پایگاه خبری تحلیلی نسیم گیلان

آخرين مطالب

بیش از 130 مرکز رشد در واحدهای دانشگاه آزاد کشور فعال است علمي

بیش از 130 مرکز رشد در واحدهای دانشگاه آزاد کشور فعال است
  بزرگنمايي:

نسیم گیلان - رشت - مدیرکل توسعه فناوری و ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد اسلامی کشور گفت: بیش از 130 مرکز رشد در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در کشور فعال است.
به گزارش خبرنگار ایرنا، داود ثمری روز دوشنبه در همایشی به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و گرامیداشت هفته پژوهش در رشت اظهار داشت: این مراکز رشد، محل استقرار ایده هایی است که قرار است به توسعه کمک کند و به بازار راه یابند.
وی با بیان این که بزرگترین مشکل، موضوع بازاریابی برای هسته ها و شرکت های دانش بنیان است، افزود : تا زمانی که فناوری به بازار نرسد، تجاری نشود نمی تواند ثروت آفرینی داشته باشد.
مدیرکل توسعه فناوری و ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد اسلامی کشور در ادامه سخنانش بیان داشت: این دانشگاه به عنوان بزرگترین دانشگاه خصوصی در دنیا فعال است که در زمان حاضر 38 درصد از دانشجویان کشور در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.
وی دانشگاه آزاد اسلامی در کشور را یکی از مولودهای انقلاب اسلامی عنوان و خاطر نشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی با فعالیت خود به نظام آموزش عالی کشور خدمات فراوانی کرده است.
وی با بیان این که رویکرد جدید دانشگاه آزاد اسلامی این است که این دانشگاه را برای حل مسئله معرفی کنیم، اضافه کرد: در خیلی مواقع پایان نامه هایی که ارایه می شود، خیلی مسئله و مشکلی را مرتفع نمی کند، بنابراین ماه جاری سامانه ای را در تهران با عنوان پایش آزاد (پژوهش اثرگذار شبکه آزاد) رونمایی کردیم.
ثمری خاطر نشان کرد: برای هدفمند کردن پایان نامه ها نظام موضوعات را درست کرده ایم ، در این راستا 40 ابرچالش شناسایی می کنیم تا پایان نامه ها در نظام موضوعات باشد.
معاون امور بین الملل مجمع جهانی تقریب مذاهب نیز در این همایش در سخنانی با اشاره به پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران و تبریک فرارسیدن چهلمین سالگرد این پیروزی گفت: با تحقق شعار استقلال، انقلاب اسلامی پیروز شد و غرب را بیرون کردیم.
حسین شیخ الاسلام با تشریح اقدامات و تحریم های استکبار جهانی علیه ایران در طول 40 سال از پیروزی انقلاب اسلامی افزود: آمریکا برای تحت فشار قراردادن ما به همه دنیا فشار وارد می کند، اما ما بر همه فشارها استقلالمان را حفظ کرده ایم.
در همایشی به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و گرامیداشت هفته پژوهش در دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان، یکصد نفر از پژوهشگران واحدهای مختلف این دانشگاه و معاونان دوره های گذشته پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت تجلیل شدند.
در این مراسم 11 جلد کتاب منتشر شده در سال 97 دانشگاه آزاد اسلامی رشت رونمایی شد.
7286 /6030


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield