پایگاه خبری تحلیلی نسیم گیلان

آخرين مطالب

ایتام آستارا در ماه رمضان چشم انتظار کمک خیران هستند اجتماعي

ایتام آستارا در ماه رمضان چشم انتظار کمک خیران هستند
  بزرگنمايي:

نسیم گیلان - آستارا - مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) آستارا گفت: 544 خیر از 163 یتیم در این شهرستان حمایت می کنند و با توجه به نیاز بیشتر به کمک های مردم، خیران در ماه مبارک رمضان مشارکتی مضاعف داشته باشند.
به گزارش خبرنگار ایرنا بهرام تسلی نیا روز سه شنبه در نشست اعضای مرکز نیکوکاری در کمیته امداد آستارا افزود: خیران در ماه مبارک رمضان با مراجعه به کمیته امداد، سرپرستی هر یک از ایتام تحت پوشش را با پرداخت ماهانه حداقل 200 هزار ریال متعهد شوند.
وی بیان کرد: میزان کمک های نقدی و غیر نقدی خیران به ایتام در سال جاری 540 میلیون ریال است و بیشتر حامیان ایتام، غیر بومی هستند.
وی اظهار کرد: 504 حامی نیز در طرح محسنین از 275 نفر نیازمند حمایت می کنند و فرزندان دارای پدران بیمار، کهنسال و ناتوان در اداره زندگی در اولویت بهره مندی از خیران طرح محسنین هستند و نیکوکاران از این قبیل فرزندان حمایت کنند.
تسلی نیا ادامه داد: رمضان، ماه بهار نیازمندان و فرصت کمک به قشر ناتوان و فقیر است و مرکز نیکوکاری در طرح های کمیته امداد مشارکت کند.
وی گفت: در طول ماه مبارک رمضان، چهار هزار نفر از ایتام، زنان سرپرست خانواده و سالمندان تحت حمایت، از سبد کالا شامل گوشت مرغ، حبوبات، ماکارونی، رب و قند بهره مند خواهند شد.
او افزود: در شب های پر فضیلت قدر غذای گرم توسط خیران تهیه و در خانه های نیازمندان توزیع خواهد شد و با حضور جمعی از مسئولان با خانواده های تحت پوشش، دیدار و به مشکلات آنها رسیدگی می شود.
بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان واقع شده و سه هزار و 700 خانوار آن تحت پوشش کمیته امداد است.
7105 / 7124/2007


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield