پایگاه خبری تحلیلی نسیم گیلان

آخرين مطالب

/ برروزرسانی شد/‌

برق 3000 مشترک قطع است​​​​​​/ 80 درصد راه های روستایی گیلان باز شد اجتماعي

برق 3000 مشترک قطع است​​​​​​/ 80 درصد راه های روستایی گیلان باز شد
  بزرگنمايي:

نسیم گیلان - ایسنا/گیلان با گذشت پنج روز از بارش شدید برف در استان گیلان امدادرسانی و کمک به مردم این استان همچنان ادامه دارد ‌لاهیجان، صومعه سرا، رودبار، آستانه، فومن، رودسر، لنگرود از شهرستانهایی هستند که بیشترین تاثیر را از برف سنگین گرفته‌اند و زندگی مردم با مشکلاتی زیادی روبرو شده است.

8 روستای کوهستانی لنگرود درگیر برف هستند
فرماندار لنگرود گفت: هشت روستای کوهستانی لنگرود درگیر برف هستند تلاش برای بازگشایی ادامه دارد.
سیروس شفقی در گفت وگو با ایسنا با بیان اینکه از 200روستای شهرستان لنگرود هشت روستا درگیر برف هستند اظهار کرد: تلاس اکیپ های راهداری برای بازگشایی این روستاها همچنان ادامه دارد.
وی خاطرنشان کرد: آب همه روستاهای شهرستان لنگرود وصل است آب شهری با افت فشار و تزریق آن از طریق آب سد سنگر در حال برطرف شدن است.
فرماندار لنگرود ادامه داد: 85 درصد منطقه چاف لنگرود برقدار و مابقی تا ساعاتی دیگر وصل می شود.
شفقی اظهار کرد: علت قطع برق برخی از مناطق پاره گی سیم در نقاط مختلف شهر چاف است که اکیپ های نیروی برق در تلاش هستند منطقه را برقدار کنند.
وی با بیان اینکه دو روستا در بخش مرکزی لنگرود قطع است خاطرنشان کرد: 95 درصد روستاهای بخش شهرستان لنگرود برقدار هستند.
فرماندار لنگرود از صبر مردم شهرستان لنگرود که با خادمان خود همکاری دلسوزانه داشته اند تشکر و قدردانی کرد.
هزینه کرد 18 هزار میلیاردی دولت برای سیل امسال
معاون رئیس جمهور با بیان اینکه دولت با وجود محدودیت های اعتباری برای جبران خسارت مردم کوتاهی نمی کند، افزود: طی 11 ماه گذشته از ابتدای سال تاکنون 18 هزار میلیارد تومان برای سیل هزینه کرده ایم.
محمدباقر نوبخت امشب در گفت وگوی ویژه خبری شبکه باران، به ارائه آخرین گزارش از وضعیت بارش برف در گیلان پرداخت و اظهار کرد: در وهله نخست موظف بودیم خسارات وارده در بخش های راه و برق و آب را سریعا جبران کنیم.
وی با بیان اینکه از یک میلون و 467 هزار مشترک برق در گیلان 250 هزار مشترک دچار خاموشی شدند، تصریح کرد: قطع برق به خاطر پارگی سیم ها و کابل هایی بود که برق را از نیروگاه به مشترکین می رساند.
معاون رئیس جمهور رساندن برق به مردم را منوط به رفع خسارت وارد شده به تجهیزات و ملزومات شرکت برق منطقه ای و شرکت توزیع برق استان دانست و افزود: قطعی آب استان نیز ناشی از قطعی برق بود، زیرا گیلان مشکل آب ندارد و برای پمپاژ آب به داخل مخازن و توزیع آن نیازمند برق هستیم.
رئیس سازمان برنامه و بودجه از تخصیص 20 میلیارد تومان اعتبار به شرکت توانیر جهت رفع خسارت گیلان به دنبال بارش برف خبر داد و خاطرنشان کرد: از نظر منابع مشکل نداریم و هر کجا نیاز باشد اعتبار را تامین خواهیم کرد.
وی با اشاره به پرداخت تن خواه 30 میلیارد تومانی به گیلان، یادآور شد: در کنار همه این اعتبارات نیازمند نوسازی شبکه های برق هستیم، زیرا 30 سال از عمر شبکه های ما به ویژه در روستاها می گذرد و اکنون نیازمند نوسازی است.
نوبخت با بیان اینکه طی سه روز گذشته از ظرفیت نیروی انسانی متخصص وزارت راه و شهرسازی و وزارت نیرو در استان های همجوار استفاده کردیم، گفت: تلاش ما این بود کلیه مسیرها هرچه سریع تر بازگشایی شود و مردم از آب و برق استفاده کنند.
وی با بیان اینکه دولت با وجود محدودیت های اعتباری برای جبران خسارت مردم کوتاهی نمی کند، افزود: طی 11 ماه گذشته از ابتدای سال تاکنون 18 هزار میلیارد تومان برای سیل هزینه کرده ایم لذا نهایت صرفه جویی در سایر بخش ها صورت گرفته تا مشکلات مردم حل شود و مردم نگران پرداخت اعتبارات و خسارات نباشند.
معاون رئیس جمهور با اشاره به بازدید هوایی خود از سرتاسر استان، خاطرنشان کرد: در جلسه ستاد مدیریت بحران استان بنیاد مسکن را موظف به برآورد خسارت وارده به مردم کردیم.
نوبخت سازمان برنامه و بودجه را تنها دستگاهی دانست که ارزیابی مدیریت را بر عهده دارد و اظهار کرد: برف 98 اولین برف سنگین گیلان گیلان نیست و برف سال های 42، 48، 50، 83، 86 و 92 در خاطرات مانده است، اما همه این برف ها عمدتا منطقه ای بود. این در حالی است که برف 98 به وسعت 14 هزارکیلومترمربع بارید و از شدت بیشتری برخوردار بود لذا در شرایط برف شدید و گسترده نیازمند تقویت ماشین آلات راهداری هستیم.
وی برف 98 را 27 برابر استاندارد دانست و یادآور شد: برف امسال غیرمترقبه و سنگین بود، زیرا تجهیزات راهداری ما در شرایط عادی مناسب و جوابگو است.
رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه برف سنگین 14 پست برق استان را از مدار خارج کرد، گفت: استان خوزستان نیز به دنبال پدیده ریزگرد دچار قطعی گسترده می شد که تمهیدات لازم اندیشیده شد و اکنون استان گیلان نیازمند تمهیدات است.
نوبخت از کمک 350 میلیارد تومانی به جمعیت هلال احمر خبر داد و اضافه کرد: تنها 50 میلیارد تومان ویژه نوسازی قطعات بالگردها بوده است تا در صورت لزوم مورد استفاده قرار گیرد.
وی با بیان اینکه در حال حاضر کلیه راه های اصلی و فرعی استان باز است و راه های روستایی تا فردا کاملا رفع انسداد می شود، تصریح کرد: در حال حاضر برق 3000 مشترک قطع است که تا صبح برقرار خواهد شد.
تعطیلی برخی از مدارس گیلان


نسیم گیلان


روابط عمومی آموزش و پرورش گیلان از باز بودن برخی از مدارس و مراکز آموزشی استان برای فردا (شنبه) خبر داد.
روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلاندر اطلاعیه ای اعلام کرد: با توجه به پیش بینی هواشناسی مبنی بر تداوم سرمای هوا و یخ بستن راه ها و جاده ها، وضعیت مدارس استان گیلان برای روز شنبه 26 بهمن ماه تعطیل اعلام شده است...
در این اطلاعیه آمده است:
شهر رشت و سنگر مقطع پیش دبستانی و دبستان (شیفت صبح) همچینین کلیه مدارس جاده لاکان ، جاده جیرده و آقا سید شریف
آستانه اشرفیه و لاهیجان، مقطع پیش دبستانی و دبستان همچنین متوسطه اول و متوسطه دوم با یک ساعت تأخیر آغاز می شود. همچنین همه مدارس روستایی این دو شهر فردا تعطیل است.
سیاهکل: مقطع پیش دبستانی و دبستان، کلیه مدارس روستایی
رودسر،کلاچای، رحیم آباذ، رودبنه، شفت، املش، دیلمان، اطاقور، کومله و عمارلو کلیه مقاطع تحصیلی تعطیل اعلام می شوند.
مدیران و عوامل اجرایی مدارس موظفند ضمن حضور در واحدهای آموزشی و هماهنگی لازم با انجمن های اولیا و مربیان، نسبت به برف روبی سقف و پاکسازی حیاط مدارس اقدام کنند.
انتقال 165 مادر باردار از ارتفاعات به مناطق پایین دست گیلان


نسیم گیلان


‌معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، از انتقال 165 مادر باردار، در بارش برف اخیر از ارتفاعات به مناطق امن و پایین دست استان، خبر داد.
فردین مهرابیان در گفت وگو با ایسنا اظهار کرد: طی یک هفته گذشته تعداد 165 مادر باردار پر خطر ساکن در ارتفاعات و مناطق صعب العبور و مناطقی که راه ارتباطی آنها به علت بارش برف قطع شده است به مناطق امن و قابل دسترس منتقل شدند.
وی با بیان اینکه 23 تن از مادران باردار نیز در طی این مدت زایمان کرده اند، افزود: با احتساب دو زایمان دو قلو، 25 نوزاد متولد شده اند.
معاون بهداشتی دانشگاه ادامه داد: در طی این مدت 16 مرکز خدمات جامع سلامت شبانه روزی و 17 مرکز با بیتوته مجموعا به 2700 نفر خدمات پزشکی ارائه داده اند.
مهرابیان با اشاره به اینکه طی این چند روز تعداد 887 مورد بازدید از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی توسط کارکنان حوزه های بهداشت محیط شهرستان ها انجام شده، گفت: در این بازدیدهای انجام شده 306 کیلو مواد غذایی غیرقابل مصرف معدوم شد.
وی در پایان توجه مردم به توصیه های بهداشتی صادره از سوی مراکز بهداشتی و درمانی استان را خواستار شد.
آب 88 روستا امشب وصل می شود


نسیم گیلان


مدیرعامل شرکت آبفار گیلان گفت: آب 88 روستای استان تا امشب وصل می شود.
محب علی رنج ور در گفت وگو با ایسنا گفت: آب شرب 51 هزار مشترک 320 روستای گیلان که بر اثر بارش سنگین برف قطع شده بود طی سه روز گذشته وصل شده است.
وی افزود: بارش برف که از صبح دوشنبه در گیلان آغاز و تا عصر سه شنبه ادامه داشت موجب قطعی برق تعداد زیادی از روستاها شد که به تبع آن ایستگاه های پمپاژ آب این روستاها نیز دچار مشکل شد.
رنج ور با اشاره به بارش یک تا یک و نیم متری برف در جلگه و کوهستان گیلان افزود: قطعی برق ایستگاه های پمپاژ موجب قطع و افت فشار آب شرب 64 هزار مشترک در 408 روستای جلگه ای و کوهستانی گیلان شد.
وی با اشاره به فعالیت شبانه روزی بیش از یکصد نفر در قالب 32 اکیپ اتفاقات شرکت آبفار گیلان و همچنین اکیپ های اعزامی از شرکت آبفار استان های تهران و مازندران جهت وصل شدن آب شرب روستاهای درگیر برف گفت: در سه روز گذشته آب آشامیدنی 51 هزار مشترک 320 روستا وصل شده و اکنون آب شرب 88 روستا با 13 هزار مشترک قطع است که پیش بینی شده تا امشب آب شرب این روستاها نیز وصل شود.
وی با تاکید بر اینکه رفع مشکل قطعی آب شرب روستاهای نواحی کوهستانی گیلان با توجه به صعب العبور بودن مسیر و بارش سنگین برف دشوار است، افزود: از همه ی روستاییان که در این چند روز با قطعی آب شرب مواجه بودند پوزش می طلبم.
وی با اشاره به ارسال دیزل ژنراتور از استان های تهران، قزوین، قم، البرز و زنجان جهت تامین برق ایستگاه های پمپاژ آب روستاهای درگیر برف، گفت: از روز سه شنبه تاکنون 30 هزار بطری آب معدنی 1.5 لیتری و پنج هزار عدد آب بسته بندی در این روستاها توزیع شده است.
راه 5 روستای لاهیجان مسدود است


نسیم گیلان


‌فرماندار لاهیجان از مسدود بودن راه چهار روستا در مناطق صعب العبور بخش مرکزی خبر داد و اضافه کرد:‌ یک روستا در بخش رودبنه نیز دچار انسداد راه شده و راهداران در حال پاکسازی مسیر هستند.
سیداسماعیل میرغضنفری در گفت وگو با ایسنا، بحران شهرستان را همچنان بحران برق دانست؛ نه برف و اظهار کرد:‌ متاسفانه قطع برق از همان ساعات اولیه بارش برف همه اقدامات ما را تحت الشعاع قرار داد.
وی با بیان اینکه در حال حاضر کلیه راه های اصلی و فرعی شهرهای لاهیجان و رودبنه باز است، افزود: تردد بین شهری در لاهیجان جریان دارد و عبور و مرور برقرار است.
فرماندار لاهیجان از مسدود بودن راه چهار روستا در مناطق صعب العبور بخش مرکزی خبر داد و اضافه کرد:‌ یک روستا در بخش رودبنه نیز دچار انسداد راه شده و راهداران در حال پاکسازی مسیر هستند.
میرغضنفری با بیان اینکه مشترکین آب شهری و روستایی با افت فشار مواجه هستند؛ نه قطع آب، ادامه داد: افت فشار به واسطه قطع برق اتفاف افتاده و همشهریان را دچار مشکلات کرده است.
وی از برق دار شدن 95 درصدی شبکه های توزیع بخش مرکزی خبر داد و خاطرنشان کرد:‌ پنج درصد باقی مانده به دلیل شکستن تیر برق بوده که تا عصر امروز برطرف می شود.
فرماندار لاهیجان متذکر شد:‌ در بخش رودبنه نیز 60 درصد مشترکین برق دارند و 40 درصد باقی مانده تا ظهر فردا برق دار خواهند شد.
بازگشایی 80 درصدی راه های روستایی گیلان/ انسداد مجدد اسالم - خلخال
‌مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان از بازگشایی بیش از 80 درصدی راه های روستایی خبر داد و گفت: تا پایان امروز به 90 درصد خواهد رسید.
محمدرضا نازک کار در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه به دنبال بارش برف سنگین راه 588 روستا دچار انسداد شده بود، اظهار کرد:‌ در حال حاضر بیش از 80 درصد راه های روستایی گیلان بازگشایی شده است.
وی با بیان اینکه تا پایان امروز روند بازگشایی راه ها را به 90 درصد خواهیم رساند، تصریح کرد:‌ تا فردا شب تردد در کلیه راه های روستایی عادی خواهد شد.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان با بیان اینکه 320 دستگاه انواع ماشین آلات سنگین و نیمه سنگین در قالب اکیپ های 53گانه استان در کلیه محورهای استان مستقر هستند، اضافه کرد:‌ 33 دستگاه از پیمانکاران بخش خصوصی راهداری گیلان و 70 دستگاه از استان های همجوار کمک گرفتیم.
نازک کار از تمهید شش هزار تن ماسه و سه هزار تن نمک جهت جلوگیری از یخ زدگی راه ها خبر داد و عنوان کرد:‌ خسارت وارد شده به ابنیه فنی راه هنوز برآورد نشده است.
وی با بیان اینکه کلیه محورهای ورودی گیلان به جز محور پونل – خلخال باز است، خاطرنشان کرد: محور اسالم – خلخال نیز که به واسطه کولاک بسته مسدود بود روز گذشته بازگشایی شد، اما شرایط آب و هوایی موجب انسداد مجدد این محور شده و راهداران در حال انجام عملیات راهداری هستند.
کمتر از 2 درصد مشترکان گیلان با قطعی برق مواجه هستند


نسیم گیلان


‌سخنگوی صنعت برق با اشاره به اینکه تمامی پست‌های انتقال، فوق توزیع و شبکه های اصلی گیلان برق دار شده است، گفت: در حال حاضر کمتر از 2 درصد از مشترکان استان با قطعی برق مواجه بوده و 90 درصد خاموشی‌ها برطرف شده است.
مصطفی رجبی مشهدی با بیان اینکه 350 تیم عملیاتی در حال رفع مشکلات رخ داده هستند، اظهار کرد: در حال حاضر کمتر از دو درصد از مشترکان استان با قطعی برق مواجه بوده و 90 درصد خاموشی‌ها برطرف شده است.
به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو، سخنگوی صنعت برق با اشاره به اینکه تمامی شهرستان‌های استان گیلان از برق برخوردار هستند، ادامه داد: در هیچ محلی خاموشی مطلق نداریم و تا پایان امشب بخش عمده‌ای از مشکلات باقی مانده برطرف خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه 100 تیم عملیاتی جدید به 250 اکیپ مشغول در استان اضافه شده است، گفت: در حال حاضر مشکل اصلی در مناطق دارای قطعی برق، عدم دسترسی به مسیرهای کوهستانی و روستایی است.
سخنگوی صنعت برق ادامه داد: در معابر برخی از محلات شهری نیز به دلیل تخلیه برف روی پشت بام به کوچه‌ها امکان ورود ماشین آلات و جراثقال‌های ادارات برق به داخل معابر وجود ندارد و همین امر موجب کندی عملیات برق رسانی در این نقاط شده است.
مصطفی رجبی مشهدی بر لزوم رعایت مسائل ایمنی از سوی مشترکان تاکید کرد و گفت: در برخی از مناطق به دلیل بارش سنگین برف بر روی خطوط شبکه ضعیف شاهد پارگی سیم‌های برق هستیم؛ خوشبختانه تاکنون شاهد بروز حادثه‌ای برای مشترکان نبوده‌ایم و امیدواریم با مراقبت مشترکان در ادامه نیز مشکلی در این ارتباط پیش نیاید.
سخنگوی صنعت برق با تاکید بر اینکه 350 تیم عملیاتی به صورت شبانه روز در حال رفع خاموشی‌های باقی مانده هستند، گفت: امیدواریم ظرف یک تا دو روز آینده با باز شدن مسیرهای روستایی مشکلات رخ داده در این بخش را به حداقل برسانیم.
وی پایداری شبکه‌های برق را امری زمان بر دانست و افزود: با توجه به ادامه موج سرما در استان انتظار می‌رود مشترکان در مصرف برق و گاز صرفه جویی کنند.
همه مدارس استان گیلان فردا باز است


نسیم گیلان


‌روابط عمومی آموزش و پرورش گیلان از باز بودن همه مدارس استان برای فردا (شنبه) خبر داد.
براساس مصوبه ستاد بحران و حوادث پیش بینی نشده استانداری گیلان، فردا شنبه 26 بهمن ماه همه مدارس استان گیلان باز است.
در این اطلاعیه آمده است:
مقتضی است رؤسای ادارات آموزش و پرورش استان گیلان در صورت وجود مشکلات احتمالی (مسدود بودن راه‌های دسترسی به مدارس و یا قطعی برق) ضمن استفاده از ظرفیت ستاد حوادث پیش بینی نشده شهرستان‌ها و همچنین بهره مندی از ظرفیت انجمن‌های اولیا و مربیان، اقدامات لازم را معمول دارند.
گفتنی است به علت بارش سنگین برف در مناطق مختلف گیلان همه مدارس استان در روز چهارشنبه گذشته تعطیل بود.
تمام پست ها و شبکه انتقال و فوق توزیع گیلان برق دار و پایدار است


نسیم گیلان


مدیرعامل برق منطقه ای گیلان گفت: تمام پست ها و شبکه انتقال و فوق توزیع گیلان برق دار و پایدار است.
عظیم بلبل آبادی در گفت وگو با ایسنا ضمن عذرخواهی از همه گیلانیان بابت عدم تأمین انرژی برق در برخی مناطق استان در بارش برف سنگین اخیر، اظهار کرد: با تلاش‌های صورت گرفته تمام پست‌های 63، 132، 230 و 400 کیلوولت (شامل جمعاً 69 دستگاه) برق دار و شبکه انتقال و فوق توزیع استان گیلان پایدار است.
وی از همراهی تمامی ساکنین استان گیلان در این مدت تشکر و قدردانی کرد.
تلاش 8 اکیپ فنی برای برقراری برق مشترکان املش


نسیم گیلان


فرماندار شهرستان املش با بیان اینکه تلاش ها برای برق رسانی به خانوارها با قوت ادامه دارد، گفت: در حال حاضر هشت اکیپ فنی در تلاش برای برقراری برق مشترکان هستند و انتظار داریم تعداد این اکیپ ها افزایش یابد.
محمد رنجبر صبح امروز (جمعه) در گفت وگویی با تشریح وضعیت کنونی شهرستان پس از بارش برف در روزهای اخیر و اقدامات صورت گرفته با اشاره به حضور میدانی اعضای ستاد مدیریت بحران شهرستان قبل، حین و بعد از بارش برف در جهت پیش بینی تمهیدات و خدمات رسانی به مردم، افزود: میزان بارش در املش بیش از پیش بینی ها بود و با تمامی ظرفیت های موجود در شهرستان تلاش شد تا به مردم خدمت رسانی شود.
وی خاطرنشان کرد: راه های مواصلاتی شهرستان املش به جز ییلاقات سمام و کجید بازگشایی شده است.
فرماندار املش با بیان اینکه معابر اصلی و کوچه های شهری نیز به صورت کامل بازگشایی شده و پیاده‌روها نیز در تلاشیم تا پاکسازی شود، گفت: اکثریت مسیرهای روستایی شهرستان باز است و تعداد معدودی که باقیمانده نیز، امروز بازگشایی می شود.
وی با بیان اینکه در گازرسانی مشکلی نداشتیم، اظهار کرد: از تعداد 15 هزار خانوار شهرستان املش، حدود 10 هزار خانوار برقشان وصل است.
رنجبر با اشاره به قطعی برق حدود 30 درصد از خانوارهای شهرستان املش و تلاش هشت اکیپ فنی برای برقراری برق مشترکان گفت: انتظار ما این است تا به منظور تسریع در برقراری برق مشترکان، تعداد این اکیپ ها افزایش پیدا کند.
وی خاطرنشان کرد: عمده مشترکان شهرستان، از آب شرب برخوردار هستند و آن دسته از خانوارهایی که با قطعی آب مواجه هستند؛ با برقراری برق، از نعمت آب آشامیدنی نیز بهره مند می‌شوند.
فرماندار املش با اشاره به اینکه به منظور ارائه خدمت مستمر نانوایی ها به مردم با بهره‌گیری از موتور برق های مساجد و هیأت های مذهبی شهرستان، نانوایی ها فعال هستند، گفت: طی هماهنگی صورت گرفته با یکی از واحدهای بخش خصوصی، اقلام فاسدشدنی موجود در مغازه هایی که با قطعی برق مواجه بودند، به آنجا منتقل شد تا میزان خسارت ها کاهش پیدا کند.
وی با اشاره به سفر امروز معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان به املش برای بررسی آخرین وضعیت این شهرستان و مدیریت شرایط پس از برف، از صبوری مردم شریف شهرستان املش قدردانی کرد و از آنان خواست تا بیش از پیش با خدمتگزاران خود برای بهبود خدمات رسانی همکاری داشته باشند.
پیگیری آخرین وضعیت شهرستان‌های گیلان توسط استاندار
استاندار گیلان بامداد امروز در تماس تلفنی با فرمانداران شهرستان های مختلف، آخرین وضعیت این مناطق و مدیریت شرایط پس از برف را پیگیری کرد.
ارسلان زارع در تماس تلفنی با فرمانداران 16 شهرستان گیلان آخرین وضعیت این مناطق و مدیریت شرایط پس از بارش برف، رفع مشکلات شهروندان و بازگشایی راه ها، معابر اصلی و فرعی را پیگیری کرد.
وی همچنین بر ضرورت اهتمام جدی فرمانداران به خدمات رسانی سریع تر به مردم و برگرداندن شرایط مناطق برف گرفته به وضعیت عادی تاکید کرد.
زارع همچنین بر لزوم برق رسانی هر چه زودتر و حل مشکلات شبکه های ارتباطی در مناطق روستایی و نیز مناطق سخت گذر استان تاکید کرد.
بنا بر گزارش هواشناسی گیلان؛ در ارتفاعات بیش از دو متر و در جلگه افزون بر یک متر برف باریده است.
طبق اعلام وزیر نیرو بارش برف در گیلان از یکشنبه شب تا روز سه‌شنبه 27 برابر میانگین کشور در محدوده زمانی مذکور بوده که 85 درصد خطوط انتقال و شبکه های توزیع برق استان را تحت تأثیر قرار داد.
در حال حاضر تمامی راه های اصلی گیلان باز است و بازگشایی راه های روستایی استان نیز با جدیت در حال انجام است.
امدادرسانی به بیش از 13 هزار نفر در گیلان
مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان از امداد رسانی به 13 هزار و 643 نفر در پی بارش برف در این استان خبر داد و گفت: توزیع اقلام غذایی در 20 روستای صعب العبور انجام شده است.
مهدی ولی پور در گفت وگو با ایسنا اظهار کرد: همزمان با آغاز بارش برف در استان گیلان تا عصر 24 بهمن ماه به 13 هزار و 643 نفر گرفتار برف امدادرسانی شده است.
وی افزود: 719 نفر از نیروی های امدادی و ستادی جمعیت هلال احمر گیلان در قالب 142تیم، طی عملیات های مختلف نسبت به امدادرسانی اقدام کردند.
مدیرعامل هلال احمر گیلان ادامه داد: تیم های واکنش سریع، سپاه قدس و تعدادی از سازمان های مردم نهاد همچون تیم آفرود در کمک رسانی ها با جمعیت همراه بودند، همچنین تاکنون 29 نفر از حادثه دیدگان ناشی از برف به مراکز درمانی انتقال یافتند.


نسیم گیلان


ولی پور با اشاره به اسکان اضطراری تعدادی از مسافرین در پی بارش برف، اظهار کرد: برای 3500 نفر از مسافرین اسکان یافته در مکان های امن همچون مساجد ،باشگاه های ورزشی و راهداری های مسیر جاده ها، اقلام غذایی نظیر، بسته های غذایی 72 ساعته(4645 بسته هر بسته برای 4 نفر)، آب معدنی (6936 بطری)، نان( 29750 قرص)، بیسکویت، کیک و کلوچه (4645 بسته)، خرما ( 1042 کیلو) و کمک های زیستی نظیر پتو (4875 تخته)، نایلون، گالن آب، روغن، موکت، فانوس و چراغ والور از سوی جمعیت هلال احمر استان گیلان توزیع شد.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان با اشاره به لجستیک جمعیت هلال احمر، یادآور شد: جمعیت هلال احمر با 142 دستگاه انواع خودروی امدادی شامل آمبولانس کمک دار، ست نجات، خودروهای کمک دار و خودروهای پشتیبانی همچنان در حال فعالیت و خدمت به مردم و مسافران هستند.


نسیم گیلان


ولی پور به خدمات هوایی جمعیت هلال احمر استان گیلان اشاره کرد و گفت: با مساعد شدن شرایط هوایی 12 سورتی پرواز صورت گرفت که 2 سورتی برای نجات 5 نفر در شهرستا های تالش و رودبار و 10 سورتی جهت توزیع اقلام غذایی در 20 روستای صعب العبور تا عصر روز گذشته انجام شد.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان با اشاره به پاسخگویی شبانه روزی ندای امداد تصریح کرد: تلفن 112(ندای امداد) بصورت شبانه روز، آماده دریافت گزارشات حوادث احتمالی از سوی مردم است.
به گزارش ایسنا، بارش برف که از شامگاه یکشنبه در مناطق مختلف گیلان آغاز شد تا عصر سه شنبه در مناطق مختلف استان به یک تا یک ونیم متر رسید که موجب قطعی آب و برق بسیاری از مناطق روستایی و شهری و مسدود شدن بخش زیادی از جاده های روستایی و نیز آزادراه رشت - قزوین شد.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

تست کرونا نماینده منتخب فوت شده منفی بوده است

نفس اقتصاد گردشگری گیلان تنگ شد

شخم زمستانه در 90 هزار هکتار از اراضی شالیزاری گیلان

مناطق حساس شهر رشت ضدعفونی و گندزدایی شد

منتخب مردم آستانه اشرفیه درگذشت

آتش‌ زدن یک درمانگاه در بندرعباس به‌ خاطر کرونا

منتخب مردم آستانه اشرفیه در مجلس یازدهم درگذشت

وضعیت تعطیلی مدارس در سه روز آینده

موافقت معاون رئیس جمهور با تجهیز بیمارستان های تالش و لنگرود

برخورد با پزشکانی که خودسرانه مطب ها را تعطیل کردند

معطلی چند روزه کامیون‌ها در مرز آستارا

انجام تست تشخیصی کرونا از فردا در گیلان، گندزدایی شهرهای استان از امشب

کنترل مبادی ورودی گیلان با تب سنج

آغاز گندزدایی گیلان از امشب/ مردم در خانه بمانند

گندزدایی و ضد عفونی کردن معابر عمومی گیلان از امشب آغاز می شود

شهرداری تولمشهر 3هزار ماسک توزیع کرد

سنجش تب مسافران ورودی گیلان در گردنه حیران

معاون استاندار: هموطنان به گیلان سفر نکنند

بازی سپیدرود و آرمان گهر زیر سایه وحشت کرونا

مدارس کشور سه روز تعطیل است/ تشدید کنترل رفت و آمدها

مدارس استان گیلان تا دوشنبه تعطیل است

تداوم محدودیت ساعات کاری دستگاه های اجرایی و سازمان ها در گیلان

اختصاص یک هزار و 400 تخت به بیماران کرونایی در گیلان

ضرورت پشتیبانی بیمارستان های رشت/ راه اندازی فوری بیمارستان های تالش و لنگرود

تأخیر در شروع ساعت کاری دستگاه های اجرایی گیلان برای فردا

تغییر ساعت کاری دستگاه های اجرایی گیلان برای فردا تمدید شد

ضرورت راه اندازی فوری دو بیمارستان لنگرود و تالش

پیروزی تیم فوتبال سپیدرود برابر آرمان گهر سیرجان در رشت

افزایش مبتلایان قطعی کرونا به 388 نفر/ تعداد جانباختگان به 34 تن رسید

علت فوت مدیر جهاد کشاورزی رودبار بر اثر کرونا هنوز تأیید نشده است

ضرورت پشتیبانی بیمارستان های رشت و راه اندازی فوری بیمارستان های تالش و لنگرود

فوت مدیر جهاد کشاورزی رودبار بر اثر کرونا هنوز تأیید نشده است

کشف مواد محترقه غیرمجاز در آستارا

طرح ویزیت رایگان در منازل صومعه سرا اجرایی می شود

کرونا، جان دومین پرستار فداکار را هم گرفت

بستری 1260 بیمار مشکوک به کرونا در گیلان

بهبود 7 نفر از 21بیمار بستری بر اثر آنفلوآنزا در صومعه سرا

ورزشگاه سردارجنگل رشت برای مسابقه امروز کامل ضدعفونی شد

استقرار تیم های هلال احمر در مبادی ورودی گیلان برای پیشگیری از کرونا

احتمال نیاز قم به بیمارستان صحرایی

شناسایی 50 مورد مشکوک به کرونا در هرمزگان

آغاز پاکسازی و ضدعفونی کردن نقاط حساس شهر رشت توسط سپاه قدس گیلان

اعلام نیاز به پزشکان عمومی و پرستاران داوطلب در رشت

بیماران نیازمند به خون در گیلان را چشم انتظار نگذاریم

استقرار تیم های هلال احمر در مبادی ورودی گیلان برای پیشگیری از کرونا

تیم های امداد و نجات هلال احمر گیلان در مبادی ورودی مستقر شدند

12 بیمار مشکوک به آنفلوانزا و کرونا در آستارا بهبود یافتند

12 بیمار مبتلا به کرونا در گیلان بهبود یافتند

حضور 150 نیروی لشکر 16 قدس گیلان برای پیشگیری از ویروس کرونا

بستری شدن 1260 بیمار مشکوک به کرونا در گیلان/ 400نفر بهبود یافتند