پایگاه خبری تحلیلی نسیم گیلان

آخرين مطالب

بهره برداری از 65 پروژه راه و شهرسازی گیلان در هفته دولت اجتماعي

بهره برداری از 65 پروژه راه و شهرسازی گیلان در هفته دولت
  بزرگنمايي:

نسیم گیلان - مدیرکل راه و شهرسازی گیلان گفت: همزمان با هفته دولت 65 پروژه در حوزه راه و شهرسازی گیلان به بهره برداری می رسد.
به گزارش ایسنا-منطقه گیلان، ماکان پدرام با بیان اینکه همزمان با هفته دولت 65 پروژه در حوزه راه و شهرسازی گیلان به بهره برداری می رسد، گفت: بالغ بر577میلیارد و 558میلیون ریال برای اجرای این طرح ها هزینه شده، بهسازی و آسفالت 84.60کیلومتر از راه های روستایی در قالب 41پروژه، اجرای 11 پروه ابنیه فنی احداث 2راه روستایی و بهره‌برداری از 398 واحد مسکن مهر از جمله این طرح‌هاست.
وی با اشاره به افتتاح 398 واحد مسکن مهر در استان گیلان، افزود: این پروژه ها با هزینه ای بالغ بر 283 میلیارد و 500میلیون ریال در هفته دولت سال جاری به بهره برداری می رسد.
مدیرکل راه و شهرسازی گیلان تصریح کرد: جاده‌ها و راه‌های مواصلاتی به‌عنوان شریان‌های حیاتی نقش تعیین‌کننده‌ای در توسعه همه‌جانبه به ویژه توسعه اقتصادی و مراودات تجاری و... دارند و این شریان‌های حیاتی به ‌ویژه در استان گیلان به‌عنوان استانی توریست‌پذیر از اهمیت ویژه‌ای برخوردارند.
وی با اشاره به اهمیت احداث و بهسازی راه‌های روستایی در استان افزود: گیلان به دلیل شرایط طبیعی و جغرافیایی و همچنین تعدد روستاها می طلبد که راههای مناسبی در بخش روستایی داشته، از این رو در هفته دولت بهسازی و آسفالت بیش از 84.60 کیلومتر محور روستایی استان به بهره برداری می رسد این در حالیست که طی سال های اخیر بهسازی و آسفالت راههای روستایی استان رشد قابل ملاحظه ای داشته تا جایی که شاخص آسفالت راههای روستایی استان به 55.5 درصد رسیده است.
پدرام گفت: با اجرای پروژه‌های راه‌های روستایی بیش از 8826 خانوار از راه آسفالته مناسب بهره مند شدند.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield