پایگاه خبری تحلیلی نسیم گیلان

آخرين مطالب

امام جمعه رشت:

مسئولان در شراط بحرانی مانند سیل و زلزله دقت عمل بیشتری داشته باشند سياسي

مسئولان در شراط بحرانی مانند سیل و زلزله دقت عمل بیشتری داشته باشند
  بزرگنمايي:

نسیم گیلان - امام جمعه رشت با اشاره به وقوع بلایای طبیعی در ایران مانند سیل و زلزله، عنوان کرد: مسئولان باید دقت عمل بیشتری داشته باشند در شرایط بحرانی خسارت های کمتری به مردم وارد شود.
به گزارش ایسنا – منطقه گیلان، آیت الله رسول فلاحتی در خطبه های نماز جمعه رشت، با اشاره به منویات رهبر معظم انقلاب در ابتدای سال جدید، اظهار کرد: مقام معظم رهبری بر رونق تولید تاکید فرمودند زیرا تولید داخلی راهگشای مشکلات اقتصادی خواهد بود و لذا حمایت از تولیدکنندگان باید در اولویت قرار گیرد.
وی با بیان اینکه مردم ایران باید نسبت به خرید کالای ایرانی ترغیب شوند، تصریح کرد: مردم با سرلوحه قرار دادن فرمایشات رهبر انقلاب مبنی بر رونق تولید نسبت به خرید کالای داخلی اهتمام خواهند داشت و لذا تولیدکنندگان نیز کیفیت و کمیت تولیدات خود را در تراز کالاهای جهانی ارتقا دهند.
نماینده ولی فقیه در گیلان با گرامیدشات یوم الله 12 فروردین، روز جمهوری اسلامی ایران، تاکید کرد: در این روز بزرگ خورشید برکت و رحمت الهی بر مردم مستضعف ایران طلوع کرد و باید شکرگزار نعمت نظام اسلامی باشیم.
آیت الله فلاحتی با تاکید بر لزوم بی اعتمادی نسبت به آمریکا و اروپا، یادآور شد: غرب هرگز به فکر مردم دیگر کشورها نبوده و نیست و حمایت آمریکا از آل سعود نیز اهداف تجاری و اقتصادی دارد.
امام جمعه رشت با بیان اینکه استکبار جهانی سودی جز استعمار برای کشورها نداشته است، گفت: تاریخ نشان دهنده همه جنایت ها و خیانت های استکبار جهانی نسبت به ملت هاست و امروز حمایت آمریکا از اسرائیل نیز در راستای سیاست های ظالمانه غرب است.
وی قراردادهای پالرمو و اف.ای.تی.اف و سی.اف.تی را نمونه ای دیگر از ظلم و ستم غرب دانست و عنوان کرد: غرب به دنبال خنجر از پشت زدن به ماست و سردمداران آمریکایی هنوز خوی وحشی دارند. امروز جنایت هایی که در دنیا رخ می دهد توسط نیروهای آل جهود و با چراغ سبز استکبار جهانی و به ویژه آمریکا و پشتیبانی مالی سعودی هاست.
این کارشناس دینی نسبت به ترویج سبک زندگی غربی در ایران هشدار داد و گفت: ما با مردم آمریکا دشمنی نداریم و برقراری رابطه اشکالی ندارد، اما به دولتمردان آنان بی اعتماد هستیم زیرا آنان با ملت ایران دشمنی می کنند البته استفاده از فناوری ها و پیشرفت های غرب خوب است و باید بومی سازی کنیم.
وی با اشاره به وقوع بلایای طبیعی در ایران مانند سیل و زلزله، عنوان کرد: مسئولان باید دقت عمل بیشتری داشته باشند در شرایط بحرانی خسارت های کمتری به مردم وارد شود.
آیت الله فلاحتی با بیان اینکه پست های مسئولیتی باید دست افراد کاردان باشد، گفت: متاسفانه رشت هنور شهردار ندارد و لذا نمی توان انتظار داشت که مشکلات این شهر حل شود. از اعضای شورای شهر رشت می خواهم توجه بیشتری نسبت به عملکرد خود داشته باشند و به فکر مردم باشند.
امام جمعه رشت با اشاره به اهمیت تربیت و خودسازی در دین مبین اسلام، خاطرنشان کرد: انبیا و اولیای الهی همواره بر تربیت انسان ها اهتمام داشتند و خواهان رسیدن انسان ها به سعادت بودند. امروز نیز اگر خانواده ها بر اساس آموزه های دینی و اسلامی نسبت به تربیت فرزندان خود اقدام کنند جامعه از آفات و آسیب ها مصون می ماند.
وی بیان کرد: اگر انسان در راستای تحقق احکام اسلامی تلاش کند مورد توجه خداوند قرار می گیرد و خدای متعال کسانی که تلاش می کنند احکام اسلامی در جامعه حکمفرما شود را ستوده است.
نماینده ولی فقیه در گیلان به سالروز شهادت امام موسی کاظم(ع) اشاره کرد و افزود: امام کاظم(ع) مبارزه با ظلم عباسیان را در قالب تقیه انجام داد؛ ضمن اینکه کار دیگر ایشان مسئله سازمان وکالت بود که از زمان امام صادق(ع) آغاز شد.
آیت الله فلاحتی با بیان اینکه روز چهارشنبه هفته آینده مصادف با روز مبعث پیامبر اسلام(ص) آخرین فرستاده خداوند است، تصریح کرد: خدا را سپاسگزاریم در ذیل سایه دین اسلام هستیم و به اسلام و تشیع خود افتخار می کنیم.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield