پایگاه خبری تحلیلی نسیم گیلان

آخرين مطالب

«تتکا»حمایت کسب و کارهای روستایی در گیلان مقالات

«تتکا»حمایت کسب و کارهای روستایی در گیلان
  بزرگنمايي:

گیلان آنلاین - اولین رویداد تسهیل‌گری و کارآفرینی روستایی «تتکا» جهت حمایت و راه اندازی کسب و کارهای نوپای روستایی در گیلان برگزار می شود.
  مرکز تسهیل‌گری توانمندسازی و کارآفرینی روستایی «تتکا» با محوریت آموزش، پژوهش، پرورش، مشاوره و ترویج در حوزه های توانمندسازی، تسهیل گری، کارآفرینی، فناوری، تجاری سازی، بهبود و ساماندهی کسب و کارهای روستایی و با هدف ایجاد اشتغال پایدار با تمرکز بر منابع انسانی (نوجوانان و جوانان) در روستا و ارتقاء سطح مهارت و توانایی آنان با حمایت معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری و دفتر امور روستاها و شوراهای استانداری گیلان تشکیل شده است.
این مرکز با بهره گیری از تمامی ظرفیت ها، منابع و پتانسیل های موجود در روستا که شامل روستاییان، بانوان، صاحبان کسب و کار، کارآفرینان، شرکت ها و تعاونی ها و دهیاران است. می تواند زمینه پیوند کسب و کارهای روستایی را با بازارهای استانی، منطقه ای و ملی مهیا سازد.
دکتر مسعود ویسمه، دبیر برگزاری رویداد «تتکا» اظهار کرد: رویدادهای شناخت با هدف جذب و تبدیل ایده ها به کسب و کار و همچنین حل معضلات و چالش ها در حوزه کسب و کارهای نوپای روستایی برگزار می‌شود. طراحی هدفمند کسب و کار روستاییان، زمینه سازی برای راه اندازی مشاغل خانگی، آموزش کارآفرینی و آماده سازی محیط اجتماعی و اقتصادی روستاها برای جذب نیروی انسانی جوان، متخصص و ماهر می تواند به عنوان راه کار اصلی در توسعه پایدار جوامع روستایی قلمداد گردد.
وی با بیان اینکه مشکلات و پیچ و خمهای حرفه ای، مرکز «تتکا» را بر آن داشت تا بر اساس برنامه جامع تدوین شده، سلسله رویدادهایی را در حیطه کسب و کارهای حوزه روستایی برگزار کند، افزود: در این راستا اولین رویداد جامع با تعیین محورهای 12گانه تدوین و در مرحله اجرا است.
وی درخصوص دستاوردهای این رویداد گفت: در این برنامه شركت كنندگان پرانگیزه شامل فعالان حوزه های مختلف، متخصصین،محصلین مرتبط با موضوع، مراکز تولیدی، برنامه نویسان، مدیران تجاری، عاشقان استارتاپ، بازاریابها و طراحان گرافیک و ... گرد هم می‌آیند تا طی 3 روز ایده هایشان را مطرح كنند، گروه تشكیل بدهند و هر گروه ایده هایی را اجرا كرده یا به دنبال راه حل اجرایی برای چالش های موجود باشند.
دبیر برگزاری رویداد «تتکا» ادامه داد:به طور مشخص آموزش عملی به افراد، ایجاد ارتباط میان افراد متخصص، تبدیل ایده به کسب و کار،حل چالش ها و معضلات،حمایت در تجاری سازی و پیاده سازی عملی طرحها از دستاوردهای این رویداد خواهد بود .
وی یادآور شد:این رویداد بهترین فرصت برای تمامی تیم های فعال، دانشجویان، مهندسان و متخصصین و سایر علاقه مندان به عرصه کسب و کارهای حوزه روستایی بوده که دور یکدیگر گرد آمده و توانایی های خود را به عرصه ظهور برسانند. به طور قطع این رویداد می تواند شناسایی مناسبی از تیم ها و قابلیت های آنان باشد و پس از بررسی و داوری های لازمه، ایده های برگزیده مورد حمایت قرار می گیرند.
دبیر برگزاری رویداد «تتکا» خاطرنشان کرد:این رویداد از تاریخ 15 الی 17 آذر ماه 1396 با مشارکت معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور و حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دفتر امور روستاها و شوراهای استانداری گیلان و سازمان همیاری شهرداری های استان گیلان در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی استان گیلان برگزار خواهد شد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield