نسیم گیلان

آخرين مطالب

شهرداری تهران

خدمت رسانی به شهروندان تداوم دارد

نسیم گیلان - وظیفه ما در معاونت توسعه منابع انسانی شهرداری تهران حفظ سلامت بدنه زحمتکش شهرداری تهران است و در این زمینه تلاش می کنیم تا نیروها سالم و پایدار باشند تا بتوانند خدمات مستمر خود را به مردم ارائه دهند.

شاخص‌های مربوط به بهبود سالن سینما در تهران ارتقا یافته است

نسیم گیلان - مدیر کل حوزه ریاست سازمان سینمایی درباره بهبود شاخص سینمایی در تهران گفت: افتتاح پردیس سینمایی «شمیران» در منطقه شمال شرق تهران تا حد زیادی نیاز مردم به سالن سینما در این منطقه را تامین خواهد کرد.

برتری عملکرد شهرداری تهران در کنترل کرونا در مقایسه با دیگر دستگاه ها

نسیم گیلان - شهر: شهرداری تهران طی ۵ ماه گذشته نقش موثری در کاهش ضایعات بیماری کرونا داشت و توانست تا حدی این اپیدمی را کنترل کنند. البته که فوت ۲۷ همکار رقم زیادی است اما شهرداری تهران نسبت به سایر سیستم ها در کنترل و مهار بیماری و کاهش زنجیره انتقال موفق تر عمل کرده است.

۹۰ درصد جمعیت استان تهران، شهرنشین هستند

نسیم گیلان - مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری تهران گفت: امروزه شاهد رشد سریع شهرها هستیم؛ بر این اساس در استان تهران ۹۰ درصد جمعیت شهرنشین و در استان‌های دیگر این آمار به ۷۵ درصد می رسد.

طاهری نسب: ۹۰ درصد جمعیت استان تهران، شهرنشین هستند

نسیم گیلان - مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری تهران بیان داشت: امروزه شاهد رشد سریع شهرها هستیم؛ بر این اساس در استان تهران ۹۰ درصد جمعیت شهرنشین و در استان‌های دیگر این آمار به ۷۵ درصد می رسد.

«مقابله جمعی» تنها راه توقف زنجیره انتقال کرونا در تهران است

نسیم گیلان - شهر: شهردار تهران در مراسم سوگواره خادمین شهر خواستار یاری شهروندان برای توقف زنجیره انتقال کرونا در پایتخت شد و گفت: باید با رعایت بهداشت فردی، استفاده از ماسک، جلوگیری از حضور غیرضروری در شهر و پرهیز از حضور در فضای سربسته و پر ازدحام به صورت جمعی برای کاهش میزان ابتلا و مقابله با این بیماری تلاش کنیم.

وضعیت آب و هوا؛ تهران خنک تر می شود

نسیم گیلان - طبق پیش بینی های هواشناسی امروز بعدازظهر آسمان تهران ابری و در برخی ساعات همراه با وزش باد و ارتفاعات با بارش همراه خواهد بود.

بازنگری در ماموریت‌های سازمان‌ها و شرکت‌های شهرداری یک ضرورت است

نسیم گیلان - شهر: در شرایط فعلی بازنگری در مأموریت های سازمان‌ها و شرکت های شهرداری تهران و ساماندهی آن ها یک ضرورت است، بنابراین باید در مرحله نخست شرکت‌هایی که مأموریت آن ها پایان یافته یا مأموریت دیگری ندارند، ادغام شوند.

حناچی: شهروندان برای طی مسیرهای کوتاه دوچرخه سواری کنند

نسیم گیلان - شهر: شهردار تهران امروز بخشی از مسیر منزل تا استودیو تلویزیونی را با دوچرخه و مابقی را با تاکسی طی کرد. او در یک برنامه تلویزیونی از میزان محبوبیت این گونه حمل و نقل شهری در دنیا و تجربیات دوچرخه سواری خودش از گذشته تا امروز گفت.

میدان شهدا بازسازی می شود

نسیم گیلان - شهر: با انجام مذاکرات سه منطقه ۱۲، ۱۳و ۱۴ مقرر شد که بازسازی و ساماندهی میدان شهدا انجام شود. مطالعات و تهیه طرح اولیه بر عهده منطقه ۱۴ و عملیات اجرایی آن را منطقه ۱۲ انجام خواهد داد. در این بازسازی و ساماندهی به موضوعاتی مانند حل مشکلات ترافیکی، حفظ پیشینه های تاریخی مذهبی و همچنین پیاده محور کردن این میدان پرداخته می شود.

جزئیات تبدیل باغ وثوق‌الدوله به بوستان

نسیم گیلان - شهر: باغ تاریخی وثوق‌الدوله که باقی‌مانده‌ای از دوران قاجار در کوچه پس کوچه‌های جنوب شرق تهران است، تا پایان شهریور سال ۱۳۹۹ به بوستان عمومی تبدیل شده و درهای آن به روی مردم باز می‌شود.

از ایجاد اقامتگاه بوم‌گردی تا راه‌اندازی موزه و تالار

نسیم گیلان - رئیس کمیته میراث فرهنگی شورای شهر تهران :مالک نمی‌تواند بدون نظر میراث فرهنگی دخل و تصرفی در ساختمان داشته باشد و حتی اگر بخواهد در ملک بازسازی انجام دهد، باید تمام فعالیت‌ها را با هماهنگی میراث فرهنگی پیش ببرد.

حناچی: تجربه دفاع مقدس، مواجه جامعه پزشکی باکرونا را آسانتر کرد

نسیم گیلان - شهر: شهردار تهران در پاسخ به درخواست سازمان نظام پزشکی برای ارج نهادن به شهدای جامعه پزشکی در دوره زمانی شیوع ویروس کرونا از طراحی اثری هنری که نام این شهدا بر آن حک شده است خبر داد. این اثر پس از جانمایی در میدان هفت تیر نصب می شود.

حناچی: تجربه دفاع مقدس، مواجهه جامعه پزشکی باکرونا را آسانتر کرد

نسیم گیلان - شهر: شهردار تهران در پاسخ به درخواست سازمان نظام پزشکی برای ارج نهادن به شهدای جامعه پزشکی در دوره زمانی شیوع ویروس کرونا از طراحی اثری هنری که نام این شهدا بر آن حک شده است خبر داد. این اثر پس از جانمایی در میدان هفت تیر نصب می شود.

حق و حقوق کارگران شهرداری در اولویت قرار گیرد

نسیم گیلان - رئیس کمیته اقتصادی و تنظیم مقررات شورای شهر تهران گفت:حق و حقوق قشر زحمت‌کش و کارگر شهرداری به ویژه در این شرایط که در خط مقدم مبارزه با کرونا هستند، باید در اولویت قرار گیرد.

مدیران محلات کنشگران اجتماعی هستند

نسیم گیلان - نشست هم اندیشی معاون‌امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۵، با مدیران محلات ۲۹ گانه برگزار شد.

ابعاد بین المللی ساماندهی روددره های تهران

نسیم گیلان - در نشستی که با حضور صفا صبوری دیلمی معاون فنی و عمرانی و غلامحسین محمدی رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران برگزار شد، راهکاری ارتقای همکاری مدیریت شهری پایتخت با برنامه پیشرفت و توسعه ملل متحد(UNDP) مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

خروج نفرآباد از فریز

نسیم گیلان - شهر: طرح تفصیلی ویژه نفرآباد پس از تصویب در کمیسیون ماده پنج، با اقدامات شهرداری برای الگوسازی دو پروژه نمونه مسکن و سه پروژه فضای شهری مبتنی بر الگوی معماری ایرانی اسلامی وارد مرحله اجرایی خواهد شد.

رونمایی از «آماده باش »

نسیم گیلان - مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تهران با اشاره به اقدامات این سازمان در ارائه آموزش های ورزشی به صورت مجازی در ایام شیوع ویروس کرونا، گفت: اقدامات مختلفی از جمله اجرای برنامه های "ورزش در خانه، بازی در خانه، لیگ بازی های رایانه ای و الکترونیکی" از سوی این سازمان در ایام شیوع ویروس کرونا صورت گرفته که با استقبال شهروندان نیز مواجه شده است

دستورالعمل نحوه برقراری مزایای غیرمستمر کارکنان شهرداری تهران؛ در آستانه تدوین

نسیم گیلان - مدیرکل منابع انسانی شهرداری تهران از تهیه و تدوین دستورالعمل نحوه برقراری مزایای غیرمستمر کارکنان در آینده نزدیک خبر داد و گفت: بخشنامه دورکاری در تمام واحدهای شهرداری تهران باید به طور جدی عملیاتی شود.

اما و اگرهای لغو محدودیت ارتفاع در جماران

نسیم گیلان - امروز در جلسه شورای عالی معماری موضوع محدودیت ارتفاعی محله جماران تا پیشنهاد مشخص لغو آن بررسی شد. موضوعی که روز گذشته باعث شد که ۱۶ نفر از اعضای شورای شهر در نامه‌ای به اسلامی وزیر راه و شهرسازی خواهان از دستور خارج شدن بررسی این پیشنهاد شدند.

تردد ۴۰۰ هزار خودروی فرسوده در شهر تهران

نسیم گیلان - مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای شهر تهران با اشاره به اینکه حدود ۴۰۰ هزار خودروی فرسوده در سطح شهر تهران وجود دارد، ‌گفت: در آیین‌نامه جدید مربوط به قانون هوای پاک باید دوره های معاینه فنی خودروهای فرسوده کاهش باید.

تهران صاحب ۲۶ سامانه هشدار سریع زلزله می‌شود

نسیم گیلان - سامانه‌های هشدار سریع، چند ثانیه پیش از آغاز لرزش‌های اصلی اقدامات مؤثری برای جلوگیری از بروز اتفاقات ثانویه و کاهش خسارت انجام می‌دهند و تکمیل این سیستم، نیازمند همکاری تمامی سازمان‌های مربوط است

احتمال تشکیل سازمان متروی حومه ای تهران

نسیم گیلان - معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران با اشاره به لزوم پیگیری روند احداث خطوط حمل و نقل ریلی جدید در سطح استان تهران از احتمال تشکیل سازمان متروی حومه ای تهران ذیل سازمان همیاری شهرداری های استان تهران خبر داد.

رؤیای رنگی تهران

نسیم گیلان - همنشینی رنگ‌ها در محله‌ها و مناطق پایتخت با گذشت ۱۵‌ماه از ابلاغ دستورالعمل رنگی پایتخت، رنگ و روی تازه‌ای به شهر داده است؛ اقدامی که باید با پیگیری شهرداری‌های مناطق همچنان دنبال شود

۵ پروژه محله محور در منطقه ۱۶ افتتاح شد

نسیم گیلان - شهر: بهسازی و مرمت فلکه اول و دوم خزانه، بهسازی فضای پیرامونی زیرگذر شهید ضربعلی زاده، ساخت زمین چمن مصنوعی و پاتوق توسعه محلی جوادیه به عنوان پروژه های توسعه محله ای در منطقه ۱۶ انجام شد.

رونمایی از داشبورد مدیریتی حوزه خدمات شهری شهرداری تهران

نسیم گیلان - معاون خدمات شهری شهرداری تهران گفت: به دنبال ضرورت ایجاد داشبورد مدیریتی برای این معاونت، این پروژه در اداره کل برنامه ریزی و توسعه شهری تعریف و هم اکنون پس از راه اندازی ، آماده بهره برداری است.

نشست هم اندیشی معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران با رئیس پلیس راهور تهران بزرگ

نسیم گیلان - در نشستی که با حضور "صفا صبوری دیلمی" معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران و سردار "محمدحسین حمیدی" رئیس پلیس راهور تهران بزرگ برگزار شد، زمینه های همکاری بیشتر در مورد ارتقای فرهنگ انسان محوری در فضاهای شهری پایتخت مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

معابر پیاده روی بلوار استادمعین جنوبی، الگوی پروژه های مناسب سازی معابر پیاده رو

نسیم گیلان - مدیرعامل انجمن برنا، ابراز امیدواری کرد تا پروژه احداث بلوار استادمعین جنوبی به الگویی برای پروژه های مناسب سازی و استانداردسازی معابر پیاده رو تبدیل شود.

بازدید مدیران شهرداری تهران از پروژه گسترش فضای سبز در محور خیابان های دماوند و انقلاب

نسیم گیلان - مشاور عالی و مدیرکل دفتر شهردار تهران و معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران به همراه شهردار و جمعی از مدیران منطقه ۷ از پروژه گسترش فضای سبز در محور خیابان های دماوند و انقلاب بازدید کردند.

ویژه برنامه های دهه ولایت با رعایت پروتکل های بهداشتی در منطقه ۱۶

نسیم گیلان - سرپرست معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۱۶، از برگزاری ویژه برنامه های دهه ولایت از عید قربان تا عید غدیر با رعایت پروتکل های بهداشتی در منطقه خبر داد.

نصب المان های شهری با موضوع کودکان در خیابان بهار

نسیم گیلان - معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۷، از نصب دو المان با موضوع خانواده و رنگ آمیزی آن‎ها و همچنین اجرای نقاشی دیواری متناسب با موضوع کودکان در محور خیابان بهار جنوبی خبر داد.

رونق تورهای مجازی گردشگری در منطقه۱۵

نسیم گیلان - جاذبه های گردشگری منطقه در قالب کلیپ و اینفوگرافی به منظور غنی سازی اوقات فراغت شهروندان در بحران کرونا به همت اداره گردشگری منطقه۱۵ در فضای مجازی معرفی می شود.

ساير مطالب

ادامه جنوبی بلوار استاد معین 15 مرداد افتتاح می‌شود

آموزش چهره به چهره 2000 نفر از ساکنین شهرک صدرا

خودکفایی منطقه 6 در تولید زیرمخزنی

تحویل 19 هزار واحد مسکونی به فرهنگیان شاغل و بازنشسته تا پایان امسال

ساخت پیست اتومبیلرانی در قلعه مرغی

نه راننده‌ها ماسک می‌زنند، نه مسافران

تعطیلی آرایشگاه‌ها و سینماها در پایتخت به مدت یک هفته

نفوذ جریانات شمالی دمای هوا در استان‌های شمالی را کاهش می‌دهد

استارت آپ ها اقتصاد شهری را تقویت می کنند

حریق جنگل لویزان اطفا شد

مدیرکل خدمات شهری: ریختن زباله در مسیل ها مصداق وندالیسم است

آئین تغییر نام بوستان شقایق- به شقایق مهر به صورت مجازی برگزارشد

دلیل ارزان‌تر بودن نرخ ماسک در ایستگاه‌های مترو نسبت به داروخانه‌ها

بارقه‌های شهر شیشه‌ای

افزایش آمار مسافران مترو در مقایسه با دو روزکاری هفته گذشته

گره ترافیکی حد فاصل خیابانهای سپیده تا شهید احمد حسینی گشوده می شود

آخرین وضعیت واحدهای صنفی آلاینده در شهر تهران

بررسی عملکرد یک ساله سازمان آتشنشانی

بهره مندی 700 کارمند مبتلا به کرونا شهرداری از خدمات سلامت روان

پروتکل های بهداشتی در ایام محرم روی کاغذ می ماند

پیشرفت 60 درصدی ساخت فروشگاه شهروند شهید علی اکبری

ایمن سازی مسجد ارک؛ ایستگاه پایانی

چرا آلاینده «ازون» بالا می‌رود؟

برآورد 200 میلیاردتومانی برای ساخت شبکه معابر«مروارید شهر»

زهرا بهروزآذر /مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران

کرونا ماهی 10 میلیارد تومان به ورزش شهرداری تهران خسارت می زند

آغاز ارائه کارت دوچرخه اشتراکی رایگان به دانش‌آموزان

لغو طرح ترافیک در تهران اجرا شد

3 پیشنهاد برای «تهران قرمز»؛ از جریمه ماسک نزدن تا دورکاری 50 درصدی

برگزیدگان نخستین جشنواره حکایت های تهران معرفی شدند

تمدید دورکاری در دستگاه های اجرایی استان تهران برای یک هفته

اعطای گواهی مدیریت سبز به مراکز اداری - آموزشی منطقه 2

ساخت ٢ هتل جدید در مرکز شهر

توضیحات شهردار تهران درباره کارکنان هتل شهر

تبدیل شهر تهران به شهر جهانی از طریق دیپلماسی شهری محقق می‌شود

کاهش زمان صدور پروانه ساختمانی در منطقه 3 تهران

موافق نظارت بر نمایندگان محلی و گزینش کاندیدای کارآمد هستیم

بعید است رئیس دولت تدبیر نتواند با شهردار معمار و آرام اختلافات را حل کنند

آتش باغ ملی خاموش شد

رفع نواقص 40 مجموعه ورزشی شهرداری تهران

انعکاس امیر در موزه امام علی

پیوستگی حرکت در شهر با پروژه بهسازی پیاده راه‌ها

برگزاری دوره آموزشی حوزه های تخصصی شهرسازی در منطقه 15

طرح کاپ(کاهش پسماند) "نماد مشارکت اجتماعی" است

خودکفایی در ساخت قطعات مترو کمبودهای ناوگان ریلی را برطرف می کند

تاثیر کرونا بر ابعاد مختلف سلامت شهروندان

تاثیر کرونا بر باروری قطعی نیست

انتشار اوراق مشارکت برای توسعه مترو، امری حیاتی است

تهران درگیر چالشی به نام آلودگی هوا و ویروس کرونا

بیش از 12 هزار دانش آموز تهرانی در برابر وقوع زلزله آماده اند

مقصر کیست؟ /وزارت بهداشت بدون رعایت قوانین ملی ساختمان برای کلینیک سینا پروانه صادر کرد

تصادف مرگبار یک کارگر درپل سیدخندان

نظارت شورای شهر بر هزینه کرد اوراق مشارکت مترو و اتوبوس

پرداخت تسهیلات قرض الحسنه 2 میلیونی ویژه کرونا به رانندگان تاکسی

آتش سوزی در یک انبار کالا در جنوب شهر

ممانعت تهرانی ها از مدرسه رفتن دانش آموزان

افتتاح آخرین بخش از مجموعه پل‌های بزرگراه ارتش به بزرگراه امام علی(ع)

تعامل با دستگاه های اجرایی راهکار معاونت حمل و نقل شهرداری تهران برای برون رفت از مشکلات

ارائه پایان کار در گرو مناسب‌سازی ساختمان‌ها برای معلولان

درخواست 11هزار راننده تهرانی برای نوسازی تاکسی

دل ببریم تا دل به دست آوریم

لغو یک هفته ای طرح ترافیک پیشنهاد شهرداری تهران بود

آخرین جزئیات اعطای تسهیلات کرونایی به تاکسیرانان

آغاز تعلیق یک هفته‌ای طرح ترافیک از 11 مرداد ماه

کیفیت هوای تهران در محدوده «قابل قبول» است

خبر تعطیلی تهران کذب محض است

تعلیق یک هفته ای اجرای طرح ترافیک در شهر تهران

از شهر افلاطونی تا شهر ارتباطی

روان‌سازی ترافیک با ساخت ادامه شمال بزرگراه شهید صیادشیرازی

طنین روح بخش دعای عرفه به صورت برخط در منطقه 15

شهردار تهران نمی تواند از تخلفات چشم پوشی کند

تابلوهای ناوگان حمل ونقل عمومی منطقه 19 بروزرسانی می شود

نظام‌مند شدن اجرای پروژه‌های شهری با انتشار اوراق مشارکت

برگزاری نمایشگاه لوازم التحریر و تجهیزات مهندسی به زمان دیگری موکول شد

کاهش 38 هزار واحدی شاخص کل بورس تهران

انجام 25 درصد سفرهای کاری "هلندیها" با دوچرخه

فوت 70 تا 100 بیمار مبتلا به کرونا در تهران صحت ندارد

ابلاغ 93 اخطاریه محیط زیستی به واحدهای آلاینده تهران

نیاز به نوسازی 3200 اتوبوس شهری

80 هزار نفر از مراکز ترک اعتیاد تهران خدمات دریافت می کنند

برگزاری مسابقه عکاسی محله زیبای من در منطقه 7

اجرای پروژه های توسعه محله ای در مرکز شهر تهران در حال انجام است

ادامه فیلمبرداری فیلم سینمایی صحنه زنی در بوستان بعثت

آیین رونمایی از احداث مقبره شهدای گمنام در بوستان شقایق منطقه 19

درختان خشک ایستگاه پل پیچ برای رفع خطر قطع شدند

به هم ریختگی نمای ماندگار جماران با تغییر طرح تفصیلی بر گردن روحانی است

قانون ملاک عمل شما باشد

کیفیت هوای تهران قابل قبول است

‌موفقیت طرح غربالگری کرونای کارکنان شهرداری تهران زبانزد عام و خاص است

مهارت‌آموزی لذت‌بخش

افزایش کیفیت حمل و نقل عمومی پس از انتشار اوراق مشارکت 1398

اجرای پویش «نذر قربانی» در منطقه 15

شهرداری آماده همکاری برای توسعه بیمارستان اعصاب و روان نیایش است

شورای شهر و شهرداری درباره لغو طرح ترافیک اختیاری ندارند

منطقه 22 سهم کمی از حمل و نقل عمومی دارد

44 کیلومتر مسیر دوچرخه سواری در شمال تهران احداث می شود

وام 2 میلیون تومانی دردی از رانندگان اتوبوس‌های خصوصی دوا نمی‌کند

تحقق آرزوی 25 ساله مردم با مشارکت

انعقاد تفاهمنامه تأمین بخشی از منابع مالی ساخت خط 10 مترو تهران

«ما» چگونه «ما» شد