پایگاه خبری تحلیلی نسیم گیلان

آخرين مطالب

قصه پر غصه و ناتمام چای مقالات

قصه پر غصه و ناتمام چای
  بزرگنمايي:

گیلان آنلاین - به راستی 70درصد مطالبات چایکاران پرداخت شده است؟!
به گزارش ایسنا منطقه گیلان، محمدولی روزبهان رییس سازمان چای کشور گفت: امروز مبلغ 2میلیارد و 461میلیون تومان از مطالبات، به حساب عابر بانک سپه چایکاران واریز شد.
وی افزود:به این ترتیب در مجموع تاکنون 126میلیاردو 34 میلیارد تومان از مطالبات چایکاران پرداخت شده است.
رییس سازمان چای کشور ادامه داد:دولت تاکنون بیش از 80درصد قدرالسهم خود را پرداخت است و سهم پرداخت کارخانجات به طور متوسط 55درصد بوده است و به طور میانگین تاکنون 70درصد پول چایکاران بابت بهای برگ سبز چای پرداخت شده است.
وی در خصوص اینکه برخی از چایکاران نسبت به اعلام 70درصد مطالبات پرداخت شده است، معترضند و مدعی هستند که در آستانه اتمام چین چهارم برگ سبزچای هنوز پول چین دوم خود را دریافت نکرده‌اند، تصریح کرد: پرداخت 70درصدی مطالبات چایکاران برای کشاورزان به طور میانگین اعلام شده و امکان دارد کشاورزی که کارخانه چایسازی همکاری بهتری در پرداخت بهای برگ سبز چای و قدرالسهم خود دارد با کشاورز همکاری می‌کند و بیش از 90درصد پول خود را گرفته باشد.
وی افزود:البته کشاورزانی هم هستند از ابتدای فصل برداشت کرده‌اند و تاکنون ممکن است،حداقل 60درصد پول خود را دریافت کرده باشند.
روزبهان گفت:در تلاش هستیم، علیرغم همه مشکلات در تامین نقدینگی دولت وجود دارد، بتوانیم مطالبات باقیمانده چایکاران را پرداخت کنیم.
به گزارش ایسنا، از آنجاییکه در زنجیره تولید چای،سازمان چای کشور، چایکاران و کارخانجات چای به هم وابسته‌اند، اختلال در یکی باعث از هم پاشیدگی این زنجیره می‌شود.
ابراهیم.م یکی از کارخانه‌داران چای گیلان که 400میلیون تومان به سازمان چای کشور بدهکار است،گفت: امسال نتوانستیم بهای برگ سبز چای را بپردازیم و علت ان این است عمده چای در انبار هنوز موجود است و آن مقداری هم که فروخته شده است، وصول پول آن از بازار به کندی صورت می گیرد.
وی افزود: نامه‌ای هم از سوی ریاست جمهوری به معاون اول دکتر جهانگیری داده شده است تا سازمانها، ادارات،نهادها و وزارتخانه ها از چای داخلی استفاده کنند، اما هنوز آثاری از این نامه ندیده‌ایم.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield