پایگاه خبری تحلیلی نسیم گیلان

آخرين مطالب

در مقایسه با سال 97؛

افزایش 4 درصدی اهدای خون گیلانیان در تاسوعا و عاشورای حسینی اجتماعي

افزایش 4 درصدی اهدای خون گیلانیان در تاسوعا و عاشورای حسینی
  بزرگنمايي:

نسیم گیلان - رشت- مدیرکل انتقال خون گیلان با اشاره به اهدای خون هزار و 925 واحد از سوی شهروندان گیلانی در تاسوعا و عاشورای حسینی، گفت: در مقایسه با سال گذشته شاهد افزایش 4 درصدی هستیم.

دکتر بابک پاکدل در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه مردم گیلان همزمان با تاسوعا و عاشورای حسینی با حضور در طرح نذر خون، هزار و 925 واحد خون اهدا کردند، افزود: در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته شاهد افزایش 4 درصدی در این زمینه هستیم.
وی با بیان اینکه استان گیلان را یکی از استان‌های پرمصرف فرآورده‌های خونی در کشور است، افزود: بیشترین گروه‌های خونی اهدایی O + بوده است.
مدیرکل انتقال خون گیلان 78 نفر از اهدا کنندگان طی دو روز گذشته از بانوان و هزار و 855 نفر مرد بودند، گفت: اهدای خون برای نجات جان بیماران نیازمند سبب توسعه و ترویج فرهنگ نوع دوستی و ایثار در سطح جامعه می‌شود.
وی در ادامه با اشاره به اینکه فعالیت هشت پایگاه ثابت انتقال خون در شهرهای در رشت، لاهیجان، لنگرود، رودسر، فومن، آستارا، تالش و انزلی، تصریح کرد: چهار پایگاه سیار انتقال خون نیز در کیاشهر، آستانه اشرفیه، لشت نشاء و شفت از این افراد خون گیری کردند.
پاکدل با بیان اینکه طرح نذر خون تا اربعین حسینی ادامه دارد، تأکید کرد: نیکوکاران می توانند با مراجعه به پایگاه‌های ثابت و سیار خون اهدا کنند.
وی با اشاره به اینکه از جمعیت استان گیلان یک میلیون و 500 هزار نفر واجد اهدای خون هستند، گفت: 65 هزار نفر از اهدا کنندگان استان گیلان به صورت مستمر خون اهدا می‌کنند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield