پایگاه خبری تحلیلی نسیم گیلان

آخرين مطالب

رئیس فراکسیون رسانه مجلس:

لایحه جامع نظام رسانه ای در دستور کار دولت قرار گیرد سياسي

لایحه جامع نظام رسانه ای در دستور کار دولت قرار گیرد
  بزرگنمايي:

نسیم گیلان - رئیس فراکسیون رسانه مجلس، لایحه جامع نظام رسانه‌ای کشور را در دستور کار دانست و تاکید کرد: دولت موظف به ارائه این لایحه به مجلس شده و در صورت تداوم این تعلل از سوی دولت، مجلس ورود می‌کند.
به گزارش ایسنا – منطقه گیلان، جبار کوچکی نژاد در نشست با مدیران رسانه های فعال گیلان، با اشاره به نقش اثرگذار فصای مجازی در جامعه امروز، اظهار کرد: گسترش بهره مندی از فضای مجازی روزافزون بوده و لذا باید زمینه لازم را برای پشتیبانی قانونی از فعالیت هایی که در بستر فضای مجازی صورت می گیرد فراهم کنیم.
وی با بیان اینکه تاکنون قوانین متناسب و حمایت لازم از فضای مجازی صورت نگرفته است، افزود: فعالان رسانه نخبگان فکری جامعه هستند و لذا باید مورد توجه ویژه قرار گیرند.
نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی رسانه را جزء لاینفک زندگی مردم دانست و گفت: عصر امروز عصر هدایت افکار عمومی از طریق رسانه است و لذا باید مراقبت‌های ویژه از آن صورت گیرد؛ چرا که رسانه می تواند شکل دهنده رفتار اجتماعی افراد باشد.
رئیس فراکسیون مطبوعات، رسانه ملی و فضای مجازی مجلس لایحه جامع نظام رسانه‌ای کشور را در دستور کار دانست و تاکید کرد: دولت موظف به ارائه این لایحه به مجلس شده و در صورت تداوم این تعلل از سوی دولت، مجلس ورود می‌کند.
وی از دستگاه‌های اجرایی خواست حرمت قلم و خبرنگاران را بیشتر حفظ کنند و متذکر شد: مسئولان بیشتر تمایل به تعریف و تمجید داشته و نقد را نمی‌پسندند، اما باید همواره نقدهای دلسوزانه رسانه ها را مد نظر قرار دهیم، زیرا خبرنگاران حلقه اتصال مردم و مسئولان هستند.
کوچکی نژاد با بیان اینکه در قانون جدید خدمات کشوری توجه ویژه ای به حوزه رسانه و امنیت شغلی خبرنگاران شده است، خاطرنشان کرد: متاسفانه در سال‌های گذشته اقدامی نه در حوزه قانونگذاری و نه در حوزه ایجاد امنیت شغلی و رفاهی برای خبرنگاران و اصحاب رسانه کاری صورت نگرفته است.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield