پایگاه خبری تحلیلی نسیم گیلان

آخرين مطالب

نائب رئیس شورای شهر انزلی:

برگزاری جشنواره‌ها سبب معرفی ظرفیت‌های انزلی و جذب گردشگر می شود فرهنگي

برگزاری جشنواره‌ها سبب معرفی ظرفیت‌های انزلی و جذب گردشگر می شود
  بزرگنمايي:

نسیم گیلان - انزلی- نائب رئیس شورای شهر انزلی با اشاره به اجرای موفق پنجمین جشنواره گلدهی لاله‌های تالابی و استقبال شهروندان، گفت: برگزاری جشنواره‌ها سبب معرفی ظرفیت‌های انزلی و جذب گردشگر می شود.

ابراهیم برفچالانی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: یکی از اهداف شورای پنجم افزایش نشاط اجتماعی بر اساس تاکیدات مقام معظم رهبری است و با برگزاری جشنواره‌های مختلف درسطح شهر انزلی در راستای تحقق این هدف تلاش می شود.
برفچالانی افزود: جشنواره گلدهی لاله‌های تالابی در پنج رویکرد فرهنگی و هنری، گردشگری، محیط زیستی، ورزشی، اجتماعی و فعالیت‌های عام المنفعه به مدت شش روز از 21 مرداد ماه آغاز و امشب به کار خود پایان داد.
وی با اشاره به اینکه این جشنواره با محوریت بازیابی فرهنگی برگزار شد، تاکید کرد: متاسفانه نفس‌های تالاب انزلی به شماره افتاده و برگزاری جشنواره‌هایی از این دست می‌تواند علاوه بر توجه ویژه مسئولان و مردم به احیای این تالاب بین المللی با عزمی ملی وضعیت موجود آن نیز گوشزد شود.
برفچالانی ادامه داد: شورای اسلامی شهر انزلی تقویم فرهنگی را برای امسال با 35 برنامه فرهنگی برای 55 روز برنامه با بودجه حدود یک میلیارد تومان مصوب کرد و در تلاش است علاوه بر این جشنواره جشنواره‌های دیگری نیز برای جذب گردشگر در فصول پر باران و حتی فصل سرمای بندرانزلی برگزار کند.
نائب رئیس شورای اسلامی شهر انزلی همچنین گفت: محور همه جشنواره‌ها اجرای برنامه‌های فاخر برای جلب توجه و رضایت عموم شهروندان و گردشگران ورودی به این شهر ساحلی است.
برفچالانی افزود: میزان استقبال و رضایت مردم از برگزاری هر برنامه ای بیانگر موفقیت در اجرا است و معتقدیم با توجه به اینکه بیش از هفت هزار نفر از شهروندان و گردشگران از جشنواره لاله‌های تالابی انزلی استقبال کرده‌اند دلالت بر موفقیت برگزاری این جشنواره دارد.
وی تاکید کرد: رمز موفقیت بسیاری از نقاط گردشگر پذیر شاخص ایران همچون جزیره کیش، اجرای برنامه‌ها و جشنواره‌هایی است که می تواند گردشگران را به گونه ای جذب کند که منتظر برگزاری آن در سال آینده باشند.
برفچالانی با اشاره به برگزاری جشنواره باران در فصل صید و همچنین نامگذاری هفته ‌ی به نام انزلی برای جذب هرچه بهتر گردشگر در این شهر ساحلی، تصریح کرد: حضور گردشگران در شهر سبب رونق اقتصاد آن می شود.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield