافه کرده است که پلاگین‌های ویژه‌ای در خود دارد.
در این سرویس‌‌ها قرار است پلاگین‌های ساخته‌شده توسط ادوبی به‌همراه پلاگین‌های جدیدی که با استفاده از معماری UXP ادوبی نوشته می‌شوند حضور داشته باشند. پلاگین Launchpad قصد دارد تمامی پلاگین‌های شما را درون پنلی ویژه در فتوشاپ که به‌سادگی قابل ‌دسترس است قرار دهد. این به‌روزرسانی‌ها درکنار هم در تلاشند تجربه‌ی استفاده از پلاگین در فتوشاپ را لذت‌بخش‌تر، ساده‌تر و مطمئن‌تر کنند.
جمع‌بندی
ادوبی فتوشاپ میزبان یک ‌سری قابلیت دیگر نظیر Smart Object Reset و Live Shapes و Pattern Preview نیز شده است که بیشتر به درد طراحان می‌خورند، نه عکاسان. به‌علاوه این قابلیت‌ها همچون قابلیت‌های دیگری که در این مقاله مورد اشاره قرار گرفتند، اهمیت ندارند؛ بااین‌حال اگر به کسب اطلاعات درباره‌ی آن‌ها علاقه‌مند هستید می‌توانید به وب‌سایت رسمی ادوبی مراجعه کنید.
به‌روزرسانی‌‌هایی که به‌تازگی برای فتوشاپ معرفی شده‌اند به‌وضوح نشان می‌دهند ادوبی قصد ندارد از رقابت با اپلیکیشن‌های ویرایش تصویر مبتنی ‌بر هوش مصنوعی جا بماند.
فتوشاپ ابزارهای پیشرفته‌ی متعددی دارد که اکثرا از هوش مصنوعی هم استفاده می‌کنند، بااین‌حال به ‌نظر می‌رسد ادوبی در تلاش است قابلیت‌های بیشتری با محوریت هوش مصنوعی و یادگیری ماشین به فتوشاپ بیاورد. احتمالا در آینده‌ای نه‌چندان دور شاهد روزهایی خواهیم بود که پیشرفته‌ترین ویرایش‌ها روی تصویر با صرفا چند کلیک انجام‌پذیر است. 
شما کاربران چه دیدگاهی درباره‌ی تغییرات جدید فتوشاپ دارید؟


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

نقشه ناکام مرد متأهل برای تصاحب ارثیه دختر رزمی کار

قتل زن جوان برای انتقام از شوهر به دلیل تعرض

ترامپ: برنده شوم سریعاً با ایران توافق می‌ کنم

سامانه بارشی جدید سه‌ شنبه به کشور می‌ رسد

مورد داریم یک زن از 4 شوهر مهریه می‌ گیرد!

انتقاد شدید از گرانی گوشت و لبنیات

افت 10 هزار تومانی قیمت مرغ در بازار

جزئیات جدید از شیوه عملیات ترور شهید فخری‌ زاده

واکنش عبدی به خواست کیهان برای حمله به حیفا

آخرین اخبار از سریال "دودکش 2"

میترا حجار و پژمان بازغی در "خوره" + عکس

کوجیما در حال کار روی یک بازی برای پلی استیشن 5

اپل سنسورهای «فورس تاچ» را به مک بوک پرو اضافه می‌کند

قیمت انواع لپ تاپ‌های محبوب بازار

شرکت اوپو دو گوشی 5G دیگر عرضه خواهد کرد

آیا گلکسی نوت 21 هنوز برای زنده بودن شانسی دارد؟

هکرها رمزعبور ایمیل مدیران ارشد صدها شرکت بزرگ را به فروش گذاشتند

بازی جدیدی به سرویس Xbox Game Pass اضافه می‌شود

اتمام ساخت آخرین کارخانه 3 نانومتری TSMC

استفاده از تلفن همراه در پروازهای آمریکایی ممنوع شد

ربات‌ها کنترل زندگی انسان‌ها را در دست می‌گیرند؟

مقایسه سرعت آیفون 12 پرو مکس با هواوی نوا 5T

کارگران آمازون در آلمان اعتصاب می کنند

پرچمدار بعدی شیائومی چه زمانی معرفی می‌شوند؟

پردازنده قدرتمند و چینی RK3588 با معماری مبتنی بر Arm از راه می‌رسد

جای خالی کانتر روی گوشی‌تان را با این بازی پر کنید

بانوان از تسهیلات ویژه بانک مهر ایران برخوردار می‌شوند

فرحناز مینایی پور: دختران دانش‌آموز برای فعالیت‌های اجتماعی آماده می‌شوند

رویداد کمند در دانشگاه شهید مدنی آذربایجان به کار خود پایان داد

برگزاری نمایشگاه مجازی توانمندی های دانشجویان در زمینه مد و لباس به میزبانی دانشگاه گیلان

امتحان فیزیک وسط تمرین ملوان! /عکس

اعلام هشدار زرد هواشناسی در گیلان؛ سامانه بارشی جدید چهارشنبه وارد استان می‌شود

تراموا مشکلات حمل و نقل رشت را برطرف می‌کند؟

از همکاری اصناف رشت در اجرای محدودیت ها تا تثبیت آمار مبتلایان به کرونا در گیلان

سه نمایشگاه در یک گالری

توزیع 110 بسته معیشتی بین نیازمندان رودبار

یگ گیلانی ناظر بازی پرسپولیس و شهرخودرو مشهد شد

آسفالت 29 هزار مترمربع از معابر شهری لاهیجان

نقش اثرگذار معلمان در بیان اهمیت رعایت توصیه‌های بهداشتی به دانش‌آموزان/ لحظه‌ای از تقویت بنیه علمی دانش‌آموزان، غفلت نشود

نکوداشت نهضت جنگل و یادواره میرزاکوچک، به صورت تلویزیونی در گیلان برگزار می شود

مشارکت روزانه 200 تیم هلال احمر برای بازرسی از اصناف گیلان

ورود سامانه بارشی جدید به گیلان

مشارکت کانون های مساجد گیلان در طرح ملی «ایران قوی»

اعمال تخلف دو هزار خودرو در شهرستان رشت

بیمارستان های پورسینا و رازی رشت تجدید بنا می شوند

ایجاد جامعه ایمن مشارکت همگانی را می طلبد

خیابان اصلی رودبار قصران به نام شهید فخری زاده نام گذاری شد

«زیتون کرمانشاه» به نام رودبار صادر می‌شود/ جای خالی برند سازی «طلای سبز» در استان

تدوین طرح تجهیز و نوسازی 180 هزار هکتار از شالیزارهای شمال

اجرای برنامه های فرهنگی ،ورزشی و عمرانی اداره کل ورزش و جوانان و مجموعه های وابسته به آن در ایام شیوع کرونا