پایگاه خبری تحلیلی نسیم گیلان

آخرين مطالب

سرپرست معاونت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی گیلان:

برای ارتقاء حوزه سلامت در استان باید تلاش کنیم علمي

برای ارتقاء حوزه سلامت در استان باید تلاش کنیم
  بزرگنمايي:

گیلان آنلاین - سرپرست معاونت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: برای ارتقاء حوزه سلامت در استان و شهرستان باید تلاش کنیم تا همانند ادوار گذشته موفق باشیم .
به گزارش ایسنا – منطقه گیلان، علی داودی امروز در مجمع سالانه سلامت که در فرمانداری انزلی برگزار شد، با تاکید بر اینکه برای ارتقاء حوزه سلامت در استان و شهرستان باید تلاش کنیم تا همانند ادوار گذشته موفق باشیم، اظهار کرد: سال 93 که طرح تحول سلامت توسط دولت اجرا شد خدمات بزرگی در خاورمیانه ارائه شد .
وی با بیان اینکه طرح تحول سلامت هدیه‌ای از سوی رهبری است که در دولت تدبیر و امید به فعلیت رسید، تصریح کرد: خدمات حوزه سلامت رایگان ارائه می شود و بهورزان ما در روستاها اطلاعات کامل روستاییان را دارند و در مراکز شهری منتظریم تا مردم به ما مراجعه کنند .
سرپرست معاونت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی گیلان ادامه داد: در بعضی نقاط مردم به ما مراجعه نمی کنند و برای رفع این مشکل و ارائه خدمت بیشتر به مردم نیازمند حمایت های همه جانبه سازمان های مرتبط هستیم تا مردم خدمات را از مکان های مورد تایید دریافت کنند .
وی با اشاره به اینکه با توسعه فضای مجازی بسیاری از اطلاعات غلط به مردم اطلاع رسانی می شود، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه در این فضا قبلا به اشتباه بیان شده بود که در گیلان سونامی سرطان داریم، نه تنها سونامی وجود ندارد بلکه هفتمین استان کشور در شیوع سرطان هستیم .
داودی با بیان اینکه سالمندان بیشترین جمعیت استان را تشکیل داده اند، گفت: با توجه به اینکه 13.5 درصد از جمعیت استان را سالمندان بالای 60 سال تشکیل می دهند در گیلان بالاترین امید به زندگی وجود دارد .
وی با اشاره به اینکه به دنبال ارتباط نزدیک با مردم در حوزه های سلامت و اجتماعی هستیم، تصریح کرد: به دنبال راه اندازی مجامع و کانون های سلامت در محلات برای تعامل نزدیک با مردم در حوزه سلامت هستیم.
سرپرست معاونت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه موضوعات اجتماعی در کانون‌های سلامت مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت،گفت:خدماتی که از سوی بیمارستان های ما ارائه می شود مناسب است اما با توجه به توسعه ای که در حوزه آموزش صورت گرفته است، عملکردشان راضی کننده نیست.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield