پایگاه خبری تحلیلی نسیم گیلان

آخرين مطالب

آئین درختکاری در آستارا برگزار شد علمي

آئین درختکاری در آستارا برگزار شد
  بزرگنمايي:

نسیم گیلان - آستارا - جمعی از مسئولان، ورزشکاران و دوستداران طبیعت در آستارا به مناسبت هفته منابع طبیعی و درختکاری، 60 اصله نهال را در محوطه پایگاه امداد و نجات صیادلر محور آستارا-اردبیل کاشتند.
به گزارش خبرنگار ایرنا، امام جمعه آستارا روز شنبه در این آئین گفت: درختکاری از سنت های مورد تاکید پیامبر اسلام (ص) و ائمه اطهار (ع) است و درخت، نقش مهمی در زندگی انسان دارد.
حجت الاسلام کاظم حافظ نیا ادامه داد: همچنان که درختکاری در آموزه های اسلامی مورد توجه خاص قرار گرفته، قطع بی رویه و بدون دلیل درختان نیز از اقدامات ناپسند در اسلام برشمرده شده است.
وی بیان کرد: صیانت از درختان و جنگل ها مهم تر از کاشت آنهاست و ماموران منابع طبیعی و محیط زیست باید در مقابل متخلفان و متعرضان به منابع طبیعی بایستند و با تخریب اراضی ملی در کوهستان حیران آستارا مقابله کنند.
فرماندار شهرستان آستارا هم گفت: تاکیدات رهبر معظم انقلاب درباره اهمیت صیانت از منابع طبیعی و درختان، مورد توجه مردم و مسئولان قرار گیرد.
حسن رستم زاد افزود: در حفاظت از اراضی ملی و جنگل ها باید دوستداران طبیعت و اقشار مختلف مردم به یاری ماموران منابع طبیعی و محیط زیست بشتابند.
نسرین غزنوی رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آستارا نیز در این آئین گفت: تا پایان هفته منابع طبیعی، 25 هزار و 500 اصله نهال رایگان برای کاشت در شهرها و روستاهای این شهرستان توزیع خواهد شد.
وی اضافه کرد: هر یک هکتار جنگل، سالانه 2 و نیم تن اکسیژن تولید می کند و با توجه به افزایش جمعیت و گسترش زندگی ماشینی، برای محافظت از جنگل ها و مراتع باید همکاری عمومی صورت گیرد.
به همین مناسبت، مسئولان آستارا 6 اصله نهال به نیت 6 شهید گمنام این شهرستان، در محوطه اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران کاشتند.
15 تا 22 اسفندماه، هفته منابع طبیعی است.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعیت و 40 هزار هکتار اراضی ملی در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است.
7105 / 7124 /6030


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield