پایگاه خبری تحلیلی نسیم گیلان

آخرين مطالب

شب های آستارا تماشا دارد مقالات

شب های آستارا تماشا دارد
  بزرگنمايي:

گیلان آنلاین - ستاره های تئاتر و نمایش آستارا هر شب با اجرای نمایش های طنز اجتماعی، صدها نفر از شهروندان و گردشگران را مجذوب هنرنمایی خود می کنند و نقدهای اجتماعی مطرح شده در محتوای این برنامه ها، با استقبال چشم گیر مردم مواجه شده است.
سینما دریای آستارا شب ها جایی برای سوزن انداختن ندارد و عیسی قربان پور مدیر فرهیخته آن که پیشتر دغدغه فروش فیلم و جذب مخاطب را داشت، به خاطر مشغولیت در ساماندهی سالن، هدایت تماشاگران و مدیریت امور وقت سرخاراندن ندارد.
استادانی همچون منصور سفیدگر، نیما رهایی و امیرحسین الهی که به خاطر تجربه و تبحر در هنر تئاتر، آوازه شهرتشان مرزهای استان گیلان را درنوردیده، شاگردان توانمند و فرزندان خلفی تربیت کرده اند و صحنه آرایی و انتخاب بازیگران از نظر فیزیک چهره، تن صدا و نوع نقش آنها نشانگر قدمت تئاتر طنز اجتماعی و مهارت استادان آن در آستاراست.
با گذشت بیش از 10 شب از اجرای تئاتر آپارتمان فرهنگ با نویسندگی، تهیه کنندگی و کارگردانی نیما رهایی در آستارا، بلیط اجراهای بعدی پیش فروش می شود و شبی نیست که حتی یکی از صندلی های سینما دریای این شهرستان، از موج حضور تماشاگران خالی بماند.
اجرای بازیگران تئاتر و نمایش های طنز در آستارا آنقدر جذاب و دلنشین است که شور و حال تماشاگران از لحظه ورود به سالن تا پایان نمایش، ذره ای فروکش نمی کند و هیجان آنها حتی بعد از خاتمه اجراها آنچنان حفظ می شود که گویی تازه وارد سالن شده اند.
نیما رهایی که به بمب خنده آستارا مشهور است، از هیچ ترفند و ظرافتی برای نشاندن گل لبخند بر رخسار تماشاگران دریغ نمی ورزد و به اظهار خودش، تا زمان رهایی از بند تن، در بند خنداندن و خرسند کردن مردم خواهد بود.
چه طالع روشن و بلندی دارد آستارا که به پشتوانه تاریخ و فرهنگ دیرپایش از مردمی هنردوست و هنرپرور برخوردار است و یونس رنجکش فرماندار دوراندیش این شهرستان نیز که به واسطه سوابق مدیریتی و اجرایی در حوزه های فرهنگی و اجتماعی، رنج اصحاب هنر را کشیده؛ با رویی گشاده و آغوشی باز از نقش آفرینان و هنرورزان حمایت می کند و هنرمندان این دیار، قدر می بینند و بر صدر می نشینند.
بازیگران تئاتر در آستارا در شب های تابستان نیز هزاران شهروند و گردشگر داخلی و خارجی را پای اجراهای خود در ساحل خزر میخکوب می کردند و بهتر است مسئولان از این ظرفیت عظیم برای دادن پیام های اخلاقی و معرفتی و ارائه آموزه ها و آموزش های عمومی و تربیتی به مردم، به خوبی استفاده کنند تا هنرمندان، با انگیزه و امید مضاعف پا بر روی صحنه و سن بگذارند و شب های تماشایی آستارا برای همیشه ستاره باران و شهاب افشان بماند.
شهرستان مرزی بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد و 400 هنرمند در هفت انجمن هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آن فعالیت می کنند.نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield