پایگاه خبری تحلیلی نسیم گیلان

آخرين مطالب

برترین‌های مسابقه استانی چالش جاذبه معرفی شدند علمي

برترین‌های مسابقه استانی چالش جاذبه معرفی شدند
  بزرگنمايي:

نسیم گیلان - تیم علمی کاربردی جهاددانشگاهی واحد رشت در دومین دوره مسابقه استانی چالش جاذبه موفق به کسب رتبه اول شد.
  دومین دوره مسابقه استانی چالش جاذبه (نجات تخم مرغ) در موسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی واحد رشت برگزار شد.
در این دوره از مسابقات که به همت معاونت دانشجویی و فرهنگی موسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی واحد رشت برگزار شد، 78 تیم حضور داشتند.
علمی کاربردی جهاددانشگاهی واحد رشت، در زمان 1.86 ثانیه با وزن سازه 266گرم موفق به کسب مقام قهرمانی، تیم دانشگاه گیلان در زمان 2.04 ثانیه با وزن سازه 77 گرم موفق به کسب مقام دوم و تیم دانشگاه‌های چمران رشت، پیام‌نور رشت و دانشگاه تهران در زمان2.26 ثانیه با وزن سازه 193گرم موفق به کسب مقام سوم شدند.
در پایان به تیم اول مبلغ یک میلیون و 300، به تیم دوم مبلغ یک میلیون و به تیم سوم مبلغ 700 هزار تومان به همراه لوح تقدیر اهدا شد.
  هر ساله مسابقاتی در سطح کشور و در دانشگاه های ایران برگزار می ‌ شود. هدف از برگزاری مسابقه «نجات تخم مرغ»، ساخت سازه‌ها و اجسامی است که بتواند انسان را در ارسال و پرتاپ کاوشگرها به سیاره‌های دیگر یاری کند. چرا که کاوشگرها باید در درون سازه‌هایی قرار گیرند که پس از برخورد با سیاره‌ها و اجرام آسمانی، بتوانند ضمن کاستن از سرعت به سادگی و با حفظ دستگاه‌های درون خود، با کمترین خسارت بر سطح سیاره مورد نظر نشسته و به کاوش و بررسی بپردازند و اطلاعات کسب شده را به زمین ارسال کنند .


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield