پایگاه خبری تحلیلی نسیم گیلان

آخرين مطالب

مسئولان تالش مشکلات روستاهای کلمر و سقاچال را بررسی کردند اجتماعي

مسئولان تالش مشکلات روستاهای کلمر و سقاچال را بررسی کردند
  بزرگنمايي:

نسیم گیلان - آستارا - مسئولان تالش راهکارهای ایجاد راه دسترسی مناسب و برق رسانی به روستاهای عشایرنشین کلمر و سقاچال این شهرستان را بررسی کردند.
معاون امور عمرانی فرماندار تالش روز جمعه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: روز گذشته بنا بر تاکید سید عیسی مهدوی فرماندار این شهرستان، به اتفاق برخی از مسئولان از روستاهای عشایرنشین سقاچال و کلمر بازدید کردیم و اهالی آنها احداث راه مناسب و برق رسانی به روستاها را خواستار هستند.
ایرج شاهی افزود: جاده در حال احداث در مسیر این روستاها 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و بهینه سازی آن در دستور کار قرار گرفته است.
وی ادامه داد: برق رسانی به آن روستاها نیز مورد تاکید قرار گرفت و پیگیری های لازم برای تامین آن از سوی دستگاه مرتبط انجام خواهد شد.
شاهی اظهار کرد: سقاچال 10 خانوار و 35 نفر و کلمر 11 خانوار و 37 نفر جمعیت دارد و شغل اصلی اهالی این روستاها دامداری و کشاورزی است.
معاون عمرانی فرماندار تالش نقش جمعیت عشایر این شهرستان را در اقتصاد موثر دانست و از تلاش ها برای رفع مشکلات آنها خبر داد.
شهرستان تالش با 200 هزار نفر جمعیت در بخش های مرکزی، اسالم، حویق و کرگانرود در 110 کیلومتری غرب مرکز استان گیلان قرار دارد.
7106 / 7124/2007


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield