پایگاه خبری تحلیلی نسیم گیلان

آخرين مطالب

17 کوره زغال در آستارا تخریب شد علمي

17 کوره زغال در آستارا تخریب شد
  بزرگنمايي:

نسیم گیلان - آستارا - سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آستارا از تخریب 17 کوره زغال غیرمجاز در جنگل های گلین داشی این شهرستان با هدف حفظ درختان جنگلی و منابع طبیعی خبر داد.
نسرین غزنوی روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: امروز نیروهای منابع طبیعی و آبخیزداری در عملیاتی دشوار، کوره های زغال را تخریب کردند و تلاش برای شناسایی سازندگان این کوره ها ادامه دارد.
وی با بیان این که صاحبان کوره ها در ارتفاعات آستارا غیر بومی هستند افزود: پیش از این 9 کوره زغال در این شهرستان تخریب شده بود.
وی بیان کرد: جنگل در تولید اکسیژن نقش مهم دارد و متخلفان با ساخت کوره های زغال در نواحی جنگلی، علاوه بر از بین بردن درختان، به محیط زیست لطمه وارد می کنند.
وسعت اراضی ملی آستارا 40 هزار هکتار است و 32 هزار هکتار آن را گونه های جنگلی بلوط ، راش، توسکا، ممرز، نمدار، ملج، لیلکی، انجیلی، آزاد، افرا، گردو، شیردار، گیلاس وحشی، فندق، شمشاد جنگلی و ون دربرگرفته است.
** کارگروه مدرسه و روستا در آستارا تشکیل شد
نخستین کارگروه فرهنگی مدرسه و روستا با حضور مدیران مدارس روستاها در اداره تبلیغات اسلامی آستارا تشکیل شد.
به گزارش خبرنگار ایرنا، رئیس اداره تبلیغات اسلامی آستارا روز دوشنبه در این کارگروه گفت: برنامه های فرهنگی در روستاها با محوریت مساجد و مدارس باید تقویت شوند.
حجت الاسلام ابراهیم حاتمی افزود: موضوع اصلی برنامه های تربیتی، تعمیق و ترویج برنامه ها و فعالیت های اقامه نماز در مدارس است و نماز باید در مدارس منسجم، منظم و باشکوه هر چه بیشتر برپا شود.
وی ادامه داد: نظام آموزشی برای تربیت اسلامی آینده‌سازان این مرز و بوم باید به فرهنگ نماز و قرآن توجه ویژه‌ داشته باشد.
شهرستان آستارا با 62 روستا در منتهی الیه غرب استان گیلان واقع شده است و 17 هزار دانش آموز در 150 مدرسه آن تحصیل علم می کنند.
7105 / 7124 /6030


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield