پایگاه خبری تحلیلی نسیم گیلان

آخرين مطالب

استاندار گیلان: وظیفه خودمان می دانیم مشکلات مردم را کم کنیم سياسي

استاندار گیلان: وظیفه خودمان می دانیم مشکلات مردم را کم کنیم
  بزرگنمايي:

نسیم گیلان - رشت - استاندار گیلان با اشاره به فشارهای ایجاد شده توسط بعضی از کشورهای دنیا در راس آن آمریکا و قدردانی از مردم برای تحمل سختی ها گفت: وظیفه خودمان می دانیم که مشکلات را با همت و پشتیبانی مردم کم کنیم.
به گزارش خبرنار ایرنا، مصطفی سالاری در برنامه بازدید رئیس دفتر رئیس جمهوری از آسایشگاه معلولان و سالمندان گیلان در رشت در جمع خبرنگاران با اشاره به سفرهای نوروزی مردم به این استان اظهار داشت: پیش بینی ما ورود حدود 12 میلیون نفر روز مسافر به استان است که بر اساس اعلام دستگاه ها آمادگی پذیرایی 17 میلیون نفر روز مسافر در استان وجود دارد.
استاندار گیلان با اشاره به راه افتادن قطار قزوین به رشت با حضور رئیس جمهوری در ماه گذشته، خاطر نشان کرد: قطار ظرفیت جدید، وسیله ایمنی راحت تر برای تردد مسافرانست، حرکت قطار رشت به قزوین هر روز بدون وقفه و حرکت قطار رشت به مشهد هفته ای یک بار انجام می شود.
وی در بخش دیگری از سخنانش در جمع خبرنگاران با اشاره به بازدید از آسایشگاه سالمندان و معلولان گیلان در اولین روز از سال جدید بیان داشت: در این آسایشگاه خیریه، حدود 400 نفر از سالمندان و معلولان نگهداری می شوند.
استاندار گیلان با بیان این که ما بایستی بتوانیم این نوع کارها را در کشور که نیاز درونی آدم هاست توسعه دهیم، تصریح کرد: هر کس به وسع خودش در این کارها که نیاز معنوی تک تک انسانهاست، مشارکت کند.
وی در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: همه ملت قدردان این عزیزان هستند و در مناسبت های مختلف برای تجدید آرمان ها ، حضور می یابند.
رئیس دفتر رئیس جمهوری نخستین روز فروردین 98 پس از حضور بر مزار شهیدان شهر رشت و ادای احترام به مقام شامخ شهیدان در آسایشگاه معلولان و سالمندان استان گیلان حضور یافت.
به گزارش خبرنگار ایرنا، محمود واعظی صبح امروز (پنجشنبه) به همراه مصطفی سالاری استاندار گیلان، محمدرضا پارسی مدیرکل بهزیستی و جمعی دیگر از مسئولان استان با حضور در آسایشگاه معلولان و سالمندان گیلان ضمن تبریک سال جدید، از معلولان و سالمندان بستری در این آسایشگاه دلجویی و گفت و گو کرد.
آسایشگاه معلولان و سالمندان خیریه استان گیلان اولین آسایشگاه کشور است که در سال 1345 با همت نیک اندیشانی همچون آرسن میناسیان، آیت الله ضیابری، دکتر حکیم زاده، حاج حسین استقامت ، حاج جعفر چینی چیان و دیگر نیکوکاران در سلیمانداراب رشت تاسیس شد.
بر اساس آخرین آمار، در زمان حاضر، سه آسایشگاه خیریه در رشت، صومعه سرا و لاهیجان فعال است و 400 نفر از معلولان و سالمندان در این آسایشگاه نگهداری می شوند.
7286 /6030


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield