پایگاه خبری تحلیلی نسیم گیلان

آخرين مطالب

چهارشنبه سوری است مراقب چشمهایتان باشید گفتگو

چهارشنبه سوری است مراقب چشمهایتان باشید
  بزرگنمايي:

نسیم گیلان- اسماعیل نورصالحی  با بیان این که چهارشنبه سوری یکی از جشن های ایرانیان باستان است، افزود: در سال های اخیر به دلیل عدم آگاهی نسل جدید از آیین های این رسم، چهارشنبه سوری به سوی خشونت و تخریب سوق داده شده و از اصالت خود فاصله گرفته است.
این متخصص اطفال به خانواده ها توصیه کرد که از آتش سازی کودکان جلوگیری کرده و مواد اشتعال زا از قبیل بنزین، نفت و غیره را در اختیار اطفال قرار ندهند.
وی خاطر نشان کرد: در صورتی که افراد لباس گشاد به تن دارند از نزدیک شدن یا پریدن از آتش بپرهیزند، از تهیه و نگهداری مواد محترقه و ساخت وسایل آتش بازی در منزل و زیرزمین خانه ها نیز خودداری شود.
*آماده باش 450 نیروی فوریتهای پزشکی
مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی گیلان گفت: 450 نیروی این مرکز برای خدمات رسانی احتمالی در چهارشنبه آخرسال آماده اند.
پیمان اسدی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت : نیروهای مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی گیلان در تمامی پایگاه های شهری و جاده ای استان در آماده باش کامل هستند.
وی افزود : علاوه بر آماده باش مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی در سراسر استان گیلان، نیروهای این مرکز از عصر امروز (سه شنبه) تا پایان امشب، به همراه دستگاه های اورژانس در چهار محور اصلی و پرتردد شهرستان رشت مستقر می شوند.
طرح امداد نوروزی مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی گیلان نیز از بیست و پنجم ماه جاری در 62 پایگاه استان به اجرا درآمده و تا 15 فروردین ادامه دارد.
مرکز 115 گیلان، دارای یک دستگاه اتوبوس آمبولانس، دو موتور لانس و 120 دستگاه آمبولانس است.
* مواد محترقه دست ساز، عامل اصلی در حوادث چهارشنبه سوری


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield