پایگاه خبری تحلیلی نسیم گیلان

آخرين مطالب

قرار دادن سپاه در لیست گروه های تروریست خارج از عرف بین الملل است سياسي

قرار دادن سپاه در لیست گروه های تروریست خارج از عرف بین الملل است
  بزرگنمايي:

نسیم گیلان - امام جمعه بندر انزلی گفت: تصمیم دولت آمریکا مبنی بر قرار دادن سپاه در لیست گروه‌های تروریستی خارج از عرف بین‌المللی است و هیچ خللی در اهداف نظام اسلامی و نیروهای مسلح و نیروهای مقاومت در سطح منطقه و بین‌المللل نداشته و نخواهد داشت.
به گزارش ایسنا- منطقه گیلان، حجت‌الاسلام سید عبدالجواد شمس‌الدین، ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه بندر انزلی با اشاره به اقدام اخیر رییس جمهور آمریکا در قرار دادن نام سپاه در فهرست گروه‌ها و سازمان‌های تروریستی، اظهار کرد: این اقدام آمریکا کار جدیدی علیه سپاه نیست و از سال 2001 سپاه در فهرست بود ولی جورج بوش و اوباما حاضر نشدند این کار را رسمی و علنی اعلام کنند ولی رییس جمهور فعلی آمریکا این اقدام را انجام داد که دلایل متعددی را می‌توان برای این اقدام نابخردانه عنوان کرد.
وی افزود: آمریکا برای گروه‌های تروریستی دو فهرست دارند اولین فهرست که فرمان اجرایی رییس جمهور آن کشور و مربوط به گروه‌هایی است که کمک مالی و تسلیحاتی به تروریست‌ها می کنند لذا برای این افراد مجازاتی که آمریکا در نظر گرفته مواردی از جمله ممنوعیت سفر به آمریکا، مسدود شدن حساب این افراد و در عین حال تحریم‌هایی که از حیث روابط اقتصادی و بانکی می‌توان نام برد.
حجت‌الاسلام شمس‌الدین با بیان اینکه فهرست دیگر فهرست نهادهای خارجی تروریستی است، تصریح کرد: سپاه تا قبل از این در فهرست اول و تحریم‌های مالی بود ولی اقدام اخیر سپاه را به عنوان یک سازمان تروریستی معرفی می‌کند که مجازاتش برخورد با اینهاست و اگر افرادی از مجموعه‌هایی تحت این فهرست باشند دستگیر و محاکمه و به شهادت می‌رسانند البته اینها در صورتی است که آمریکا جرات این کار را داشته باشد.
امام جمعه بندر انزلی با تاکید بر اینکه اقدام اخیر آمریکا یک اقدام خارج از عرف بین‌الملل است و مباحث فراوانی دارد، افزود: مهم است که اهداف حرکت‌هایی که آمریکا انجام می‌دهد را بدانیم. نکته اول که در این رابطه می‌توان گفت جلب رضایت لابی صهیونیستی برای انتخابات دور بعد رییس جمهور آمریکا است.
حجت‌الاسلام شمس‌الدین با اشاره به هدف دیگر آمریکا از این اقدام گفت: دشمنان در ادامه جنگ اقتصادی طراحی‌های مختلف داشتند و تاکنون موفق نشدند لذا یکی از اقداماتشان این است که با قرار دادن سپاه در لیست گروه تروریستی تحریم را دو بخش کنند، یک بخش تحریم اقتصادی و یک بخش مقصر نشان دادن سپاه در این مشکلات است تا از این طریق سپاه و البته کشور و نفوذ ایران اسلامی را در منطقه محدود کند و البته هر دو هدف نتیجه‌بخش نخواهد بود.
امام جمعه بندر انزلی با اشاره به نقش سپاه در حوزه‌های مختلف از جمله محرومیت‌زدایی، تصریح کرد: سال گذشته سپاه توانست توطئه دشمن در تکمیل و احداث پالایشگاه ستاره خلیج فارس را ناکام گذاشته و با تکیه بر متخصصین داخلی خودکفایی در بنزین را به ارمغان بیاورد و علاوه بر اقدامات مختلف سپاه در حوزه‌های مختلف به ثمر رساندن فازهای 15 و 16 عسلویه برای برداشت گاز را می‌توان نام برد.
وی افزود: این اقدام آمریکا در شرایطی انجام شد که کشور ما از ابتدای سال با پدیده سیل روبه‌رو شد و سپاه در کنار سایر نیروها مشغول کمک به سیل‌زده‌ها هستند و قطعا این اقدام آمریکا آثار خیر داشت و محبوبیت سپاه را نه تنها در کشور بلکه در خارج از کشور نشان داد و این برای غرب‌گراها یک رسوایی بزرگ است.
حجت‌الاسلام شمس‌الدین با تاکید بر نتیجه اقدام آمریکا تاکید کرد: در شرایط فعلی و با توجه به اینکه هنوز به تصویب کنگره نرسیده، این اقدام یک عملیات روانی است و اثر خاصی در تحریم‌ها نخواهد داشت و در صورت تصویب قطعا کسی که متضرر خواهد شد خود آمریکایی‌ها هستند.
امام جمعه بندر انزلی تصریح کرد: این تصمیم دولت آمریکا هیچ خللی در اهداف نظام اسلامی و نیروهای مسلح و نیروهای مقاومت در سطح منطقه و بین‌الملل نداشته و نخواهد داشت.
گفتنی است نمازگزاران بندر انزلی بعد از اقامه نماز با مشت‌های گره کرده از مقابل مصلای نماز جمعه این شهر اقدام آمریکا در خصوص سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را محکوم کردند.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield