پایگاه خبری تحلیلی نسیم گیلان

آخرين مطالب

آستارا بستر مناسب صادرات دانش بنیان است علمي

آستارا بستر مناسب صادرات دانش بنیان است
  بزرگنمايي:

گیلان آنلاین - آستارا - رئیس پارک علم و فناوری استان گیلان گفت: آستارا به لحاظ موقعیت مرزی، بستر مناسبی برای صادرات محصولات دانش بنیان است و باید از این ظرفیت به درستی استفاده شود.
به گزارش خبرنگار ایرنا ، علی باستی روز پنجشنبه در فرمانداری آستارا اظهار داشت : برای تبدیل علم و پژوهش به فناوری باید کارهای زیربنایی انجام شود و دانشگاه ها و مراکز علم و فناوری، داشته های علمی و پژوهشی خود را به بهره وری برسانند.
وی افزود: در مناطقی از استان 9 مرکز رشد فناوری و در 38 نقطه از جمله دانشگاه ها، مراکز تحقیقاتی و دستگاه های اجرایی کانون های خلاقیت علم و فناوری فعال است و بهبود نقش علم و فناوری در توسعه ملی و منطقه ای، دسترسی به بازارهای جدید فناوری و افزایش نتایج کارهای علمی و فناوری از هدف های آنهاست.
فرماندار آستارا نیز در این جلسه گفت: فعالیت پارک علم و فناوری و ایجاد انگیزه برای جوانان و افراد مستعد در این شهرستان، مستلزم توجه جدی به آنهاست.
یونس رنجکش افزود: با گذشت حدود یک دهه از فعالیت پارک علم و فناوری در آستارا، به دلیل نبود سیاستگذاری های صحیح تاکنون از ظرفیت این پارک استفاده لازم نشده است.
وی اظهار داشت: دولت تدبیر و امید از پژوهشگران و ایده های آنها حمایت می کند و خوشبختانه در بیشتر شهرستان های گیلان، پارک علم و فناوری فعال است و در آستارا نیز ستاد هماهنگی دانشگاه ها تشکیل شده است.
شهرستان مرزی بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است.
7105 / 7124 /6030


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield