پایگاه خبری تحلیلی نسیم گیلان

آخرين مطالب

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد گیلان:

1900 کودک زیر پنج سال دارای سوء تغذیه در گیلان شناسایی شد اجتماعي

1900 کودک زیر پنج سال دارای سوء تغذیه در گیلان شناسایی شد
  بزرگنمايي:

نسیم گیلان - معاون حمایت و سلامت کمیته امداد گیلان با بیان اینکه در حال حاضر 1900 کودک زیر پنج سال دارای سوء تغذیه در گیلان شناسایی ‌شده‌اند گفت: برای رفع سوءتغذیه این کودکان 760 میلیون تومان در قالب تهیه سبد غذایی هزینه شده است.
به گزارش ایسنا-منطقه گیلان، عباس فلاحتی با اشاره به اینکه با بهره‌گیری از نظام ارجاع مبتنی بر پزشک خانواده، خدمات بیمه‌ای پایه برای مددجویان ساکن در شهرهای بالای بیست هزار نفر ارائه می‌شود گفت: همه بیمه‌شدگان دارای پزشک خانواده و پرونده الکترونیک سلامت هستند که با اجرای بیمه مبتنی بر نظام ارجاع و پزشک خانواده، دسترسی مناسب و عادلانه به خدمات سلامت و کاهش هزینه‌های درمان ایجاد شده است.
وی تشکیل پرونده پزشکی نزد پزشک خانواده برای هر بیمار، کسب خدمات مشاوره پزشکی از پزشک خانواده، جلوگیری از مراجعات مکرر و غیرضروری به پزشکان مختلف و اجتناب از مصرف بی‌رویه دارو و خدمات پاراکلینیک، تعیین اولویت‌های درمانی در برنامه‌ریزی مناسب با اعتبارات سرانه درمان را از جمله مزایا و دستاوردهای بیمه خانوارهای تحت حمایت عنوان کرد.
فلاحتی با بیان اینکه در چهارماهه سال جاری 9 هزار و 474 نفر از مددجویان گیلانی خدمات بیمه مکمل شامل مابه‌التفاوت هزینه‌های درمانی مددجویان خارج از مشمول بیمه پایه به‌ویژه بیماران خاص و صعب‌العلاج دریافت کرده‌اند افزود: در این راستا یک میلیارد و 782 میلیون تومان بابت بیمه مکمل پرداخت ‌شده است.
معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان گیلان خاطرنشان کرد: در حال حاضر بیمه پایه مددجویان شهرهای بالای 20 هزار نفر جمعیت توسط سازمان بیمه سلامت در چارچوب دفترچه‌های سایر اقشار انجام می‌گیرد و مددجویان با انتخاب پزشک خانواده، توسط کمیته امداد به دفاتر پیشخوان دولت معرفی‌شده و دفترچه‌های بیمه سلامت را دریافت می‌کنند.
وی با اشاره به اینکه در حال حاضر 1900 کودک زیر پنج سال دارای سوءتغذیه در گیلان شناسایی ‌شده‌اند افزود: برای رفع سوءتغذیه این کودکان 760 میلیون تومان در قالب تهیه سبد غذایی هزینه شده است که بر اساس مصرف روزانه دو هزار کالری تعیین‌شده و به‌طور متوسط ماهیانه برای هر کودک 100 هزار تومان در قالب سبد غذایی پرداخت می‌شود.
فلاحتی حمایت از مادران باردار و شیرده تحت حمایت یکی دیگر از اقدامات این نهاد در چهارماهه سال جاری بوده است کفت: 16 نفر از مادران باردار و شیرده تحت حمایت سبد غذایی به ارزش 6 میلیون و 400 هزار تومان دریافت کرده‌اند که بر اساس انرژی دو هزار کالری در روز تهیه و اهداء این سبد غذایی تا دو سال بعد از زایمان نیز ادامه دارد.
وی با اینکه پرداخت حق بیمه تأمین اجتماعی مددجویان با مشارکت آنان و کمیته امداد برای توانمندسازی آن‌ها، رسیدن به خروجی پایدار و افزایش ضریب نفوذ بیمه‌ها در بین جامعه هدف انجام می‌شود ادامه داد: بیمه‌شدگان می‌توانند از تمامی مزایای بیمه‌های تأمین اجتماعی مانند بازنشستگی، فوت، ازکارافتادگی و درمان استفاده کنند .
فلاحتی با اشاره به اینکه سه هزار و 588 نفر از زنان سرپرست خانوار زیر 55 سال، 571 نفر از مجریان طرح‌های اشتغال و خودکفایی در قالب صاحبان حرف و مشاغل آزاد از بیمه تأمین اجتماعی برخوردار هستند افزود: برای همه مددجویان تحت پوشش بیمه‌ تأمین اجتماعی دو میلیارد و 333 میلیون تومان حق بیمه پرداخت می شود.
معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان گیلان کمک به شاخص‌های بهداشتی در قالب برگزاری کلاس‌های آموزشی باهدف پیشگیری از بیماری را از دیگر خدمات ارائه‌شده به مددجویان در سال جاری عنوان کرد و گفت: برای برگزاری این کلاس‌های آموزشی 63 میلیون و 500 هزار تومان هزینه شده است.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield