نسیم گیلان

آخرين مطالب

رفع مشکلات حوزه سلامت نیازمند تلاش و همگرایی است اجتماعي

رفع مشکلات حوزه سلامت نیازمند تلاش و همگرایی است
  بزرگنمايي:

نسیم گیلان - به گزارش خبرگزاری فارس از تالش، ارسلان سالاری امروز در نشست شورای سلامت شهرستان تالش در حاشیه افتتاح یک دستگاه CT اسکن در بیمارستان شهید نورانی تالش، با تقدیر از کادر سلامت به‌ویژه در ایام کرونا، اظهار کرد: تلاش شبانه‌روزی و مثال‌زدنی کادر بهداشت و درمان به همراهی همه‌جانبه گروه‌های جهادی و مردم‌نهاد ازجمله بسیج و سپاه در کنترل نسبی شیوع ویروس کرونا قابل‌تقدیر است.
وی با اشاره به بحران‌های پشت سر گذاشته‌شده در این دانشگاه افزود: دانشگاه علوم پزشکی گیلان بالغ‌بر 650 میلیارد تومان بدهی داشت و علاوه بر آن، فاصله معوقات پرسنلی بسیار طولانی بود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان گیلان با اشاره به بحران عظیم کرونا در کشور و تشدد آن در گیلان به سبب ضعف زیرساخت‌های فنی و عمرانی گفت: علیرغم عقب‌ماندگی‌های عدیده در گیلان، کادر بهداشت و درمان با دست‌خالی با ویروس کرونا مقابله کردند و عملکردهای حادث‌شده، ستودنی است.
وی با اشاره به پراکندگی جمعیت در تالش و فاصله زیاد آن با مرکز استان بیان کرد: در راستای تلاش‌های همه‌جانبه برای ارتقای شاخص‌های سلامت در استان، تمامی مشکلات و معضلات حوزه درمان در شهرستان تالش موجب شد تا پیگیری‌ها در سطح ملی افزایش یافت و باافتخار شاهد افتتاح بیمارستان جدید در تالش بودیم.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به همراهی همه‌جانبه دستگاه‌ها و نهادها ازجمله سپاه، بسیج و نمایندگان مردم در خانه ملت افزود: رفع تمامی ضعف‌ها و مشکلات در هر بخشی نیازمند همراهی و همگرایی است و خوشبختانه این مهم در گیلان دیده می‌شود.
سالاری با اشاره به عقب‌ماندگی گیلان در طرح تحول سلامت تصریح کرد: مدت قرارداد بسیاری از پروژه‌های طرح تحول سلامت به دلیل عدم پیگیری و فقدان اعتبار، منقضی شد اما با پیگیری‌های مستمر و مطالبه گرایانه، عملیات اجرایی و ساخت‌وساز این پروژه‌ها از سر گرفته شد و امیدواریم شاهد افتتاح تعدادی از آن‌ها نیز تا پایان دولت دوازدهم باشیم.
وی با اشاره به تحولات صورت گرفته در حوزه استقرار تجهیزات سرمایه‌ای و تشخیص پزشکی گفت: تاکنون چندین دستگاه CT اسکن وارد گیلان شده و این سیر همچنان ادامه دارد، کما اینکه همچنان پیگیر تداوم سیر استقرار تجهیزات پزشکی در سراسر استان هستیم.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به پیگیری‌های انجام‌شده در سطح ملی جهت توسعه زیرساخت‌های بهداشت و درمان افزود: با هماهنگی‌ها و پیگیری‌هایی که در سازمان برنامه‌وبودجه، قرارگاه خاتم‌الانبیا سپاه و همچنین وزارت بهداشت انجام‌شده، استان گیلان در آینده نزدیک شاهد رشد و توسعه قابل‌توجه در حوزه سلامت خواهد بود.
سالاری همچنین توزیع 850 قلم انواع تجهیزات پزشکی در استان، توزیع پزشکان و متخصصان در شهرستان‌های استان و تلاش برای استقرار دستگاه MRI را از دیگر اقدامات پیش‌بینی‌شده عنوان کرد.
وی بر لزوم اطلاع‌رسانی به مردم به جهت استفاده از امکانات موجود در بیمارستان شهید نورانی تالش تأکید کرد و گفت: باید اطلاع‌رسانی‌ها به مردم در خصوص خدمات ارائه‌شده در بیمارستان شهید نورانی درست و به‌موقع انجام شود تا مردم نیازمند، خدمات درمانی موردنیاز را در تالش دریافت کنند و از ارجاع بی‌مورد به مرکز استان و بخش خصوصی پیشگیری شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان همچنین بر لزوم ارائه خدمات درمانی در بیمارستان توسط متخصصان و همچنین فعالیت کلینیک تخصصی بیمارستان تا ساعت 10 شب و پایش و رصد مستمر آن را مورد تأکید قرارداد.
سالاری همچنین با اشاره به برخی از کمبودها در بیمارستان تالش بیان کرد: تجهیزات موردنیاز برای اتاق عمل، بخش‌های تکمیلی ICU و همچنین سایر دستگاه‌ها را نیز با پیگیری‌هایی که مشترکا با نماینده مجلس خواهیم داشت و با تکیه‌بر ظرفیت‌های ملی، در این بیمارستان مستقر کنیم.
چالش‌ها و مشکلات حوزه بهداشت در غرب گیلان همچنان وجود دارند
نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس شورای اسلامی نیز با تقدیر از اقدامات و هماهنگی‌های دانشگاه علوم پزشکی گیلان در جهت پیشبرد اهداف حوزه سلامت اظهار کرد: این سطح از برخورداری در بیمارستان شهید نورانی تالش که امروز نیز شاهد افتتاح بخش CT اسکن آن بوده‌ایم، قابل‌تقدیر بوده و باید به آن افتخار کنیم.
حسن محمدیاری با بیان اینکه چالش‌ها و مشکلات حوزه بهداشت و درمان در غرب گیلان به‌ویژه تالش رضوانشهر و ماسال همچنان وجود دارند، افزود: حوزه انتخابی طوالش بیشترین روستاهای استان گیلان را دارد که به حدود یک هزار روستا می‌رسد و نیازمند توجه بیشتر است.
وی با اشاره به پروژه‌های در دست اقدام دانشگاه علوم پزشکی گیلان در حوزه انتخابیه طوالش گفت: شاخص‌های جمعیتی، محرومیت و ضرورت توجه به بخش‌های بهداشت و درمان شهرستان تالش از مؤلفه‌هایی هستند که می‌طلبد توجه دانشگاه علوم پزشکی گیلان به آن بیشتر شود.
پیشرفت بیش از 92 درصدی طرح غربالگری بیماران مبتلابه کووید 19
فرماندار شهرستان تالش نیز در این نشست با تقدیر از پیگیری‌های دانشگاه علوم پزشکی گیلان در جهت رفع کاستی‌های حوزه سلامت در این شهرستان، اظهار کرد: بخش‌هایی از حوزه سلامت تالش به‌ویژه در بخش بهداشت و درمان همچنان با کاستی‌های روبرو است که نیازمند توجه بیش‌ازپیش هستند.
محمدحسین شاهکویی با اشاره به پیشرفت بیش از 92 درصدی طرح غربالگری بیماران مبتلابه کووید 19 شهید قاسم سلیمانی در تالش افزود: شبکه بهداشت درمان شهرستان تالش توفیقات قابل محسوسی را در کاهش مبتلایان به بیماری کرونا داشته به‌طوری‌که هم‌اکنون 20 بیمار بستری در شهرستان وجود دارد.
وی از فعالیت و مشارکت خیران در این شهرستان به‌ویژه در حوزه سلامت تقدیر کرد و گفت: خیّران در اجرای طرح‌های سازمانی در تالش میلیون‌ها تومان مشارکت کرده‌اند که قابل‌تحسین است.
فرماندار شهرستان تالش با بیان اینکه بهره‌برداری از بیمارستان شهید نورانی تالش، مرهون تلاش‌های شبانه‌روزی دکتر سالاری در وزارت بهداشت و سازمان برنامه‌وبودجه است، تصریح کرد: پس از بهره‌برداری از بیمارستان، امکانات و تجهیزات قابل‌توجهی در آن به بهره‌برداری رسیده که دستگاه CT اسکن بااعتباری بالغ‌بر هفت میلیارد تومان، نمونه‌ای از آن است.
وی همچنین بر تسریع احداث پروژه کلینیک قلب و تأمین نیروی انسانی موردنیاز در مراکز بهداشتی و درمانی شهرستان با توجه به جمعیت بالا تأکید کرد.
به گزارش فارس، برای تکمیل و تجهیز بیمارستان 220 تختخوابی جایگزین شهرستان تالش که هم‌زمان با شیوع ویروس کرونا و با پیگیری‌های مستمر رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان به ثمر نشست، سه میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است.
تاکنون اقداماتی نظیر تجهیز بخش لنژری بیمارستان، تأمین اکسیژن ساز 500 لیتری، تجهیز بخش CSR، تجهیز و فعال شدن آزمایشگاه بیمارستان، راه‌اندازی رادیولوژی دیجیتال، تجهیز آمبولانس بیمارستان به ونتیلاتور و تأمین سایر تجهیزات سرمایه‌ای و تشخیصی در بیمارستان شهید نورانی تالش انجام‌شده است.
کلینیک ویژه، مرکز شهری اسالم 2 و همچنین منازل متخصصین این شهرستان، سه پروژه نیمه‌تمام و در دست اجرای دانشگاه علوم پزشکی گیلان در شهرستان تالش هستند.
شهرستان تالش با 200 هزار و 649 نفر جمعیت، دارای 86 خانه بهداشت، 13 مرکز خدمات جامع سلامت و 32 پزشک است.
انتهای پیام/84008

لینک کوتاه:
http://www.gilan-online.ir/Fa/News/235244/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

وقوع حریق مرگبار در شرکت تولیدکننده واکسن

جاسازی ١٢١بسته مواد مخدر در معده!

احتمال وقوع بهمن در دامنه‌های البرز

وضعیت خودرو‌های وارداتی دپوشده در گمرکات

آمریکا مانع پرداخت بدهی ایران به سازمان ملل شد

واعظی: مخالف ارز 17500تومانی هستیم

فهرست شکایات از آذری جهرمی منتشر شد

بهرام رادان با گریمی متفاوت که شناخته نمی شود + عکس

چگونه ایرپادز اپل را به گوشی‌های اندروید متصل کنیم؟

جزئیات پیش خرید بازی Resident Evil Village اعلام شد

پروژه اینترنت بالنی تعطیل می شود

شرکت آنر در حال کار روی سری جدیدی از گوشی‌های هوشمند

گوگل استرالیا را با توقف قابلیت جستجو تهدید کرد

گوشی ارزان Realme C20 رسما معرفی شد

رئیس سابق کمپانی الکترونیک آرتز به صنعت بازی‌های ویدئویی بازگشت

نقش طراحی ارز دیجیتال در اجرای سیاست‌های اقتصادی

مالکان 53 خودروی غیربومی در جاده‌های آستارا جریمه شدند

اثر عکاس آستارایی در مسابقه ملی عکس«آن سوی واقعه» حائز مقام دوم شد

پخش اخبار ناشنوایان شبکه باران از هفته آتی

مهلت بیمه هشت محصول کشاورزی در گیلان تمدید شد

امام جمعه رشت: جمهوری اسلامی صداقت خود را به دنیا نشان داد

ملاقات سفیر کشورمان با قائم مقام راه آهن روسیه

تلاش های ایران و روسیه برای تحقق مسیر ریلی شمال- جنوب سرعت گرفت

آخرین و جدیدترین آمار کرونایی استان گیلان تا 3 بهمن 99

افزایش 37 درصدی بودجه شهرداری رشت در سال آینده

احداث تونل خلخال به اسالم از مطالبات جدی مردم خلخال است

خروج شهرستان‌های از وضعیت قرمز کرونایی/شهر باران پس از مدت‌ها زرد شد

امام جمعه خلخال خواستار اجرای تونل خلخال - اسالم شد

ویزیت رایگان 90 نفر در املش توسط پزشکان خیراندیش

حال 101 بیمار مبتلا به کرونا ویروس در گیلان وخیم است

انتقاد آیت‌الله اعرافی به هجمه های کرونایی به قم/ امام جمعه رشت: آنها که می‌گویند باید واکسن از آمریکا وارد کرد دشمن ملت ایران هستند

کتاب «دگرگونی های بزرگ»؛ رمزگشایی چهارمیلیارد سال حیات از فسیل های باستانی

یک کتاب خوب/ معنای زندگی چیست؟

نگاهی به چالش‌های نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران

برفروبی و بازگشایی راه های روستایی آستارا

انتقاد از وجود بروکراسی پیچیده در تامین واگن

ویزیت رایگان و اهدای بسته‌های حمایتی به نیازمندان انزلیچی

وضعیت سلامتِ 21دواطلب واکسن ایرانی کرونا

محل زندگی جدید ترامپ بعد از ترک کاخ سفید + عکس

هواپیمای شخصی ترامپ به پارکینگ رفت + عکس

تازه‌ ترین آمار از مبتلایان و فوتی‌ های کرونا در ایران 3 بهمن 99

بایدن ساخت دیوار در مرز مکزیک را متوقف می‌کند

واکنش ایران به انفجارهای خونین بغداد

جزئیات زمان پخش عصر جدید احسان علیخانی + تصاویر

زمینه ابطال قرارداد «باملند» در مرجع قضایی فراهم است

13 شهرستان گیلان در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند

100 بیمار بدحال کرونایی در بیمارستان های گیلان بستری هستند

اصرار برای بازگرداندن آمریکا به میز مذاکره پذیرفتنی نیست

تشریح 3شاخص شناسایی ساختمان های ناایمن در بازار

وضعیت شکننده کرونا در کشور/هشدار نسبت به احتمال افزایش مرگ و میرها