پایگاه خبری تحلیلی نسیم گیلان

آخرين مطالب

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان:

پیشرفت و حرکت دانشگاه ها بایستی به سمت کارآفرینی باشد علمي

پیشرفت و حرکت دانشگاه ها بایستی به سمت کارآفرینی باشد
  بزرگنمايي:

نسیم گیلان - رشت - رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گیلان با تاکید بر ضرورت توجه به مقوله کارآفرینی در دانشگاه ها گفت: دانشگاه ها بایستی به سمت کارآفرینی، مهارت افزایی دانشجویان و تولید علم حرکت کنند.
به گزارش خبرنگار ایرنا، شاهرخ یوسف زاده چابک روز پنجشنبه در اولین همایش دو روزه دندانپزشکی شمال کشور در هتل کادوس رشت با اشاره به تدوین چشم انداز دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گیلان از سال 95 و اجرای آن اظهار داشت : پیشرو در دانشگاه های نسل سوم، کارآمد در ارایه خدمات و پیشگام در شاخص های سلامت چشم انداز این دانشگاه است.
وی افزود : عدالت محوری و پایبندی به اخلاق حرفه ای، ارزش آفرینی برای ذینفعان، دانش محوری، خلاقیت و نوآوری و چابکی در ارایه خدمات از ارزش ها و تامین حفظ و ارتقاء سلامت جامعه با تکیه بر فرهنگ سازی و اعتلای بهداشت، درمان ، آموزش و پژوهش از ماموریت های دانشگاه علوم پزشکی گیلان بر اساس این چشم انداز است.
وی با بیان این که چشم انداز دانشگاه علوم پزشکی گیلان در راستای دانشگاه نسل سوم و کارآفرین است، خاطر نشان کرد: دانشگاه های نسل اول به ضرورتی که نیاز بود تا ابتدای دهه 80 با هدف آموزش و ارائه مدرک برای حضور فعال در جامعه به عنوان متخصصان کارآمد فعالیت داشت.
یوسف زاده با بیان این که با افزایش رشته ها و توانمندی ها، ضرورت پژوهش در دانشگاه نسل دوم پیش آمد و رقابتی برای تاسیس مراکز تحقیقاتی ایجاد شد، اضافه کرد: در این مقطع با شکل گیری چاپ مقالات از دهه 80، رتبه علمی کشور (تولید علم ) 54 بود در مدت 10 سال در دهه 90 به رتبه 19 رسید و در زمان حاضر در جایگاه پانزدهم و شانزدهم قرار داریم.
وی بیان داشت: رشد مقالات، ارتقاء اعضای هیات علمی و گسترش فعالیت های پژوهشی موجب ایجاد تغییر در جامعه نشد و آن طور که باید اثرگذار نبود، بنابراین از دهه 90 موضوع دانشگاه های نسل سوم مطرح شد این که دانشگاه ها کارآفرین و علم در خدمت تولید و ثروت باشد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گیلان با بیان این که بین المللی شدن جزء لاینفک دانشگاه های نسل سوم است، خاطر نشان کرد: در دانشگاه های نسل سوم بایستی در اندیشه رقابت در سطح بین المللی باشیم.
وی فعالیت بین رشته ای را از ویژگی های دانشگاه های نسل سوم عنوان و تصریح کرد: ارتباط بین رشته های بالینی و فنی به دلیل تاسیس دانشگاه های علوم پزشکی تقریبا قطع شد که این ارتباط بایستی متصل شود و فارغ التحصیلان فنی و بالینی در کنار یکدیگر در تولید علم تلاش کنند.
اولین همایش تخصصی دو روزه دندانپزشکی شمال کشور امروز (پنجشنبه) در رشت با حضور جمعی از دندانپزشکان با هدف ارتباط با اساتید دانشگاه ها در رشته دندانپزشکی، گشایش فضای علمی برای مشاوره و تبادل اطلاعات گشایش یافته است.
دندانپزشکان رشته های مختلف دندانپزشکی شامل پروتز، بیماری های لثه، جراجی ترمیمی و غیره در این همایش به بحث و گفت و گو می پردازند.
7286 /6030


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield