پایگاه خبری تحلیلی نسیم گیلان

آخرين مطالب

شورای گفتگوی استان محل تبادل و تعامل و رفع موانع کسب و کار گیلان مقالات

شورای گفتگوی استان محل تبادل و تعامل و رفع موانع کسب و کار گیلان
  بزرگنمايي:

نسیم گیلان - روزنامه گیلان امروز در شمراه شنبه 27 مردادماه، مطلبی با عنوان شورای گفتگوی استان محل تبادل و تعامل و رفع موانع کسب و کار استان گیلان به قلم سید جلیل جلالی فر منتشر کرده است.
در راستای توسعه، بهبود کسب و کار و رفع موانع فعالیت های تولیدی – تجاری –صادرات و سایر امور مربوط به بخش خصوصی و ایجاد تعامل و همکاری بین بخش خصوصی و دولت هر ماه در محل استانداری گیلان به ریاست استاندار محترم و فعالان اقتصادی و روساء و کارشناسان دستگاه های دولتی با مسئولیت دبیرخانه اتاق بازرگانی استان جلسات منظم تشکیل می گردد .
در این جلسات مباحث بطور جدی با هدف حل مشکلات و رفع موانع ، مطرح و با اتحاد و اتفاق نظر اعضای این شورا مبتنی بر تحقق اهداف قانون بهبود کسب و کار با تدبیر استاندار محترم بعنوان نماینده عالی دولت در استان و تعامل و همکاری کارشناسان و مدیران دستگاه های دولتی و همکاری و همراهی صمیمانه نمایندگان محترم شهرستان های استان در مجلس شورای اسلامی موانع فعالیت فعالان اقتصادی در چهارچوب قوانین رفع می گردد . لازم به ذکر است این تعامل استانی در کشور مثال زدنی است و هر ساله استان گیلان ، از نظر تشکیل تعداد جلسات و رسیدگی جدی و رفع موانع مجموعه اعضای شورای گفتگوی بخش خصوصی و دولت رتبه برتر را کسب می نماید .
در جلسه روز شنبه نیز مشکلات صادرات یکی از واحدهای تولیدی استان مطرح و اداره استاندارد استان با تشکیل جلسه با حضور فعالان اقتصادی و جناب آقای تیزهوش تابان ریاست اتاق بازرگانی استان و جناب دکتر حسنی نماینده محترم شهرستان رشت در مجلس در محل ساختمان اداره استاندارد و با خرد جمعی کارشناسان محترم و ریاست محترم اداره استاندارد و مشارکت و هم افزایی سایر شرکت کنندگان در جلسه موانع موجود در مسیر صادرات یکی از واحدهای تولیدی استان گیلان به بازارهای هدف مورد بررسی و راهکارهای برون رفت آن تدبیر و طراحی شد .
اینجانب بعنوان یکی از طرح کنندگان موضوع و مشکل موجود ، از همکاری صمیمانه ریاست محترم اداره استاندارد و همکاران گرامی شان تشکر و قدردانی می نمایم. همچنین باید از حضور دائمی جناب آقای دلخوش که در اغلب جلسات فعالانه به نمایندگی از مجمع نمایندگان حضور دارند و همچنین تمامی نمایندگان محترم که با شرکت موردی و مقطعی و موضوعی در جلسات شورای گفتگوی استان مشارکت و جهت رفع موانع مشکلات فعالان اقتصادی همراهی و همکاری دارند. امیدوارم همه ما فعالان اقتصادی بخش خصوصی و سازمان های دولتی دست در دست هم نهاده و در راستای اعتلای اقتصادی کشورمان بصورت جهادی کوشش نموده و تهدیدات اقتصادی دشمنان ملت و کشورمان را به فرصت تبدیل کنیم .
* مشاور روابط اقتصادی روسیه در امور روسیه و اوراسیا


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield