پایگاه خبری تحلیلی نسیم گیلان

آخرين مطالب

فرماندار آستارا: وحدت شیعه و سنی فرصتی برای توسعه است سياسي

فرماندار آستارا: وحدت شیعه و سنی فرصتی برای توسعه است
  بزرگنمايي:

نسیم گیلان - آستارا - فرماندار آستارا گفت: وحدت اهالی تشیع و تسنن فرصتی برای توسعه همه جانبه این شهرستان است و مسئولان با برنامه ریزی دقیق از این فرصت استفاده کنند.
به گزارش خبرنگار ایرنا حسن رستم زاد غروب چهارشنبه در نشست با علمای شیعه و سنی، مداحان، فعالان هیات های مذهبی و موسسات قرآنی در فرمانداری آستارا افزود: تبیین منویات مقام معظم رهبری و آرمان های نظام اسلامی برای نسل جوان از وظایف سنگین علماست و نباید در این راستا کوتاهی شود.
وی اضافه کرد: امنیت و پیشرفت حوزه های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی جامعه حاصل وحدت مردم است و باید از ظرفیت علمای اهل سنت در آئین های ملی و مذهبی آستارا استفاده شود.
وی بیان کرد: آبرسانی و گازرسانی به مناطق روستایی و مرزی و استمرار طرح تحول نظام سلامت از راهبردهای دولت تدبیر و امید است و دولت برای حل مشکلات مردم از همه ظرفیت ها استفاده می کند.
رستم زاد گفت: طلاق و بیکاری جوانان تهدیدی برای جامعه است و علمای شیعه و سنی برای کاهش آسیب های اجتماعی پیشگام شوند.
فرماندار آستارا گفت: دشمنان با تفرقه و سیاه نمایی، مردم را از انقلاب مایوس می کنند و برخی سایت ها و شبکه های مجازی به این می پردازند و جوانان در این خصوص آگاه باشند.
وی افزود: شیعیان و اهل سنت آستارا در استقبال از سفر رئیس جمهوری به گیلان، وحدت و همدلی خود را به منصه ظهور گذاشته و جواب محکمی به یاوه گویی های دشمنان دادند.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی آستارا نیز به فعالیت 300 هیات مذهبی، تشکیل انجمن عالی قرآن، کانون های فرهنگی و تبلیغی، موسسات و خانه های قرآن و کانون مداحان و شاعران آئینی در این شهرستان اشاره کرد و مشارکت جوانان و نخبگان فرهنگی را در این راستا خواستار شد.
حجت الاسلام ابراهیم حاتمی افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی علمدار وحدت و بصیرت امت های اسلامی هستند و باید با تبعیت ار فرامین معظم له، زمینه عزت امت اسلامی را فراهم کنیم.
وی بیان کرد: توطئه های دشمن بیشتر از گذشته شده و نقشه استکبار، اختلاف افکنی بین امت های اسلامی است و باید وحدت و انسجام ما دشمن شکن باشد.
همچنین تعدادی از علما و مسئولان آستارا به مناسبت سال نو، شامگاه چهارشنبه با خانواده های شهیدان نادر دیاری و گل بابا خدایی دیدار کردند.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع است و حدود 17 درصد جمعیت آن را اهل سنت تشکیل می دهد.
7105 / 7124 / 2007


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield