پایگاه خبری تحلیلی نسیم گیلان

آخرين مطالب

استاندار گیلان: استقبال از رئیس جمهوری نمایش صلابت بود سياسي

استاندار گیلان: استقبال از رئیس جمهوری نمایش صلابت بود
  بزرگنمايي:

نسیم گیلان - رشت - استاندار گیلان گفت: استقبال گیلانیان از رئیس جمهوری در سفر استانی کاروان تدبیر و امید، نمایش صلابت در برابر ناملایمات اقتصادی و حفظ وحدت ملی بود.
به گزارش خبرنگار ایرنا مصطفی سالاری عصر شنبه در مراسم معارفه فرماندار شهرستان رودسر؛ با تقدیر از حماسه حضور مردم در استقبال از رئیس جمهوری اظهار داشت: گیلانیان با حضور پرشور در ورزشگاه تختی لاهیجان ، همبستگی و حمایت خالصانه خود از خدمتگذاران نظام جمهوری اسلامی را بار دیگر به ایرانیان و جهانیان به اثبات رساندند.
سالاری با بیان اینکه فرهنگ میهمان نوازی گیلانیان در سفر رئیس جمهوری بیش از پیش انعکاسی گسترده داشت، افزود: بزرگترین دستاورد سفر دکتر روحانی به گیلان، نمایش صلابت مردم در برابر توطئه دشمنان ، ناملایمات اقتصادی و حفظ وحدت ملی است.
وی افتتاح پروژه راه آهن به عنوان یکی از مطالبات به حق مردم گیلان را از دیگر دستاوردهای سفر رئیس جمهوری به گیلان خواند و گفت: تصمیمات دکتر روحانی برای اتصال این خط ریلی به بندر انزلی، بندر کاسپین و آستارا موجب شتاب در توسعه ملی و منطقه ای، توسعه روابط خارجی و نیز توسعه تجارت ایران با کشورهای همسایه است.
نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه برای افتتاح این پروژه بالغ بر 1800میلیارد تومان هزینه شده، تصریح کرد: هزینه اجرای این پروژه عظیم با نرخ امروز از چهار هزار میلیارد تومان هم گذر می کند.
سالاری گفت: مجموع تصمیماتی که در خصوص تخصیص اعتبار برای سال های98 و 99گرفته شده بیش از 1930 میلیارد تومان در حوزه عمرانی است که در این امر رئیس جمهوری نسبت به گیلان نگاه ویژه ای داشته است.
استاندار گیلان افتتاح و یا آغاز عملیات اجرایی پروژه های متعدد در جریان سفر رئیس جمهوری و کاروان تدبیر و امید به گیلان با اعتباری بالغ برچهار هزار میلیارد تومان و امضای تفاهم نامه با سازمان های اقتصادی را از دیگر دستاوردهای گیلان در روزهای اخیر خواند.
وی در بخش دیگری از صحبت های خود شهرستان رودسر را منحصربفرد خواند که علاوه بر داشتن مواهب طبیعی بسیار زیبا در بخش تولیدات کشاورزی هم در کشور جایگاه ویژه ای دارد اما نارسایی هایی نیز در استفاده صحیح از این منابع عظیم دارد.
سالاری بر لزوم توجه به زیرساخت ها و تکمیل آن با بهره گیری از توان بخش خصوصی تاکید کرد و افزود: در اجرای پروژه ها باید اولویت بندی بر اساس نیازسنجی ها و انتفاع مردمی مورد توجه قرار گیرد.
وی با اشاره به موافقت رئیس جمهوری برای حذف ارز 4200تومانی برای واردات چای ، این تصمیم را در جهت حمایت از تولید داخلی خواند.
سالاری تخصیص بودجه برای مناطق سیل زده این شهرستان را مورد بحث قرار داد و گفت: انجام اقدامات اساسی همچون لایروبی بسترهای آبی امکان بروز مجدد این حادثه را کاهش می دهد.
نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه تعامل و هم افزایی در رفع مشکلات یک ضرورت به شمار می آید، رفع بسیاری از مسائل و مشکلات را در گرو خرد جمعی و توجه به کاهش هزینه ها برای اجرا خواند و گفت: مدیریت صحیح منابع باید مورد توجه همه مسئولان قرار گیرد.
وی تصریح کرد: دولت برای رفع مشکلات عمومی تلاش می کند تا با توجه به منابع موجود بیشترین اثرگذاری را داشته باشد اما در این مسیر باید از نظارت مردمی و مشارکت آنان هم برخوردار شد.
سالاری نظارت مردمی را گامی موثر در اجرای صحیح اقدامات دولت خواند و گفت: باید در جهت تقویت این مسئله و مشارکت دادن افراد در امر نظارت که همان مصداق امر به معروف و نهی از منکر است تلاش کنیم.
استاندار گیلان مطالبه گری، انتقاد و انتظارات را نیازمند توجه به چارچوب قانون و بررسی های کارشناسانه خواند و اظهار داشت: باید بهره گیری از خرد جمعی برای رفع مشکلات عمومی تقویت شود.
وی مدیریت محلی را مکمل مدیریت در ابعاد استانی و کلان دانست که باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد و بر لزوم نگاه جامع فعالان این بخش در کاهش نارسایی های جوامع محلی تاکید کرد
استاندار گیلان با تقدیر از تلاش های علی وارسته برای مدیریت چند ماهه فرمانداری رودسر، حسین اسماعیل پور را که خود بومی شهرستان رودسر است به عنوان فرماندار جدید معرفی کرد و از او خواست تا با تمام توان در رونق و آبادانی این شهرستان تلاش کند.
اسماعیل پور پیش از این فرمانداری شهرستان های فومن و صومعه سرا و همچنین سرپرستی اداره کل امنیتی - انتظامی استانداری گیلان را در کارنامه کاری خود دارد.
رودسر با چهار بخش مرکزی، چابکسر، کلاچای و رحیم آباد در 75 کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع است. این شهرستان 147 هزار و 399 نفر شامل 51 هزار و 586 خانوار جمعیت دارد که از این میان؛ 73 هزار و 709 نفر شامل 25 هزار و 340 خانوار در مناطق شهری و 73 هزار و 689 نفر شامل 26 هزار و 245 خانوار ساکن مناطق روستایی هستند.
7296/2007/


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield