پایگاه خبری تحلیلی نسیم گیلان

آخرين مطالب

کابل‌ها شارژهای عمومی راه ورود هکرها می‌شوند علمي

کابل‌ها شارژهای عمومی راه ورود هکرها می‌شوند
  بزرگنمايي:

نسیم گیلان -
کابل‌ها شارژهای عمومی راه ورود هکرها می‌شوند
١١
٠
افتانا / کارشناسان امنیت سایبری درمورد استفاده از کابل‌های شارژ افراد دیگر و یا شارژرهای موجود در اماکن عمومی هشدار دادند.
کارشناسان درمورد شیوه جدید هکرها برای سرقت اطلاعات شخصی هشدار دادند. این کار از طریق کابل‌های شارژ تلفن انجام‌می‌شود.
پیتر پار (Peter Parr)، یکی از اعضای شرکت فارگو (Fargo)، گفت : «من دیگر از کابل فردی دیگر استفاده نخواهم‌کرد. تلفن من از طریق نرم‌افزار هک شد.»
پار به عنوان یکی از قربانیان این نوع هک درمورد سرقت اطلاعات شخصی بسیار محتاط شده و به همین دلیل از کابل‌های شارژ دیگران استفاده‌نمی‌کند.
وی اظهار داشت: سخت‌افزار روی کابل‌های شارژ نصب می‌شود و درنتیجه هکرها به تلفن افراد دسترسی پیدا می‌کنند.
برخی کارشناسان امنیت سایبری از افراد می‌خواهند تا از کابل‌های شارژ خود مانند رمزهای عبورشان محافظت کنند، زیرا هکرهای سایبری از نحوه اجرای بدافزار در کابل‌های شارژ به خوبی اطلاع دارند. مهاجمان با هک تلفن یا دستگاه‌های دیگر مانند کامپیوترها به داده‌های شخصی دسترسی می‌یابند.
محققان فناوری معتقدند که از این شیوه بیشتر در مکان‌های شلوغ یا دارای پایگاه‌های شارژ یو‌اس‌بی مانند فرودگاه‌ها استفاده‌می‌شود.
جاراد الیس (Jarrad Ellis)، یکی از اهالی اوهایو که اکنون در فارگو حضور دارد، گفت که تاحد ممکن از کابل‌های شارژ خودش استفاده می‌کند.
پار نیز در این خصوص توضیح داد: من به هیچ‌کس استفاده از کابل شارژ عمومی را توصیه نمی‌کنم. در حال حاضر، کابل‌های شارژ بسیار ارزان هستند و به همین دلیل کارشناسان فناوری تأکید دارند که افراد کابل‌های خودشان را به‌کار گیرند.
محققان امنیت سایبری هشدار دادند که در هتل‌ها نیز کشوهای کابل شارژ وجود دارند، اما در این مورد نیز همانند دیگر مکان‎‌های شلوغ، افراد نباید از این کابل‌ها استفاده کنند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield