پایگاه خبری تحلیلی نسیم گیلان

آخرين مطالب

به همت معاونت آموزشی جهاددانشگاهی گیلان؛

دوره آشنایی با وظایف قانونی دهیاران گیلان برگزار شد علمي

  بزرگنمايي:

نسیم گیلان - به همت معاونت آموزشی جهاددانشگاهی استان گیلان دوره یکروزه «آشنایی با وظایف دهیاری ها، تشکیلات و جایگاه قانونی دهیاری ها» ویژه دهیاران استان گیلان با حضور معاون اشتغال و سرمایه گذاری دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری برگزار شد.
به گزارش ایسنا – منطقه گیلان، به همت معاونت آموزشی جهاددانشگاهی استان گیلان دوره یکروزه «آشنایی با وظایف دهیاری ها، تشکیلات و جایگاه قانونی دهیاری ها» ویژه دهیاران استان گیلان در مرکز آموزش های کوتاه مدت این سازمان برگزار شد.
یاور پیراعلایی، معاون اشتغال و سرمایه گذاری دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری گیلان در حاشیه برگزاری این دوره آموزشی در گفت وگو با ایسنای گیلان، با بیان اینکه یک هزار و 873 دهیاری در استان داریم، اظهار کرد: براساس وظیفه ذاتی دفتر امور روستایی و شورها سالانه آموزش های تخصصی به دهیاران ارائه می شود.
وی ادامه داد: امسال حسب وظایف دهیاران این دوره را تخصصی تر و در بخش های فنی، عمرانی و مالی برگزار کردیم و جامعه هدف ما بیشتر دهیاران جدیدالورود بود.
مدرس دوره «آشنایی با وظایف دهیاری ها، تشکیلات و جایگاه قانونی دهیاری ها» با بیان اینکه کلیات وظایف قانونی دهیار در روستا تبیین شد، خاطرنشان کرد: دهیاران باید با وظایف قانونی خود، وظایف در مقابل شورا و شهردار و وظایف مربوط به روستا و سکنه روستا در حیطه های مالی، زیربنایی، عمرانی، پسماند و سایر وظایفی که روستا با آن درگیر است، آشنا شوند.
معاون اشتغال و سرمایه گذاری دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری گیلان، دهیار را نفر اول روستا دانست که باید جوابگوی وظایف و مسئولیت ها در قبال روستا باشد و گفت: امسال دوازدهمین دوره آشنایی با وظایف دهیاری ها را برای دهیاران کل استان برگزار کردیم، اما با توجه به تعداد بالای دهیاران و به منظور کاهش هزینه ها، دوره مذکور در هفت شهرستان برگزار شد و اساتید را به شهرستان ها فرستادیم.
وی ضمن قدردانی از همکاری معاونت آموزشی و مرکز آموزش های کوتاه مدت جهاددانشگاهی استان جهت برگزاری این دوره، یادآور شد: با همکاری جهاددانشگاهی استان گیلان در سال جاری آزمون متمرکز دهیاران استان با حضور حدود یک هزار و 800 دهیار در 4 آبان برگزار شد.
پیراعلایی همچنین از برگزاری دوره «ایمنی و آتش نشانی در روستا» ویژه روستاهای دارای آتش نشانی در هفته گذشته خبر داد و تصریح کرد: دوره مذکور به مدت دو روز برای 75 آتش نشان و دهیاران این روستاها به صورت تئوری و عملی در سازمان آتش نشانی شهرستان رشت برگزار شد.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield