پایگاه خبری تحلیلی نسیم گیلان

آخرين مطالب

سياسي

اعزام بالغ بر 250 اتوبوس از گیلان به مرز مهران

نسیم گیلان - مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان زمان بازگشت زوار به وسیله ناوگان گیلان را 24 لغایت 29 مهرماه دانست و گفت: تاکنون بالغ بر 250 دستگاه انواع اتوبوس از گیلان به مرز مهران اعزام شده است.

فلوتی برای نوادگان خوش‌پرش آقاجبار

نسیم گیلان - این نوشته هشت سکانس ریز از تاریخ یکصدساله والیبال ایران است که نمی‌گذارد برای شکست از ژاپن و مصر و ایتالیا غمبرک بزنیم.

چه کسی زم را به ایران هدایت کرد؟

نسیم گیلان - «گمانه‌زنی‌ها و حدس و گمان‌ها بیش از همیشه پیچیده شد. آیا روح‌الله زم به هر دلیلی با پای خود به ایران آمده؟ آیا ابتدا دستگیر شده و پس از آن به ایران منتقل شده است؟ اصلاً او قصد سفر به کدام کشور را داشته؟ ترکیه؟ امارات؟ یا حتی عراق؟ کسی در فضای مجازی نوشت که او قصد سفر به کشور امارات را داشته و شواهد نشان می‌دهد این هواپیما در شیراز به زمین نشسته است. کسی دیگر نوشت او در خانه‌ای در یکی از محله‌های استانبول ترکیه بوده و آنجا دستگیر شده است. در این میان نام اربیل عراق هم به میان آمد اما در همین حد باقی ماند. حتی درباره زمان دستگیری هم نکاتی مطرح شد.»

آستارایی ها جا نماندند

نسیم گیلان - همزمان با اربعین سرور و سالار شهیدان، عاشقان اهل بیت عصمت و طهارت در شهرستان مرزی بندر آستارا، خود را با پای پیاده به آستان مقدس امامزادگان ابراهیم (ع) و قاسم (ع) رساندند و رسم چند صد ساله نیاکان خود را به جا آوردند.

حذف زبان انگلیسی از تابلوی مدارس

نسیم گیلان - «به یاد داشته باشیم همانگونه که دلار در نظام اقتصادی ما خلل وارد کرد و سبب شد تا اقتصادمان با دنیا به مخاطره بیفتد عدم یادگیری زبان انگلیسی هم در آینده‌ای نزدیک ما را به جایی خواهد رساند که نه تنها مراودات فرهنگی‌مان با مشکل روبرو خواهد شد بلکه برای کارهای روزمره هم به چه کنم خواهیم افتاد!»

41 پروژه نیمه تمام ورزشی گیلان در انتظار تخصیص اعتبار

نسیم گیلان - مدیرکل ورزش و جوانان گیلان گفت: هم اکنون 41 پروژه ورزشی نیمه تمام در سطح استان گیلان وجود دارد که برخی‌ها در حال تکمیل هستند و تعدادی هم به دنبال تخصیص اعتبارشان هستیم.

هر که دارد هوس کرب و بلا بسم‌الله

نسیم گیلان - «اربعین میعادگاه زائران کربلاست؛ زائرانی که امروز با پای پیاده و در گذشته با همراهی کاروان، دشواری‌های مسیر را به جان می‌خریدند، از بیابان و سنگلاخ می‌گذشتند تا اینکه زائر بین‌الحرمین باشند. در آداب سفرهای زیارتی، خصوصا زیارت کربلا چاووش‌خوانی یکی از سنت‌هایی است که امروز به محاق رفته و دیگر جز در برخی نقاط کشور رواج ندارد. با این حال در گذشته و خصوصا در دوران قاجار مشخصه جدایی‌ناپذیر هر زیارتی، خصوصا زیارت کربلا بود...»

سال گذشته خطر تخریب پل اسالم را هشدار دادم

نسیم گیلان - امام جمعه اسالم با اشاره به وقوع سیل و تخریب پل اصلی شهر اسالم، خاطرنشان کرد: سال گذشته در خصوص خطر تخریب پل در نماز جمعه آبان‌ماه هشدارهای لازم را دادم، اما گوش شنوایی وجود نداشت!

جهانیان راهی جز پیوند با عاشورا ندارند

نسیم گیلان - امام جمعه رشت با بیان اینکه امام حسین(ع) فقط اسلام را زنده نکرد، بلکه به انسان حیات بخشید، گفت: جهانیان دریافتند راهی جز پیوند با عاشورا ندارند.

اربعین بازخوانی حماسه عاشورا است

نسیم گیلان - معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی گیلان از اعزام بیش از 300 مبلغ به مساجد شهری و روستایی از سوی اداره کل تبلیغات برای انجام مراسم دهه پایانی صفر در گیلان خبر داد.

«نزن سرباز!»

نسیم گیلان - «در یک عکس جوان دانشجویی به علامت تسلیم دست‌ها را در برابر یک سرباز آماده شلیک بالا برده و به نرده‌های دیواره دانشگاه تهران تکیه داده اما سرباز رو به سینه جوان دانشجو نشانه رفته و انگشت بر ماشه تفنگش فشرده، دیگر فرصت اندیشیدن برای یافتن تیتری برای این عکس نیست. به سرعت تیتر می‌زنم: «نزن سرباز!» و ...»

تهران همچنان پایتخت می‌ماند

نسیم گیلان - یک مقام ارشد وزارت راه و شهرسازی گفت: انتقال مرکز سیاسی و اداری کشور به نقطه دیگر منتفی شد.

7 اشتباه ویرانگر ویلموتس مقابل بحرین

نسیم گیلان - «اشتباهات آنچنان زیاد بود که قابل تصور نیست. من قبل از بازی هم با توجه به صحبت های ویلموتس گفته بودم اگر او بخواهد ماجراجویی کند، بازی با بحرین خطرناک می شود. ویلموتس نه تنها ماجراجویی کرد که پایش را از گلیم ماجراجویی نیز فراتر گذاشت و ما این بازی را باختیم. به غیر از پنالتی هم ممکن بود که در جریان بازی گل بخوریم و اتفاقات بدتری هم رخ بدهد.»

چرا با راهکار رییس‌جمهوری مخالف‌اند؟

نسیم گیلان - «محمود احمدی نژاد تازه دو سال آخر دریافت که چه فرصت هایی را از دست داده است. برای سیاستمداران هیچ چیز بدتر از حسرت نیست. خاصه هنگامی که در قدرت نباشد و کاری از دست او برنیاید.»

سان دیدن از لباس بازیگران؟

نسیم گیلان - «چرا نمایندگان مجلس باید تحت تاثیر برخی رسانه‌ها و از جمله تلویزیون باشند و وارد بازی‌ای شوند که هیچ دستاوردی برای جامعه ندارد.؟»

لزوم ارتقای فرهنگ عمومی با استفاده از ظرفیت های مادی و معنوی فومن

نسیم گیلان - سرپرست فرماندار فومن با اشاره به اینکه بررسی شاخص های فرهنگی بر حسب معیارهای علمی نشان می دهد مردم گیلان سرآمد فرهنگ و مذهب هستند، خاطرنشان کرد: از ظرفیت های مادی و معنوی شهرستان فومن برای ارتقای فرهنگ عمومی باید بهره برد.

نشست بررسی و رفع موانع و مشکلات باشگاه‌های فرهنگی ورزشی استان گیلان برگزار شد

نسیم گیلان - به دستور استاندارگیلان نشست بررسی و رفع موانع و مشکلات باشگاه‌های فرهنگی ورزشی استان با حضور سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی و معاون هماهنگی امور اقتصادی و جمعی از مدیران و فعالان حوزه ورزش استان در استانداری برگزار شد.

تعیین شعب ویژه رسیدگی به جرائم انتخاباتی در گیلان

نسیم گیلان - رئیس کل دادگستری گیلان با بیان اینکه شعب ویژه ای در دادگستری گیلان برای رسیدگی به جرائم انتخاباتی تعیین شده است، گفت: دستگاه قضایی رقابت کاندیداها را تحت نظر داشته و با جدیت و قاطعیت تخلفات و جرائم انتخاباتی را مورد رسیدگی قرار می دهد.

تولید 28 هزار تن چای خشک در کشور

نسیم گیلان - رئیس سازمان چای کشور گفت: امسال 28 هزار تن چای خشک درکارخانه های فرآوری گیلان و مازندران تولید شد.

بازگشت واحدهای تولیدی تحت تملک بانک‌ها به چرخه تولید از انتظارات استان است

نسیم گیلان - استاندار گیلان بازگشت واحدهای تولیدی تحت تملک بانک‌ها به چرخه تولید را از انتظارات استان دانست و گفت: بانک‌های خصوصی باید در مسیر رونق تولید و اشتغالزایی و فعال شدن واحدهای صنعتی و تولیدی همکاری و مشارکت بیشتری داشته باشند.

از نگاه دولت تدبیر و امید نقد حق رسانه است

نسیم گیلان - سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان در جمع خبرنگاران مازندران که برای بازدید از توانمندی ها و طرح های توسعه ای استان به گیلان سفر کردند گفت: از نگاه دولت تدبیر و امید، نقد حق رسانه است.

ضرورت حفظ و ارتقاء همدلی و وفاق دست اندرکاران امر توسعه / اجرای پروژه های شاخص شهرستان لنگرود با هزینه بالغ بر 800 میلیارد تومان

نسیم گیلان - استاندار گیلان با اشاره به بازدید از پروژه های شاخص شهرستان لنگرود که عمدتاً ملی بوده و با هزینه بالغ بر 800 میلیارد تومان در حال انجام است، گفت: در شرایط کنونی کشور، حفظ و ارتقاء همدلی و وفاق دست اندرکاران امر توسعه یک ضرورت است.

ما هم بهاری داشتیم

نسیم گیلان - «شاید 20 سال دیگر باید برای مردم ایران سند رو کرد تا باور کنند واقعا فوتبال ما در دوره‌ای 3 بازیکن در بایرن‌مونیخ داشته که بازی هم کم و بیش به آنها می‌رسیده است.»

آخرین وضعیت فیلترینگ توییتر و گوگل‌پلی

نسیم گیلان - اعضای کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه تأکید کردند: تاکنون در جلسات این کارگروه موضوع فیلترکردن پلی‌استور گوگل و رفع فیلتر توئیتر مطرح نشده است.

احداث 256 مدرسه خیّرساز در گیلان

نسیم گیلان - استاندار گیلان گفت: با همت خیران گیلانی، 256 مدرسه در قالب هزار و 189 کلاس درس در استان ساخته شده است.

کمپ دوم را خودتان می‌سازید؟

نسیم گیلان - خیلی از فریادهایی که کی‌روش می‌زد به خاطر منافع فردی خودش نبود و می‌کوشید با این حربه، امکانات بیشتری برای تیم‌ ملی بگیرد. سند متقن این ادعا هم کمپ تیم‌های ملی است که در طول زمان و با پیگیری‌های آمیخته به جنجال کارلوس تکمیل شد. سوال‌مان از دوستان مقیم فدراسیون این است که آیا خودشان داوطلبانه و بدون فشار سرمربی، می‌توانند در طول دوران حضور ویلموتس یک کمپ دیگر هم برای تیم‌ ملی بسازند و دارایی‌های این مجموعه را افزایش بدهند؟

اصل 113 را حذف کنید

نسیم گیلان - آیا نویسندگان قانون اساسی همین طوری و از روی سهوالقلم این اصل لغو را نوشته‌اند؟ چرا در بازنگری سال 1368 این اصل دوباره تصویب شد و بر مسئولیت اجرای قانون اساسی از سوی رئیس‌ جمهوری همچنان تأکید شد؟

تذکر به حناچی درباره خیریه امام‌رضا(ع)

نسیم گیلان - روز سه‌شنبه شهربانو امانی، عضو شورای شهر تهران، یک بار دیگر یکی از ابهامات سال‌های مدیریت محمدباقر قالیباف در شهرداری تهران را از انبوه پرونده‌های روی‌ زمین‌ مانده در شورا بیرون کشید و خواستار پاسخگویی درباره واگذاری 10 زمین و کمک 60 میلیاردی به یک خیریه شد؛ خیریه‌ای که همسر قالیباف و یکی از اعضای شورای سابق، عضو هیات‌مدیره آن هستند و در این سال‌ها که شورا و شهرداری تهران به آن کمک می‌کرد، هیچ‌گاه گزارشی قطعی و شفاف درباره میزان کمک‌هایی که به این خیریه شده، ارائه ندادند.

چالش کنکوری شورای عالی انقلاب فرهنگی

نسیم گیلان - آیا شورای عالی انقلاب فرهنگی از پس امپراتوری کسب ‌و کار کنکور برمی‌آید؟ ماموریت غیر ممکن یعنی حذف یا به عبارت بهتر جایگزین کردن کنکور در شورای عالی انقلاب فرهنگی مطرح است و یک روحانی 58 ساله نشست‌های تخصصی در این باره برگزار می‌کند و وعده داده است که تا 6 ماه آینده تکلیف این موضوع روشن می‌شود. حالا پرسش این است که این روحانی می‌تواند از پس مدافعان کنکور و منافع‌شان برآید؟

با آمدنیوزهای گوناگون مواجه خواهیم شد اگر ...

نسیم گیلان - «غرق شدن در موفقیت دستگیری مدیر آمدنیوز می‌تواند موجب بی‌توجهی به ریشه اصلی شکل‌گیری رسانه‌های تخریبی شود و اگر به این ریشه‌ها بی‌توجهی شود دیر یا زود با آمدنیوزهای گوناگون مواجه خواهیم شد و هنوز هم هستیم.»

ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به 10هزار زائر خارجی اربعین

نسیم گیلان - رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: از زمان ورود اولین گروه زوار خارجی به گیلان تاکنون، بیش از 10 هزار زائر خارجی اربعین حسینی از خدمات بهداشتی، درمانی و آموزشی بهره مند شدند.

صفحه نخست روزنامه‌های چهارشنبه

نسیم گیلان - سخنان رئیس‌جمهوری در نشست وزیران بهداشت منطقه مدیترانه شرقی و همچنین دیدار وزیر امور خارجه با فعالان فضای مجازی تیترهای اصلی چند روزنامه صبح چهارشنبه هستند.

درباره ارتباط رژیم غذایی و کلسترول!

نسیم گیلان - ما می دانیم که حدود 70 تا 80 درصد کلسترول در کبد تولید می شود و ما کنترل چندانی روی آن نداریم. اما 20 تا 30 درصد باقیمانده می تواند با رژیم غذایی مرتبط باشد و شرایط می تواند از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد.

شهرداری آستارا فاتح دربی گیلان

نسیم گیلان - در پنجمین هفته از سری مسابقات لیگ دسته دوم باشگاه های کشور، تیم فوتبال شهرداری بندر آستارا مقابل میزبان گیلانی خود، شهرداری فومن به یک پیروزی با ارزش دست یافت.

روایت یک دانشجوی پاکستانی از زندگی در ایران

نسیم گیلان - عرفان پاکستانی بسیار گرم و پرجنب‌وجوشی است. او در شبکه‌سازی بسیار موفق است و با هدف برقراری ارتباطات اقتصادی بیشتر بین ایران، ترکیه و پاکستان فعالیت می‌کند. آن چه در ادامه می‌آید، روایت‌های او درباره زندگی دانشجویی و کاری‌اش در ایران است.

ماجرای کشک‌وبادمجان بازی بحرین - ایران صحت دارد؟

نسیم گیلان - روایت است که بازیکنان ایران روز بازی تاریخی با بحرین ناهار کشک بادمجان خوردند و به همین دلیل سنگین شدند و نتوانستند در زمین بازی کنند. آن مسابقه را تیم‌ ملی سه بر یک باخت.

روایت یک دانشجوی موفق پاکستانی از زندگی در ایران

نسیم گیلان - عرفان پاکستانی بسیار گرم و پرجنب‌وجوشی است. او در شبکه‌سازی بسیار موفق است و با هدف برقراری ارتباطات اقتصادی بیشتر بین ایران، ترکیه و پاکستان فعالیت می‌کند. آن چه در ادامه می‌آید، روایت‌های او درباره زندگی دانشجویی و کاری‌اش در ایران است.

موضوعات مرتبط با امنیت انتخابات با جدیت دنبال شود

نسیم گیلان - سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان گفت: بررسی چالش‌ها، فرصت‌ها و موضوعات مختلف مرتبط با امنیت انتخابات در همه شهرستان های استان با جدیت دنبال شود .

23 مهر، پایان اعتصاب اول مطبوعات در سال 57

نسیم گیلان - 23 مهر یادآور پایان اولین اعتصاب مطبوعات ایران در سال 1357 است که البته تنها 4 روز ادامه یافت اما روزنامه‌نگاران به اهداف مورد نظر دست یافتند. اعتصاب دوم اما داستان دیگری داشت.

طرح انتقال کویر به خزر!

نسیم گیلان - 7 نکته درباره طرح جنجالی انتقال آب خزر به سمنان؛ طرحی‌ که حالا با موافقت سازمان محیط‌ زیست همراه شده است. بیش از 4000 اصله درخت اُرس، 26هزار اصله درخت جنگلی هیرکانی و چند میلیون تن خاک، قربانی انتقال آب خزر می‌شود.

انتقاد مطهری از حکم دادگاه ویژه روحانیت

نسیم گیلان - «برخی به خاطر دارند که سه سال پیش گروهی اصلاح‌طلب در مشهد اینجانب را برای سخنرانی در روز اربعین شهادت امام حسین علیه‌السلام دعوت کردند. این بنده هم پذیرفتم و عازم مشهد شدم.»

خیران هزار و 189 کلاس درس در گیلان ساخته اند

نسیم گیلان - استاندار گیلان صبح امروز در مراسم افتتاح مدرسه خیرساز در رشت گفت: با همت خیران گیلانی، 256 مدرسه در قالب هزار و 189 کلاس درس در استان ساخته شده است.

ساير مطالب

شفیعی کدکنی، چراغِ روشن و آیینۀ شفافِ روزگار ما

کدام 28 نفر؟

اولویت اساسی آب بندان ها باید تامین آب مطمئن زراعی باشد/ لایروبی آب بندان ها ظرفیت چند سد خاکی را صرفه جویی می کند

صفحه نخست روزنامه‌های شنبه

سقوط کامیون در اسکله لافت قشم/ سیستم ترمز عامل اصلی بروز حادثه

9 دلیل افزایش وزن ناخواسته!

برجسته‌سازی عنوان کاذب دخالت ایران در عراق از اهداف دشمن است

خام‌فروشی خیانت به کشور و ملت است

شور اربعین در مرز آستارا

10 قاتل موفقیت را بشناسید

تتلو در کلاس

موتورسواری منهای بیمه‌نامه

نجفی، دستمایه کنایه الله‌کرم به اصلاح‌طلبان

خبر عجیبی که در پرسپولیس گم شد

علیفر: حاضرم سرمربی تیم ملی بشوم

مشهورترین نویسندگانی که به نوبل ادبیات نرسیدند

جهاد دانشگاهی در حوزه پسماند و تالاب انزلی نقش آفرینی پژوهشی داشته باشد.

اختتامیه گردهمایی معاونان آموزشی جهاددانشگاهی

پژوهشکده گیاهان دارویی جهاددانشگاهی در گیلان تاسیس شود

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 98/07/18

طرح نمایندگان برای حذف زبان انگلیسی از برنامه مدارس

شگفتی‌های معترضان به‌ قطع یارانه نقدی

قانون اساسی هم شورای نگهبان دارد، هم فصل حقوق ملت

یک نماینده: یارانه تنها به افراد نیازمند پرداخت شود

بازگشت رقیب رئیس دولت اصلاحات به سیاست

پیشنهاد هسته‌ای یک نماینده مجلس شورای اسلامی

از آقای کی‌روش بپرسید که چرا به من بازی نداد

طرح های پژوهشی در راستای سند آمایش سرزمین استان گیلان باشد

22 پژوهشگر برتر گیلان تجلیل می شوند

توسعه سبز - آبی گیلان محور پژوهش قرار گیرد

درخشش جودوکاران گیلانی در مسابقات نوجوانان کشور

5 عادت مخرب برای مغز!

پیروزی شهرداری آستارا مقابل شاگردان فیروز کریمی

برگزاری ششمین همایش ملی شناورهای تندرو در زیباکنار

حضور بیگانگان در ‌خلیج‌ فارس هیچ دستاوردی ‌ندارد

باید به سمت تولید شناورهای بدون سرنشین حرکت کنیم

دریا میدانی تعیین کننده در نبرد با استکبار است

«پوزهای» سارق در بازار

شناورهای دریایی با سرعت 90 نات رونمایی می‌شود

ایستادگی رهبر انقلاب نماد بارز شرافت و کرامت ملت ایران است

امنیت خلیج فارس فقط با همکاری همسایگان برقرار می شود

نکته حمایت پوتین از ترامپ در «اوکراین‌گیت»

جایگزینی جلیلی با لاریجانی؟

صفحه نخست روزنامه‌های چهارشنبه

8 توصیه غذایی برای قلب سالم تر!

روستاییان و عشایر کانون اصلی خودکفایی کشور در حوزه مواد غذایی هستند

ظرفیت‌های جدید برای توسعه روستاهای گیلان ایجاد می شود/استاندار گیلان با جدیت مشکلات روستائیان را پیگیری می کند

نقش عشایر در اقتصاد مقاومتی پررنگ و تاثیرگذار است

3 مصیبت کالدرون

بیش از 24 هزار نفر از ساکنان روستاهای گیلان به صنایع دستی اشتغال دارند

بازگشت رتبه‌های تک‌رقمی به دانشگاه

از «سرچ» ما تا «جستجوی» ایرج افشار

ایجاد اشتغال پایدار از راهکارهای توسعه روستاها در گیلان

تقویت نیروهای مرزبانی در سه مرز خشکی، ریلی و دریایی آستارا

گارانتی بی‌گارانتی

قالیباف راه احمدی‌نژاد را می‌رود؟

سه بحران در ماجرای لردگان

ارتقا شاخص های توسعه عامل جلوگیری از مهاجرت است

جزئیات دستگیری بازیکن سابق تیم ملی

الزام انتقال پیام انقلاب به زائران خارجی اربعین

مرغ «تریاکی» نداریم

نسخه طب سنتی برای پیاده‌روی اربعین

ضرب الاجل فرماندار انزلی به روستاییان در همکاری با آبفار

هفته پایانی مسابقات لیگ تیراندازی گیلان برگزار شد

ارسال 130 مقاله به همایش گیلان در گستره عصر قاجار

پسماند باید اولویت اول شهرداری رشت باشد/ کمیته شناسایی و معرفی متخلفان احتمالی در اجرای پروژه های مدیریت پسماند در سایت دفن زباله سراوان تشکیل شود

رمزهای یکبارمصرف بانکی؛ 33000 تومان!

با غروب آفتاب ما تازه شروع می‌کنیم

پیام مهم رهبر انقلاب به بشار اسد

هواداران پرسپولیس در دوراهی؛ حمایت یا جسارت؟

درباره تتلو چه می‌گویید؟

‌فراموشی در میان احمدی‌نژادی‌ها

دنیا اسیر حصیر آنهاست

از یک روزنامه‌نگار به «شاهزاده عبدالعزیز»

به ایران خوش آمدی آقای علیفر!

کیهان: ورود به ورزشگاه اولویت واقعی زنان ما نیست

صفحه نخست روزنامه‌های دوشنبه

کارگاه آموزشی مدیریت زیست بومی تالاب امیرکلایه

تاکید بر برگزاری نماز جماعت در مدارس

اهمیت کتاب و کتابخوانی با اقدامات خلاقانه و نوآوری در جامعه ترویج شود

مطالعه‌ای متفاوت درباره ارتباط برنج و افزایش وزن!

دومین کارگاه آموزشی مدیریت زیست بومی تالاب امیرکلایه برگزار شد

«سارا بهمنیار» طلایی شد

خوب بخوابید تا بیشتر عمر کنید

غیرمنتظره، قاطع و با چشم‌های باز

قیمت مسکن تا کجا کاهش می‌یابد؟

ورود نخستین کاروان زائران روسیه از مرز آستارا

چرا یحیی جانشین برانکو نشد؟

دروازه‌های صادرات کیوی گیلان به روسیه گشوده می‌شود

نقش هاشمی رفسنجانی در رئیس‌جمهور شدن روحانیون

روز تهران چه فایده‌ای دارد؟‌

جنجال جلال

نشان های درجه یک هنری گیلان به 7 رسید

دندان و 11 دلیل برای توجه بیشتر!

مواد غذایی با خاصیت «ضد پیری»

روایتی از خنثی‌سازی عملیات علیه اربعین

مجیدی و انتخاب‌هایی که از اول، آخرشان معلوم بود

این یارانه نیست

مرگ پایان «حسام» و «نوید» نبود

اگر برانکو جانشین کالدرون شود، مقرون‌به‌صرفه است؟

مدیریت زیست بومی راهکاری برای رسیدن به شرایط مطلوب تر تالاب امیرکلایه

برخی مناطق تهران، گران‌تر از مناطقی از منهتن آمریکا

برگزاری دومین کارگاه طرح مدیریت زیست بومی تالاب امیرکلایه لاهیجان

دستیابی به میانگین شاخص کشوری بهره مندی آب روستایی در گیلان تا پایان دولت مورد انتظار است

چه کسی پیشنهاد سفر امام به فرانسه را مطرح کرد؟

بازارهای روسیه در انتظار کیوی گیلان

مدال طلای لیگ جهانی کاراته وان دوباره به "سارا بهمنیار" می‌رسد؟

روایت حیاتی از حاشیه‌ها و جنجال‌های یک سطر خبر

روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی لرستان، البرز و گیلان منصوب شدند

ویدئو / قاچاق چوب، درختان شمال را نشانه رفته است

اهتمام دولت به جلب مشارکت‌های مردمی در فضای کسب‌وکار

روایت ابتکار از تلاش‌ها برای ورود زنان به ورزشگاه

جنگ رسانه‌ای دشمن در آستانه حماسه عظیم پیاده‌روی اربعین حسینی

تسلیم در برابر عصر بی‌خردی

رونق اقتصادی در گرو شکوفایی صنایع داخلی است

شیوه‌های سانسور مطبوعات توسط ساواک

رقیب بزرگ اینستاگرام

استقرار دومین موکب استقبال از زائران خارجی اربعین در آستارا

برخورد سه خودرو در محور آستارا – اردبیل با 8 حادثه دیده

او حافظ موسیقی ایران است

وکیل ملت یا کارشناس داوری؟

بدرود جعفرآقای دیپلمات!

مغز، کلسترول و امگا 3 را دوست دارد

آمادگی کامل گیلان در مسیر گسترش روابط با کشورهای CIS

بازخوانی مناقشه صادق خلخالی و جعفر کاشانی

باید ظرفیت های صادراتی کشورهای حاشیه خزر فعال شود/ گیلان می تواند قطب صنعت پوشاک کشور شود / می توانیم شهرک تخصصی بسته بندی در گیلان ایجاد کنیم

تعیین کلیه نقاط شهری و روستایی تابع آستارا به عنوان منطقه مرزی

دبیرخانه اوراسیا در ایران با مرکزیت رشت تشکیل می‌شود

لزوم ایجاد NGO ها به منظور حمایت از بیماران منییر

فاقد ردیف اعتباری خاص برای اصلاح و تربیت در سازمان زندان‌ها هستیم

بهره‌برداری از طرح توسعه شرکت گیل راد در رشت

افتتاح طرح توسعه شرکت نئوپان فومنات با سرمایه‌گذاری 4 هزار و 670 میلیارد ریال

صالحین سرپناه ورزشکاران روستای مرزی باغچه سرا آستارا

نقش مهم پلیس در تحقق حقوق شهروندی/ شاخص های امنیتی استان بهبود یافت

تایباد مثل تهران امنیت دارد

بحران مزاحم تلفنی!

عبدالحسین تیمورتاش، از وزارت دربار تا مرگ در زندان

داستان زندگی مادری که اعضای بدنش اهدا شد

داخل گود چه کاره بودی سلطان؟

این ضبط را خاموش کن تا برایت بگویم!

شورای فرهنگی در بخشداری های استان فعال شود

وضعیت فیلترینگ تلگرام چه می‌شود؟

«بازدارندگی» شوخی بود!

در مسیر ارتقاء شاخص‌های فرهنگی نیازمند نگاهی فرابخشی و تعاملات جمعی هستیم / مردم گیلان در زمره بهترین‌ها هستند

پرداخت تسهیلات فراگیر رضایت بخش نیست/ بانک‌ها می توانند در تقویت مشارکت اقتصادی فعال باشند

ضیافت ستاره‌های تقلبی

سیاست باعث جدایی من و لطفی شد

سفر وزیر صنعت، معدن و تجارت به گیلان

وضعیت پرداخت تسهیلات اشتغال فراگیر در گیلان رضایت بخش نیست

درآمد نجومی کارت‌به‌کارت برای بازیگران عرصه مالی