پایگاه خبری تحلیلی نسیم گیلان

آخرين مطالب

استاندار گیلان:

تربیت نسل جوان توسط معلمان لازمه پیشرفت جامعه علمي

تربیت نسل جوان توسط معلمان لازمه پیشرفت جامعه
  بزرگنمايي:

گیلان آنلاین - استاندار گیلان گفت: پیشرفت جامعه با تربیت نسل جوان توسط معلمان رقم می خورد.
به گزارش ایسنا - منطقه گیلان، مصطفی سالاری امروز (چهارشنبه) در مراسم تکریم از مقام معلم در گیلان که در سالن همایش های دهکده ساحلی بندرانزلی برگزار شد، بیان کرد: اگر جامعه ای قرار است پیشرفت کند، با تربیط نسل جوان توسط معلمان رقم می خورد.
وی افزود: خیلی از کارهایمان در نگاه اول کارهایی هستند که در کوتاه مدت ثمر می دهند، مانند کارهای عمرانی و آبادانی که توسط افراد توانمندی که توسط معلمان تربیت می شوند رقم می خورد.
استاندار گیلان اظهار کرد: تلاش معلمان در دراز مدت ثمر می دهد و این کار بسیار ارزشمند تر است.
وی با اشاره به اینکه جوامعی که بر نیروی انسانی توانمند خود تکیه کرده اند به پیشرفت رسیده اند، اظهار کرد: هیچ کشوری با تکیه بر معادن و منابع طبیعی خود به تنهایی نتوانسته پیشرفت کند و کشور های زیادی داریم که بر منابع انسانی خود تکیه کرده اند و موفق شده اند.
سالاری با بیان اینکه اهتمام دولت در حمایت از آموزش و پرورش بر کسی پوشیده نیست، تصریح کرد: این حمایت ها می تواند برای نسل فردای ما راه گشا باشد و با برنامه ریزی مناسب می توانیم تحولات اساسی در حوزه آموزش و پرورش رقم بزنیم.
استاندار گیلان ادامه داد: هیچ کاری را لازم تر از آموزش و پرورش نمی دانم و به هر شکل ممکن برای حمایت از آموزش و پرورش تلاش می کنم.
سالاری خاطر نشان کرد: باید در تصمیم گیری های ملی آموزش و پرورش پیش برویم اما گیلان سعی می کند متفاوت تر از استان های دیگر باشد.
وی با اشاره به اینکه حلال مشکلاتمان تربیت کردن انسان های ماهر و توانمند است، گفت: آموزش بر دیگر برنامه ها و حوزه های کاری ما مقدم است.
استاندار گیلان به برگزاری لیگ های علمی اشاره و بیان کرد: هر عملی که فعالیت های دانش آموزان برجسته می کند برای تقویت جایگاه علمی دانش لازم است.
سالاری خاطر نشان کرد: برگزاری مسابقات مختلف توسط صدا و سیما و ایجاد رقابت بین دانش آموزان شهرستان از جمله کار های موثر در این زمینه است.
وی در پایان با اشاره به اینکه در این دولت تلاش های قابل توجه ای شده است، تاکید کرد: باید زمینه را برای افرادی که شغل معلمی را انتخاب می کنند به گونه ای فراهم کنیم تا بدون هیچ دغدغه ای کار کنند.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield