پایگاه خبری تحلیلی نسیم گیلان

آخرين مطالب

اجرای آموزش مهارت‌های حرفه‌ای برای 180 هزار مددجوی گیلانی علمي

اجرای آموزش مهارت‌های حرفه‌ای برای 180 هزار مددجوی گیلانی
  بزرگنمايي:

نسیم گیلان- عباس اهرابی صبح یکشنبه درجمع خبرنگاران با اشاره به اقدامات کمیته امداد در طول 40سال گذشته، اظهار کرد: توانمندسازی مددجویان یکی از مهم‌ترین اولویت‌ها و سیاست‌های کمیته امداد در سال‌های گذشته بوده است.

اهرابی با بیان اینکه در همین زمینه براساس آمارهای موجود بیش از 60 هزار فقره تسهیلات اشتغالزایی در طول 40سال گذشته به مددجویان گیلانی پرداخت شده است، گفت: این تعداد معادل 440 میلیارد تومان بوده که برای اجرای طرح در بخش‌های دام‌پروری، شیلات، صنایع‌دستی، کشاورزی، خدمات تخصصی و ایجاد مشاغل خانگی پرداخت شده است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه در راستای توانمندسازی و ایجاد اشتغال پایدار برای مددجویان به حوزه آموزش و کسب مهارت نیز توجه شده است، افزود: در سال‌های گذشته 180 هزار مددجویی گیلانی کمیته امداد تحت آموزش‌های مهارتی قرار گرفته‌اند.

مدیرکل کمیته امداد گیلان به همکاری سازمان فنی و حرفه‌ای در این باره اشاره و تصریح‌کرد: مددجویان بعداز کسب مهارت با دریافت تسهیلات اشتغالزایی وارد چرخه بازار کار می شوند.  

وی با بیان اینکه کارشناسان این نهاد بر فرآیند اشتغال از سه تا پنج سال نظارت می کنند، ادامه داد: در حوزه مهارت آموزی مددجویان در سال‌های گذشته 60 میلیارد تومان کمیته امداد هزینه کرده است.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield