پایگاه خبری تحلیلی نسیم گیلان

آخرين مطالب

2 دانشجو از گیلان در مسابقه های کشوری ریاضی برنز گرفتند علمي

2 دانشجو از گیلان در مسابقه های کشوری ریاضی برنز گرفتند
  بزرگنمايي:

پیام گیلان - رشت - دانشجویان ریاضی دانشگاه گیلان در چهل و دومین دوره مسابقه های ریاضی کشور موفق به کسب مدال برنز شدند.
سعید رهسپار مدیر روابط عمومی دانشگاه گیلان بیان داشت: امید قاسمی و محمد پورمحمدی دانشجویان ریاضی این دانشگاه هستند که مدال برنز رقابت های ریاضی کشور را کسب کردند.
وی با بیان اینکه تیم اعزامی دانشگاه گیلان در این مسابقه ها در جایگاه هشتم قرار گرفت، افزود: این دوره از رقابت ها 19 تا 22 تیرماه جاری با حضور 170 دانشجو در قالب 39 تیم در دانشگاه علم و فناوری بهشهر استان مازندران برگزار شد.
بر اساس آخرین آمار، در زمان حاضر بیش از 18 هزار دانشجو در دانشگاه گیلان در رشته های مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری مشغول به تحصیل هستند. این دانشگاه دارای بیش از 560 عضو هیات علمی است.
دانشگاه گیلان به عنوان دانشگاهی جامع و بزرگترین دانشگاه شمال کشور، دارای 9 دانشکده شامل ادبیات و علوم انسانی، علوم پایه ، علوم کشاورزی، فنی، تربیت بدنی و علوم ورزشی ، منابع طبیعی، هنر و معماری، علوم ریاضی و دانشکده فنی و مهندسی شرق گیلان است.
** اهتمام ویژه ای به حرفه آموزی کودکان و نوجوانان شود
نادر جهان آرای مدیرکل آموزش و پرورش گیلان در نشستی با مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان با اشاره به اهمیت مهارت آموزی گفت: ضروری است تا اهتمام ویژه ای به حرفه آموزی کودکان و نوجوانان شود.
گزارش روابط عمومی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان حاکیست؛ جهان آرای با اشاره به نیاز کودکان و نوجوانان به مهارت‌آموزی اظهار داشت: گسترش فضا‌های مجازی و فراهم‌ شدن فرصت فراگیری مخاطبان از منابع غیررسمی، تهدیدی است که ‌بایستی از سوی دستگاه‌ های متولی این حوزه مدیریت شود.
وی گفت: تغییر ساختار سنتی خانواده، اشتغال والدین و نیاز جامعه به همسان ‌سازی آموزش‌ ها، بیانگر جایگاهی است که فعالیت‌ های کانون و آموزش و پرورش در میان نسل کودک و نوجوانان دارد.
مدیرکل کانون پرورش فکری گیلان نیز در این نشست به روش‌ های خلاقانه‌ کانون در ارائه‌ فعالیت ‌های فرهنگی، ادبی، هنری و پژوهشی به کودکان و نوجوانان اشاره کرد و این برنامه‌ های هدفمند را یاری ‌رسان نظام آموزشی کشور دانست.
اسفندیار ضیائی ادامه داد: آموزش سبک زندگی ایرانی - اسلامی به کودکان و انتقال آموزه‌ های دینی در قالب برنامه ‌های هدفمند، از برنامه هایی است که از سوی مربیان کانون دنبال ‌می شود.
بیش از 50 هزار کودک و نوجوان در مراکز 31 گانه کانون پرورش فکری استان گیلان عضو هستند.
 


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield