پایگاه خبری تحلیلی نسیم گیلان

آخرين مطالب

استاندار گیلان:

گیلان ظرفیت های خوبی در برند سازی برخی اقلام و کالاها دارد اقتصادي

گیلان ظرفیت های خوبی در برند سازی برخی اقلام و کالاها دارد
  بزرگنمايي:

نسیم گیلان - ایسنا/گیلان استاندار گیلان با بیان اینکه گیلان ظرفیت های خوبی در برند سازی برخی اقلام و کالاها دارد، افزود: یکی از مولفه های اثرگذار در مقوله برندسازی، توانمندکردن تولید و توسعه اشتغال پایدار است.

ارسلان زارع امروز در دیدار معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: یافتن رابطه ای میان علم، فناوری و صنعت زمینه ساز توسعه پایدار کشور است.
وی به نقش توسعه حوزه‌های صنعتی در دیگر بخش های توسعه از جمله توسعه فرهنگی و اجتماعی اشاره و بیان کرد: اهمیت ارتباط میان صنعت، دانشگاه و بهره مندی از دانش و فنآوری از مهمترین ارکان توسعه صنعتی و در نتیجه توسعه اقتصادی است.
استاندار گیلان خاطرنشان کرد: هرچه رابطه میان علم، دانش و مراکز علمی تقویت شود؛ به یقین در مسیر تحقق راهبردهای اساسی توسعه گام برداشته ایم.
زارع با بیان اینکه امروز بسیاری از کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه به ارتباط سه مولفه علم، دانش و فناوری پی برده و به آن توجه دارند، گفت: در دولت تدبیر و امید نیز توجه ویژه ای به این امر صورت گرفته و اقدامات خوبی در این مسیر به انجام رسیده است.
نماینده عالی دولت در گیلان بر لزوم برنامه ریزی در جهت زمینه سازی بروز خلاقیت، نوآوری و توانمندسازی بخش خصوصی و افزایش فضای رقابتی در این حوزه تاکید و اضافه کرد: علاوه بر این، وجود امنیت سرمایه‌گذاری در محیط کسب و کار به منظور ایجاد ارزش افزوده در بخش‌های مختلف از جایگاه ویژه ای برخوردار است.
استاندار گیلان تخصیص منابع ویژه از محل صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته در بخش تحقیق و توسعه (R&D) و نوسازی تجهیزات کارخانه‌ها و صنایع دانش بنیان استان را مورد تاکید قرار داد و افزود: تخصیص سهمیه ویژه جهت جذب سرباز در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا در صنایع تولیدی استان برای گذراندن دوره خدمت سربازی نیز از اقدامات مهم و موثر در توسعه علمی مراکز صنعتی است.
وی همچنین افزایش دوره تنفس بازپرداخت تسهیلات صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته از شش ماه به یک سال متناسب با نوع طرح و زمان بهره برداری و نیز افزایش زمان باز پرداخت تسهیلات از یک تا سه سال، به پنج سال برای صنایع استان را مورد تاکید قرار داد.
زارع در ادامه به استقبال مراکز صنعتی و تولیدی استان برای حضور در نشست ها، کمیته ها و ستادهای تخصصی صنعت استان برای توسعه علمی اشاره کرد و گفت: صاحبان صنایع در گیلان به مقوله توانمندسازی و آموزش های تخصصی به عنوان یک ضرورت، اعتقادی راسخ دارند.
استاندار گیلان رونمایی از اجرای طرح تاپ (طرح توانمندسازی تولید و توسعه اشتغال پایدار) را در توسعه صنعت بسیار موثر و کارآمد ارزیابی کرد و افزود: اجرای این طرح باید با جدیت دنبال شود.
نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه گیلان ظرفیت های خوبی در برند سازی برخی اقلام و کالاها دارد، افزود: یکی از مولفه های اثرگذار در مقوله برندسازی، توانمندکردن تولید و توسعه اشتغال پایدار است.
زارع استفاده از بسته های تشویقی در جهت رونق تولید و توسعه صنعت را اثرگذار دانست و افزود: امکان بهره‌برداری از تسهیلات حمایتی پس از تصویب پروژه های تحقیقاتی و کاربردی به منظور افزایش کیفیت، کاهش وابستگی‌ها و قیمت در بازار، از مطالبات فعالان این بخش است.
وی فراهم سازی بستر مشارکت و همکاری بیشتر صنعت و دانشگاه را امری مهم خواند و خاطرنشان کرد: برگزاری دوره های آموزشی تخصصی کوتاه مدت و بلندمدت در جهت توانمندسازی اصناف نیز از جمله اقداماتی است که افزایش بهره وری در صنعت را به دنبال دارد.
زارع همچنین تخصیص منابع مالی و سرمایه ویژه برای اعزام استادان دانشگاه‌ها و مدیران واحدهای صنعتی با هدف توانمندسازی کارخانجات تولیدی را در ارتقاء توان علمی و عملی واحدها موثر دانست.
معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صمت نیز در این دیدار با تشریح اهداف اجرای طرح ملی تاپ (توانمندسازی تولید و توسعه اشتغال پایدار) گفت: اجرای این طرح نیاز اساسی کشور بوده که موجب شکوفایی صنعت در کشور می شود.
بیات قبادیان با بیان اینکه لازمه حیات و پویایی دو بخش دانشگاه و صنعت در گرو ارتباط سازنده بین آنهاست، خاطرنشان کرد: خوشبختانه تا امروز بیش از 8000 واحد صنعتی با ورود به سامانه، در این طرح ثبت نام کرده اند تا نیازهای خود را با شیوه فناورانه مرتفع کنند.
وی خواستار توجه صاحبان صنایع به اجرای طرح تاپ شد و گفت: با اجرای طرح ملی توانمندسازی تولید و توسعه اشتغال پایدار که در آن تمامی وزارتخانه ها نیاز خود را برای حل مشکلات به صورت علمی اعلام می کنند، می توان شاهد ارتقاء توان صنعتی کشور بود.
به گزارش ایسنا، طرح توانمندسازی تولید و توسعه اشتغال پایدار (تاپ) با محوریت معاونت آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت و با همکاری وزارت علوم، تحقیقات و ستاد کل نیروهای مسلح اجرا می شود؛ هدف این طرح، توسعه دانش بنیان بنگاه ها از طریق بهره مندی از دانشجویان تحصیلات تکمیلی، ارتقاء سطح مهارت فارغ التحصیلان مشمول خدمت سربازی، تقویت ارتباط و تعامل بین صنعت و دانشگاه با هدف کاربردی شدن دانش و یافته های جدید علمی و فناوری اعضاء هیأت علمی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و پژوهشی، ارتقاء توان فنی و مهندسی بنگاه های صنعتی، معدنی و تجاری و ظرفیت سازی اشتغال از طریق خلق ارزش افزوده جدید و تأمین اشتغال زایشی و پایدار است.
سامانه طرح تاپ از طریق دو دامنه www.iranetop.ir و top.mimt.gov.ir در دسترس عموم قرار دارد.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

کرونا بازار آستارا را کساد کرد

مشخص شدن محدوده تالاب انزلی تا قبل از پایان امسال

مشخص شدن محدوده تالاب انزلی تا قبل از پایان سال جاری

تالاب انزلی در محاصره سنبل آبی است

توسعه گیلان در گرو حفاظت از محیط زیست استان

تالاب انزلی به منابع ملی نیاز دارد

استحصال خاویار از گونه های سریع الرشد و زودبازده

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 98/12/07

کرونا مصرف آب را در گیلان افزایش داد

سهمیه بنزین نوروزی مشخص شد

کرونا مصرف آب در گیلان را افزایش داد

قطار اشتغالزایی بنیاد برکت به گیلان رسید

شالیزارهای شرق گیلان در صدر جدول میزان شخم زمستانه

زنجبیل کیلویی 120هزار تومان شد

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 98/12/06

44 واحد و تاسیسات گردشگری در گیلان استاندارد سازی شده اند

20 میلیارد تومان تنخواه برای مقابله با کرونا به گیلان اختصاص داده شد

کرونا تردد مرزی را در آستارا کاهش داد

شخم زمستانه در 60درصد شالیزارهای صومعه سرا انجام شد

سد شهر بیجار سر ریز شد

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 98/12/05

افزایش میزان تولید ماسک و عرضه به بازار در گیلان

ساخت و ساز غیرمجاز در روستاها، خط قرمز استانداری گیلان

کرونا بازار رشت را تعطیل نکرد

تصمیم دولت در خصوص سهمیه بنزین نوروز

راه اندازی ترمینال تمام فصول برای کالاهای وارداتی در بندر انزلی

فعالیت130 واحد تولیدی در منطقه آزاد انزلی

ایران از لیست کشورهای عضو FATF خارج شد

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 98/12/04

چه کسانی سود سهام عدالت 205 هزار تومانی می‌ گیرند؟

برگزاری نمایشگاه توانمندی های روستاییان گیلان در رشت

9.6 میلیون قطعه جوجه ریزی برای تأمین بازار شب عید در گیلان

خط جدید تولید ماسک در گیلان راه اندازی می‌شود

قیمت خودروهای وارداتی 98/12/03

قیمت خودروهای داخلی 98/12/03

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 98/12/03

افزایش تولید اقلام بهداشتی برای پیشگیری از کرونا در گیلان

واکنش بانک مرکزی به اقدام FATF: مشکلی نیست!

ایران رسما در لیست سیاه FATF قرار گرفت

خداحافظی با صفر‌های پول ملی تا 2 سال دیگر

نحوه افزایش کرایه حمل و نقل عمومی در سال 99

همسان سازی حقوق بازنشستگان در سال 99

فرصت پیوستن ایران به FATF تمدید نمی‌ شود

عرضه 20 هزار تُن گوشت و مرغ به بازار شب عید

چند نفر از متقاضیان شرایط دریافت تسهیلات مسکن ملی را دارند؟

ماجرای فرار بزرگ متهم 6میلیارد یورویی از کشور چیست؟

فرماندار: ترمیم زیرساخت های برق ، آب و راه شهرستان لاهیجان ضروری است

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 98/11/30

تقویت تعاملات تجاری با بندر اکتائو در دستور کار قرار دارد

با 200 تا 300 میلیون چه خودرویی می‌ توان خرید؟