پایگاه خبری تحلیلی نسیم گیلان

آخرين مطالب

ششم آذر زمان گشایش نمایشگاه الکامپ گیلان علمي

ششم آذر زمان گشایش نمایشگاه الکامپ گیلان
  بزرگنمايي:

نسیم گیلان - رشت- روابط عمومی سازمان نظام صنفی رایانه ای گیلان از برگزاری دوازدهمین دوره الکامپ استان از روز سه شنبه 6 تا 9 آذر خبر داد.
  سید محمد جواد صرفجو اظهار داشت : در این نمایشگاه آخرین دستاوردهای حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات استان جهت بهره برداری عموم به نمایش گذاشته خواهد شد.
وی افزود: نمایشگاه الکامپ با حضور بیش از 55 مجموعه خصوصی و دولتی در محل نمایشگاه های دائمی گیلان برگزار می شود.
به گفته وی این نمایشگاه امسال در فضایی افزون بر سه هزار و 700 متر با بیش از یکهزار و 650 متر غرفه سازی برگزار می شود فضای نمایشگاهی آن و در مقایسه با سالهای گذشته از رشد چشمگیری برخوردار شده است .
صرفجو خاطرنشان کرد: فعالان این رشته از مجموعه های خصوصی و دولتی در بیش از 55 غرفه از فرصت بدست آمده جهت نمایش توانمندیها و دستاوردهای خود استفاده می کنند.
روابط عمومی سازمان نظام صنفی رایانه ای گیلان تبلور حضور و همکاری موثر اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات گیلان و حمایت های همیشگی استانداری گیلان و مدیر کل ارتباطات و شبکه دولت را نوید بخش همراهی هر چه نزدیکتر نهادهای متولی دولتی استان با بخش خصوصی IT و ICT استان عنوان کرد.
او همچنین حمایت از رشد و شکوفایی مجموعه کسب و کارهای نوپا (استارت اپ ها) را یکی از اهداف سازمان نظام صنفی رایانه ای استان عنوان و تصریح کرد: فضای 100 متری به این کسب و کارها اختصاص دادیم تا این فعالان نخبه به صورت رایگان ایده ها و محصولات خود را به صاحبان سرمایه و عموم بازدید کنندگان معرفی نمایند.
دبیر سازمان نظام صنفی رایانه ای استان گیلان
برگزاری مسابقات رباتیک را یکی دیگر از برنامه های نمایشگاه عنوان و اضافه کرد: این برنامه در فضایی 200 متری با شرکت تعداد زیادی از شرکت کنندگان استانی و کشوری در رشته های ربات جنگجوی سنگین و ربات جنگجوی دانش آموزی برگزار می شود.
او افزود: همچنین برگزاری جشنواره ابتکارات و اختراعات از دیگر رویدادهای جانبی نمایشگاه سال 97 به حساب می آیند.
صرفجو در پایان گفت: با همت کمیسیون نرم افزار سازمان نصر گیلان مسابقات برنامه نویسی با عنوان "کد پلاس" نیز تدارک دیده شده که پس از داوری و انتخاب برندگان این مسابقه جوایز نفیسی به آنان اهدا خواهد شد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield