پایگاه خبری تحلیلی نسیم گیلان

آخرين مطالب

استفاده بیشتری از ظرفیت صنایع کوچک برای اشتغال شود سياسي

استفاده بیشتری از ظرفیت صنایع کوچک برای اشتغال شود
  بزرگنمايي:

نسیم گیلان- ارسلان زارع روز چهارشنبه به مناسبت روز حمایت از صنایع کوچک در دیدار با مدیر و معاونان شرکت شهرک های صنعتی استان اظهار داشت: شرایط حال حاضر  کشور اقتضا می کند تا بیش از گذشته به تولید داخل و رونق بیشتر آن توسط واحدها و صنایع داخلی تکیه و تاکید داشته باشیم.

وی افزود: صنایع کوچک با اشتغال هر واحد، 50 نفر و کمتر، حدود 90 درصد صنایع استان را به خود اختصاص داده که با برنامه ریزی و تلاش بیشتر می توان از این ظرفیت استفاده کرد.

سرپرست استانداری گیلان ادامه داد: از ابتدای دوره دولت تدبیر و امید، وزارت کشور در مرکز و در استان ها، استانداری ها و فرمانداری ها در کنار وظایف خطیر خود، هماهنگی و انسجام بخشی فعالیت های اقتصادی دستگاه‌های اجرایی را انجام می دهند و راه اندازی واحدها و طرح های تولیدی راکد و نیمه فعال مورد تاکید است.

زارع تاکید کرد: در شرایط موجود و تحریم و جنگ اقتصادی، لازم است تا با اجرای سیاست ها و برنامه های اقتصاد مقاومتی و به ویژه تاکید مقام معظم رهبری و رئیس جمهوری، در رونق بخشی به تولید کوشش بیشتری صورت گیرد.

سرپرست استانداری گیلان با بیان اینکه ضرورت دارد تا آموزش های ضمن خدمت و  رعایت استانداردهای ایمنی در کار توسط مدیران و کارکنان واحد های تولیدی و صنعتی مورد توجه جدی قرار گیرد، اظهار داشت: آموزش در بالا بردن سطح بهره وری و کاهش قیمت تمام شده کالاها نقش مهمی دارد و لذا قدرت رقابت پذیری در بازار را نیز افزایش می دهد.

 33 شهرک صنعتی و ناحیه بهره بردار در گیلان فعال است و یک هزار و 850 هکتار اراضی در اختیار وجود دارد که 470 واحد هم در حال ساخت هستند. با بهره برداری از این 470 واحد صنعتی براساس جواز تاسیس آنها برای 15 هزار نفر اشتغالزایی می شود.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield