پایگاه خبری تحلیلی نسیم گیلان

آخرين مطالب

سفر رییس جمهور و دولتمردان به گیلان ؛ گامی به سوی توسعه سياسي

سفر رییس جمهور و دولتمردان به گیلان ؛ گامی به سوی توسعه
  بزرگنمايي:

نسیم گیلان - رشت - رئیس جمهوری و شماری از هیات وزیران طی دیروز و امروز مهمان گیلانی ها بودند، می دانیم که سفرهای استانی رئیس جمهوری به استانها از برکات ارزنده ای برخوردارست، سفر رئیس جمهوری به گیلان نیز به طور یقین، فرصتی برای پیشرفت و گام به گام به سوی توسعه این استان است.
به گزارش خبرنگار ایرنا، اهمیت سفرهای استانی دولت و تدبیر این است که در جریان این سفرها، استان های دور و نزدیک در اقصی نقاط کشور دیده می شوند، تصمیماتی برای توسعه و پیشرفت آنها گرفته، پروژه هایی افتتاح و یا عملیات اجرایی آنها آغاز می شود که همه این موارد، نقش مهمی در توسعه و پیشرفت آن استان خواهد داشت.
پیشتر از این گیلانی ها، طی دو سفر میزبان رئیس جمهوری ایران بودند، حجت الاسلام و المسلمین روحانی در اواخر فروردین ماه سال 94 در پانزدهمین سفر استانی خود مهمان گیلانی ها بود که در این سفر تصمیمات قابل توجهی برای پیشرفت و توسعه استان گرفته شد، رئیس جمهوری اوایل فروردین ماه سال 96 نیز برای بهره برداری از چندین پروژه مهم عمرانی و صنعتی، به گیلان سفر کرد که گامی برای توسعه و پیشرفت این استان بود.
گیلانی ها در آستانه نوروز 98 نیز میزبان مهمان ارزشمندی شدند که به همراه خود خیر و برکت را به گیلان آورد، مردمان این خطه؛ طی دیروز و امروز میزبان رئیس جمهوری و شماری از هیات وزیران به استانشان بودند، گیلانی ها به خوبی از کاروان تدبیر و امید استقبال کردند. او نیز قبل از نوروز به مردمان دیار گیل و دیلم عیدی با ارزشی داد، افتتاح راه آهن قزوین -رشت عیدی ماندگار رئیس جمهوری به مردم این استان است که قبل از نوروز به گیلانی ها داد.
رئیس جمهوری ، در سخنرانی های خود در نشست های مختلف در این سفر، ضمن قدردانی از استقبال گرم مردم گیلان در این سفر بیان داشت: بسیار روز خوبی برای من و همراهانم بود؛ اول به خاطر مهر و محبت مردم گیلان مخصوصا در جمع مردم شهرستان لاهیجان و دیگر اینکه در اوایل سال 58 سفری به استان داشتم و در بسیاری از شهرستان ها سخنرانی کردم.
حجت الاسلام و السلمین روحانی اضافه کرد: امروز یادآور خاطرات سال های اول انقلاب بود، مردم خوب و شریف در دوران انقلاب و بعد از انقلاب همیشه در صحنه پشت نظام اسلامی بوده اند، احساسات مردم ما را واقعا شرمنده می کند، مردم سال سخت و پرمشکلی داشتند.
وی اظهار داشت: در پیشگاه خداوند شکرگزار هستیم؛ اگرچه ماه ها و روزهای سختی در سال 97 بر مردم گذشت اما باران رحمت الهی امسال و البته موفقیت های ما در صحنه های بین المللی جای شکرگزاری دارد.
وی بیان داشت: همه طرح هایی که در زمینه کشاورزی، گردشگری، فرهنگ و صنعت افتتاح شد؛ بسیار جالب توجه و دلگرم کننده بود و معنایش این است که مردم در شرایط تحریم به دنبال سازندگی برای جوانان هستند.
علاوه بر افتتاح پروژه راه آهن قزوین - رشت به عنوان سرلوحه همه پروژه های این سفر، رئیس جمهوری دستور افتتاح 51 پروژه و آغازعملیات اجرایی 9 پروژه اقتصادی و زیربنایی را در حوزه‌های کشاورزی، راه و شهرسازی، صنعت، معدن و تجارت، ارتباطات و فناوری، گردشگری، نیرو و بهداشت و درمان، فرهنگی و ورزشی صادر کرد که از دستاوردهای این سفر به شمار می رود، افتتاح این پروژه ها در اشتغالزایی در گیلان و توسعه و پیشرفت اهمیت بسزایی دارد.
در سفر دو روز گذشته رئیس جمهوری به استان گیلان، فاز اول مرکز امداد هوایی، پایگاه امداد ونجات، هتل 4 ستاره، 3 واحد بوم گردی، یک پست اسکله مجتمع بندری کاسپین، چهار دستگاه مخزن نگهداری روغن و غلات، پروژه های مخابراتی، بیمارستان 222 تختخوابی لاهیجان، بخش های اورژانس و زایمان در بیمارستان های سطح استان،57 پروژه تجهیز و نوسازی اراضی شالیزاری، 122 پروژه شبکه آبیاری و زهکشی، پرورش ماهیان خاویاری، کارخانه های جوجه کشی، دو طرح کشتارگاه های صنعتی طیور، طرح ورق کارتن سرو گیلان، مجتمع ذوب آهن در فک شمال، مجتمع کشت و صنعت سبز دشت، مجتمع فرهنگی-هنری تالار مرکزی رشت و استخرهای شنا با دستور رئیس جمهوری افتتاح شد.
همچنین با دستور رئیس جمهوری عملیات اجرایی دو پست اسکله بندری کاسپین، فاز یک توسعه زیرساخت های ارتباطی، طرح بازسازی و احیاء آب بندان های استان، تکمیل و آماده سازی زیرساخت آبزی پروری دریایی و آزاد راه منجیل - رودبار آغاز شد.
در جریان سفر کاروان تدبیر و امید به استان گیلان، 14 تفاهم نامه با حضور رئیس جمهوری شامل پنج تفاهم نامه با عناوین تصویب و اجرای زیرساخت های 5 ناحیه صنعتی در شهرستان های سیاهکل، لاهیجان، تالش، ماسال و رودسر، تصویب و اجرای یک شهرک صنعتی مرزی در آستارا، تامین منابع مالی طرح های نیازمند سرمایه ثابت و سرمایه در گردش و تعیین تکلیف واحدهای تملیکی تحت اختیار بانک های ملی، سپه و کشاورزی و توسعه همکاری ها در قالب پروژه های تحقیقاتی، آموزشی، امور تولید، امور بازاریابی و تبلیغات در حوزه های مختلف فرش دستباف بین استانداری گیلان و بانک‌های عامل و شرکت‌های خصوصی و دولتی در راستای توسعه متوازن و پایدار در سطح استان به امضاء رسید.
رئیس جمهوری امروز (پنجشنبه) بعد از برگزاری جلسه شورای اداری و نشست مطبوعاتی و پاسخ به خبرنگاران گیلان را به مقصد تهران ترک کرد.
7286 /6030


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield